2013.g. Februāra Labākās & Sliktākās filmas

KinoTeikumi 2011. gada labākās filmas

LABĀKĀS

Pieczvaigžnieces un Četrzvaigžnieces:

5 stars

The Master 2012

Aizvadītā gada viena no top 5 filmām. Savdabīga, bet ļoti iedarbīga drāma ar izciliem aktierdarbiem. Režisora darbs ir netradicionāls, bet tik viegls, ka pēc kāda laika skatītājam vairs nav būtiski vai filma ir par draudzību, cilvēka psihes kropļošanu, Scientaloģiju vai rakstura un garīgās dzīves izkopšanu.
Pārņem patīkami miegaina, bet ar trauksmes sajūtu, radīta pasaule, kas velk sevī iekšā tādejādi spilgti nodemonstrējot reliģiozos/sektu mehānismus un to efektīvo iedarbību.

4 stars

In the House 2012

Patīkams (ne)baiss trilleris ar vairākiem humora elementiem. Tie kopā veido ārkārtīgi labi veidotu kino. Nekad tā līdz galam nav skaidrs vai zēns neapzināti spēlējas ar citu dzīvēm attīstot savu rakstnieka talantu un izdzīvo nepieredzēto “normālas ģimenes” ikdienu vai patiešām aiz romāna šarādes slēpj slimīgas tieksmes.

4 stars

It’s a Disaster 2012

Klaustrofobiska vienas telpas komēdija. Savā ziņā parodē cilvēku attieksmi pret dažādām ārkārtas situācijām. Manāmas zināmas līdzības ar neseno filmu Carnage. Aktieri gan neizvelk uz tādu notikumu karuseli kā gribētos, bet atpazīstamu (gan piezemētāku) dialogu un notikumu ir pārpārēm. Tas padara filmu pievilcīgu arī dažādu komēdijseriālu cienītājiem.

 .

.

SLIKTĀKĀS

Divzvaigžnieces un sliktāk:

1 stars

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2 (2012)

Esmu vīlies. Un ne jau tāpēc, ka ši ziepju opera pēkšņi nav kļuvusi par kaut ko foršu, bet gan epic/great/this is it kauja bija kaut kāda vīzija. Un īstenībā nekas no galvenā pa īstam nemaz nenotika. Kaut kāds Damon Lindelof kaitinošais triks.

2 stars

All Together (2011)

Kārtējais papildinājums pēdejā gada kino modē – stāsti par vecumu, kas nenāk viens. Šoreiz vairāk par to, ka arī veci cilvēki ir skaisti un viņiem joprojam gribās. Kaut mēģinājums pacelt nopietnu tēmu, to dara neizskaidrojami bērnišķīgi, ķiķinot. Tas degradē jebkādu filmas vērtību. Atliek vien izteikt cieņu aktieriem, bet nodurt acis nožēlā.

2 stars

Great Expectations 2012

Pilnīgi bezjēdzīgs papildinājums šī romāna ekranizāciju sarakstā. Neredzu nekādu jēgu šai filmai. Nekā jauna stāstijumā, nekā jauna vizualitātē, kā arī aktieri vien godprātīgi atspēlē iedalītās lomas.

1 stars

Sassy Pants 2012

Pilnīgi tukšs un nesaistošs produkts. Tam vienīgā vieta tv programmas svētdienas pēcpusdienas rotācijā, kur nevienam neradīsies jautājums – “priekš kam tas viss?” un varbūt pat šķitīs saistoša visu izņemot galvenās varones uzspēlētā rīcība (kā vienīgais komiskais elements šajā komēdijā).

1 stars

Small Apartments 2012

Produkts atslābušiem seriāla Little Britain cienītājiem. Kā arī mēģinājums vēl viena dīvainīša (par iepriekšējo uzskatu austrāliešu Rebel Wilson (Pitch Perfect, Bridesmaids) ievilkšanu meinstrīma amerikāņu komēdijās) iesakņošanai Holivudā. Ceru, ka neizdosies, jo gluži vienkārši – viņš ir garlaicīgs. Tāpat kā filma. Tā būtu nostrādājusi kā viena 20-30min gara seriāla sērija. Šķita arī James Caan, Juno Temple, Johnny Knoxville, Dolph Lundgren (jā!), Peter Stormare, Billy Crystal u.c. dalība šajā, par filmu dēvētajā, veidojumā, garlaiko un liek kaunēties vienlaicīgi.
Laikam jau naudu visiem vajag.

1 stars

A Good Day to Die Hard 2013

Nav jau tā, ka Bruce Willis pirmo reizi haltūrētu, bet apkaunot savas karjeras galveno filmu ir ļoti zems solis. It kā jau nauda, paliek nauda, bet tomēr vajadzētu būt kaut kādai robežai un nepieļaut šāda mēsla rašanos. Kaut vai aiz cieņas pret saviem faniem.