2013.G. Oktobra labākās & sliktākās filmas

Kinoteikumi menesa labakas sliktakas OKTOBRIS

LABĀKĀS

Pieczvaigžnieces un Četrzvaigžnieces:

.

 

Gravity

Vertējums: 5/5

Ja režisoram ir izdevies ar savu radīto pasauli skatītāju aizraut tik ļoti, ka konkrētā sižeta iespējamās nepilnības, šaubīgie momenti un acīmredzamie dramatiskā kāpinājuma momentu ielikņi viscaur spriedzes pārpilnajos notikumos šķiet kā vienots organisms, darbs ir paveikts godam. Pateicoties tehniski nevainojami uzfilmētajiem notikumiem, kā jau tas ik pa laikam gadās, arī notikumu lokācijas kļūst par pilnvērtīgu filmas tēlu. Filmā Gravity kosmoss, tā neizmērojamais apjoms, melnums, tukšums un galu galā nāvejošais skaistums ir izcils ļaunais tēls ar kuru notiek cīkstiņš visas filmas garumā. Interesanti kā filmā izdevies plašumu un liela mēroga katastrofu pārvērst tik klaustrofobiskā gandrīz monoizrādē par ticību savam iekšējam spēkam.

.

Blue Is the Warmest Color

Vērtējums: 4/5

Iesaku jums neieciklēties šīs filmas šokējošo, skandalozo un izaicinošo aspektu virspusīgumu. Nefokuseties uz viendzimuma attiecību eksotismu, bet pieņemt šo filmu kā skaistu un ļoti kvalitatīvu attiecību drāmu ar skaistiem cilvēkiem. Filma ir stāsts par kādas meitenes jūtu pasaules atklāsmi, attīstību, sekošanu tai un saskaršanos ar skarbajām dzīves realitātēm, kuras ne vienmēr ir saskaņā ar jūtām un, kuras sirdi plosoši nodala emocionālo dvēseles radniecību no realitātē iespējamās sadzīvošanas starp radikāli atšķirīgiem raksturiem un sabiedrības slāņiem. Stāstošais kino tā vispatīkamākajā un plūstošākajā formā. Adeles dzīves seši gadi tiek pasniegti kā veselas dzīves ritējums un ļoti konkrētu sākumu un beigām.

.

SLIKTĀKĀS

Divzvaigžnieces un sliktāk:

.

 

Diana

Vērtējums: 1/5

Filma savā salkanajā melodramatismā tik ļoti aizraujas ar pinkšķiem, vispārīga vieduma frāzēm un nepanesamās paparaci uzmācības nomocītās Dianas ikdienas atainošanu, turklāt, ļoti saraustītā veidā un fokusējoties uz lietām, kas arī tā jau ir skaidras un visiem zināmas, ka šo Velsas princeses divu pēdējo dzīves gadu tik nozīmīgo cilvēku personības tā arī pa īstam netiek iepazītas. Nepamet sajūta, ka scenārijs tapis vācot informāciju no avīžu virsrakstiem un divrindēm zem fotogrāfijām. Pat nozīmīgas detaļas ir ļoti mulsinošas. Tas principā arī šo filmu padara par zema līmeņa sieviešu romānu materiālu par kādas bagātas kundzes un kardiologa attiecībām ar jokiem vai, pareizāk sakot, pārāk jokainām detaļām vietās, kuras galīgi nav vietas komismam.

.

Jobs

Vērtējums: 2/5

Filmas pirmās ainas efektivitāte ar pārsteidzoši precīzo Džobsa ķermeņa plastikas un runas stila imitāciju, prezentējot pirmo iPod, ir ārkārtīgi kvalitatīvi paveikts darbs, bet diemžēl jāsaka, ka pēc šī ievada viss turpmākais liek vilities un informē par šī vīra savdabīgumu bilžu…, ja gribat, dzeltenās preses ilustrāciju ar īsu komentāru zem tām, līmenī. Neko īsti nepaskaidrojot un neiedziļinoties rīcības saknē. Filma paliek imitācijas līmenī, atgādinot kādu pieklājīgi veidotu Mtv raidījumu/tv filmu ar iestudētiem dialogiem un centību uzburt to laiku atmosfēru. Gluži tāpat kā Ashton Kutcher pēc minētās ainas turpmākās filmas laikā ar retiem izņēmumiem spēj izrauties no savdabīgas atdarināšanas un pat kariķēšanas, kas kombinācijā ar viņa naudu pelnošo smaidiņu ir vienkārši skumjš skats.

.

The Fifth Estate

Vērtējums: 2/5

Vairums pēdējā laika biogrāfiskās filmas, ir trafareta grafiti līdzīgs darbs – šur un tur mazliet citādāks, bet kopumā precīzi kopija visām citām tradicionālajām, bezizdomas biogrāfiskajām filmām. Ar zināmu sākumu, iztirzājumu un finālu. Ja jums jau ir zināmas Julian Assange gaitas un kaut kādas rakstura drumstalas, tad šī filma, gluži tāpat kā nesenās filmas jOBS un Diana nepavēstīs neko interesantu un padziļināti informatīvu par šīs personas motivācijas aizmetņiem un rīcības pamatojumu. Tas ir, ja jūs par šādu informāciju neuzskatāt beznosacījumu taisnības cīnītāja frāžu un utopiskas pasaules kārtības ideju piebārstītās runas, kuras filmā ir vismaz piecas.

.

Machete Kills

Vērtējums: 2/5

Nevarētu teikt, ka Machete Kills mani nesasmīdināja un nelikās amizanta. Bija diezgan daudz momentu, kas ir smieklīgi un asprātīgi savā absurdā un pat debīlismā. Bet diemžēl lielākā daļa šo it kā izdevušos momentu bija iepriekšējās filmas joku un notikumu kaut kāda ziņā atkārtošana. Bieži pat līdz tādam līmenim, ka šķiet veidotāji nevis spēlē pēc zināmiem noteikumiem, tos piesātina un vajadzīgās vietās šo to pamaina lielākam efektam, bet izsmej un parodē pašu iepriekš izveidoto pasauli.

.

Odd Thomas

Vertējums: 2/5

Puspabeigta filma ar labu potenciālu. Pēc jancīgā ievada nobīstas un sāk pamatīgi buksēt, paliekot kaut kāda pusnopietnā mistikas un zombie-like humoriņa viduvēja seriāla līmenī.
Un Jelčins vēl nav tāda līmeņa aktieris, lai varētu izvilkt visu filmu uz saviem pleciem.

.

Citu filmu vērtējumi atrodami KinoTeikumi sadaļās: Recenzija un Letterboxd dienasgrāmata