2013.g. Augusta Labākās & Sliktākās filmas

Kinoteikumi menesa labakas sliktakas AUGUSTS

LABĀKĀS

Pieczvaigžnieces un Četrzvaigžnieces:

.

I Declare War

5 stars

Brīnišķīga puišeļu sapņu filma ar biezu kārtu ironijas par mūsdienu bojevikiem.
Filma tikai tiem, kas bērnībā ir spēlējuši “Kariņos” un izjutuši to prieku paņemot rokā koka zaru, kas attāli atgādina pistoli vai automātu, un viegli varēja iztēloties kā tas pārtop par pilnvērtīgu kaujas piederumu iedomātā kara laukā un štābiņā.

.

The Conjuring

4 stars

Nezinu vai “labākā šausmu filma ko jūs būsiet redzējuši” apraksts būtu precīzs, bet noteikti krietna žanra filma, kurai 80′ gadu atmosfēra ir spēcīgs papildinājums diezgan klasiskam haunted house scenārijam. Visi vajadzīgie elementi ir vietā un bez dažiem varēja arī iztikt, bet, man jau šķiet, 99% šausmēnēs ir kāds elements, kas ir par daudz un kopumā pačakarē filmu.

.

What Maisie Knew

4 stars

Plūstoša un ļoti izjusta drāma. Vizuāli skaisti un precīzi atainota mazās meitenītes pasaule noskatoties un izjūtot vecāku šķiršanās procesa gaļasmašīnu. Filmas epizodiskums pastiprina mazās meitas uztveri, kad bez skaidras nojautas kas īsti notiek, tā plūst līdzi visām pārmaiņām un pieķeras relatīvi svešiem cilvēkiem vairāk nekā pašas vecākiem. Vienlaicīgi skumji un ļoti mīļi veidots kino.

.

A Hijacking

4 stars

Būs interesanti salīdzināt šo skandināvu gandrīz dokumentāla stila mūsdienu jūras pirātu filmu ar Greengrass “Captain Phillips”. Šai filmai piemīt tas īstums un ritma neesamība vai lietu attīstības atainošana kā tas reāli arī varētu būt reāli noticis; un tas man to padara par daudz interesantāku skatāmvielu nekā kārtējā filma ar non-stop action ar divminūšu pauzēm, lai atvilktu elpu un ieskicētu galveno varoņu backstory un emocionālo stāvokli.

.

Prince Avalanche

4 stars

Jauka maza, bet ļoti sakopta un nostrādāta, filma par divu džeku savstarpējām attiecībām un nedienām ar sievietēm.
Milzīgs filmas plus, tās lakonisms un brīžam manāmā kadru izvēles ietekme no Wes Anderson. Režisors, kaut ļoti centies, nav pilnībā atbrīvojies no meinstrīma, bet nezinu vai tas tā pa īstam ir vajadzīgs.
Mazliet par daudz traucēja fakts, ka es nespēju noticēt 80′ gadu atmosfērai (ūsas, puķainie krekli). Domāju, ka filma būtu labāk nostrādājusi, ja darbība risinātos mūsdienās.

.

A Single Shot

4 stars

Jau atkal S.Rockwell pierāda, ka jebkuru filmu padara labāku un atmiņā paliekošāku. Lai arī filma pēdējā pusstundā stipri zaudē iepriekš būvēto, tā joprojām ir ārkārtīgi skaisti nofilmēta, klusu draudu un nezināmā ļaunā, spriedzes pilna. Manuprāt, filma būtu tikai ieguvusi, ja tā arī netiktu atklāts ļaundaris un vendeta paliktu peles un kaķa spēles līmenī.

.

Enough Said

4 stars

Kad komēdija un indie drāma satiekas mīļā un jaukā filmā. Nicole Holofcener filmas man nostrādā, jo tajās veidotais kino, kurš ir tik cilvēcīgs un saprotams, bet lai nekļūtu ikdienišķi nomācošs, tiek saglabāts filmu (neīstuma) garša. Kopumā veidojot, kaut bieži skumju, feel-good sajūtu.

.

.

SLIKTĀKĀS

Divzvaigžnieces un sliktāk:

.

2 Guns

2 stars

Nav viegls darbs radīt jaunu un veiksmīgu labā/sliktā bro code cops tipa bojeviku. Bet tas neliedz mums ļoti kritiski uz tiem skatīties. Šī kopē praktiski visu iespējamo, bet tā arī paliek bezdvēseliskā imitācijas stadijā ar regulāriem nevajadzīgas vardarbības (kaut vai visutu apšaude) iestarpinājumiem un atsaucēm uz galveno aktieru iepriekšējām lomām. Ja vēlaties šāda tipa kino, noskatieties Bad Boys, Lethal Weapon utt. utml.

.

The Frozen Ground

2 stars

Frozen Ground paredzamība un dialogu mākslīgums ir tik kliedzoši garlaicīgs, ka pat savā ziņā pieklājīgie Nicolas Cage un John Cusack tēlojumi nogrimst, saģenerētajos, tūkstošreižu redzētajos, notikumu cilpojumos, kā nebijuši.

Frozen Ground ir ne labāka, ne sliktāka kā vidusmēra spriedzes/izmeklēšanas seriāla kārtējā sērija (īstenībā Nicolas Cage būtu labs TV aktieris). Tajā šķietami mūžīgās Aļaskas štata ziemas atmosfēra smuki pielabota ar pēcapstrādes otiņām un notikumi kopumā ar tik atpazīstamu gaitu, ka pat nav svarīgi brīžam nesaprotamās ņigu ņagu situācijas.

.

We’re the Millers

2 stars

Es domāju, fakts, ka es filmas laikā vienreiz pasmaidīju un pēcfilmas blooperos otreiz, izsaka daudz ko.
It kā jau negribētos teikt, ka filma ir ļoti slikta vai slikta. Vienkārši, nekas jauns un pilns ar standart-formulām un centieniem pieklājīgā veidā (r-rated komēdiju viļņa sliktā puse) ņirgt par nepiedienīgo.

.

Kick-Ass 2

2 stars

Nenoliedzami, Kick-Ass 2 ir smieklīgi momenti un pat vizuāli efektīgi skati, bet galvenais pirmās filmas bonuss – novitāte, ir zudusi un ar Jim Carrey varoni Pulkvedi Zvaigznes un Strīpas, Mother Russia un to pašu MotherFucker nav gana, lai piesaistītu uzmanību Kick-Ass 2 ilgāk par 30 min. Vienkārši, viss šajā filmu subžanrā ir jau redzēts un n-tie supervaroņi, kas izskatās pēc Comic-Con fanātiskajiem apmeklētājiem, ar savu tizlumu ir smieklīgi tikai pāris sekundes.
Veidotāji ir noignorējuši filmu Super, Boy Wonder, Defendor un Griff the Invisible utt. utml. eksistenci un muļļājas pa stipri līdzīgām tēmām nepiedāvājot ne kripatas svaiguma.

.

The Canyons

1 stars

Ļoti nepatīkama filma. Izmisīgā vēlme veidot realistisku attēlu vai realitātes šovu atmosfēru ar it kā reālu cilvēku dzīvēm ir rezultējies produktā, kas ir švakāks par MTV šovu The Hills. Ja, Lindsay Lohan aktierspēles niancēm varētu piedomāt pamatojumu un kopumā ir veiksmīgs tēls, tad pārējie (ieskaitot porno aktierus) ir dramatiski slikti un jebko, ko dara (nē, ne to), saka, vai kā paskatās liecina par neprofesionālismu.
Turklāt arī sižeta līkloči – kurš ar ko guļ, kad, priekš kam un kā tas viss sācies ir tikpat vienaldzīgi, cik atsvešinātais un distancētais filmēšanas stils.

.

Man of Tai Chi

1 stars

Filma – tukšums. Nezinu vai te vispār bez cīņu ainas horeogrāfa kādam vajadzēja būt režisoram. Tīri, darbu uzrauga funkcija.
Pieņemot, ka ārpuscīņu ainas var neņemt vērā, jo filma ir tīrs sit&dauzi gabals, nākas pievērst pastiprinātu uzmanību tām. Godīgi sakot, pēc trešās, ceturtās kulaku vicināšanas man jau tas bija līdz kaklam. Lai arī labi nofilmētas, tās ir tukšas, priekš cīņu veida nezinātājiem, pilnīgi vienādas. Pēdēja cīņa ar K.Reeves vispār tik neveikla un pompoza, ka vemt gribās. Vienīgie aizraujošie momenti filmā ir pusminūte pēc: “Fight!”

.

Two Mothers

2 stars

Diemžēl režisorei Annei Fonteinai nav bijis pa spēkam izveidot nopietnu un patiesi pārsteidzošu, bet cilvēcīguma pilnu filmu. Tā vietā paļaujoties uz ārkārtīgi skaistiem, pat sulīgiem Austrālijas piekrastes dabas skatiem, un izcilām aktrisēm, filma ar tik ļoti neparastu uzstādijumu kļuvusi teatrāla, banāla un pat nevietās komiska. Iespējams, lai Dorisas Lesingas īsā stāsta “Vecāsmātes” ideju pārnestu uz kinoekrāniem, kā obligātu nosacījumu vajadzēja dot aktieriem brīvu vaļu improvizēt. Iespējams tikai tad notikumi šķistu plūstoši un ekrānlaiks nebūtu jāaizpilda ar tuvo draudzeņu vienā virzienā vērstiem pārdomu pilniem skatieniem un nepārtrauktu apķeršanos, lai demonstrētu viņu ciešo draudzību. Bet ļoti iespējams es filmas pausto neuztveru, jo neesmu mērķauditorija, un ar šo melodrāmu viss ir kārtībā

.

RED 2

2 stars

Goda vārds es gribētu no visas sirds ķiķināt un smieties šīs filmas laikā, bet diemžēl “sasmaidījos” vien pāris reizes. Un man patiešām ir skumji, jo John Malkovich ir ļoti labs komiskais aktieris, Weeds galvenā dāma Mary-Louise Parker savā “oh well” komiskā stila ampluā ir saistoša, bet aktiermākslas karalieni Helen Mirren redzēt ar automātiem un pistolēm rokās vēsā mierā likvidējot bariņu neliešu ir patiešām amizants skats.

.

.

KinoTeikumi 2012. gada labākās filmas

Citu filmu vērtējumi atrodami KinoTeikumi sadaļās: Recenzija un Letterboxd dienasgrāmata