2014.g. Februāra Labākās un Sliktākās filmas

Kinoteikumi menesa labakas sliktakas FEB 2014

LABĀKĀS

PIECZVAIGŽNIECES UN ČETRZVAIGŽNIECES:

.

The LEGO Movie

Vērtējums: 4 / 5

Lego Movie ir izteikti ironiskā stilā ieturēts “one of a kind”, Holivudai tik pazīstamais, stāsts par bezsejas mietpilsoni, kuram ir lemts būt tam īpašajam, kas izglābs… labi, nav būtiski. Galvenais, ka runa nav par pasaules glābšanu, bet gan radošā gara veicināšanu un pozitīvi dumpinieciskās nostājas produktīvo aspektu.
Lego Movie tiek ieskicētas desmitiem mūsdienu popkultūras aplamības un trāpīgi apsmieta mūsdienu patērētājsabiedrības absurdā daba. Sižetiskajā līnijā iepītas neskaitāmas klasisku filmu ainas un viegli atpazīstami elementi. Bet, kas būtiski, Lego Movie sevišķi aktīvais brīžam karuselim līdzīgais temps un informācijas pasniegšanas veids ir vienlīdz saistošs gan pieaugušiem, gan tiešajai mērķauditorijai – bērniem. Un šoreiz tie nav tikai tukši reklāmas vārdi.

.

.

 

SLIKTĀKĀS

DIVZVAIGŽNIECES UN SLIKTĀK:

.

Pompeii

Vērtējums: 1 / 5

Sanācis (atkal) ir kaut kas briesmīgs. Ir sajūta, ka scenārijs šim režisoram nav nepieciešams, katrā ziņā ne oriģinālscenārijs – tāds, kuram uz vāka ir topošās filmas nosaukums. Pietiek ar blokbastera trafaretu, atmiņām par bērnībā kino redzēto un apmēram piecu, visiem zināmu filmu DVD, no kurām gandrīz kadru pēc kadra nokopēt kādu sekvenci.
Savā dramaturģiskajā lētumā filma Pompeii labākajā gadījumā atgādina 50. vai 60. (godīgi sakot, precīzi nezinu) gadu Eiropā tapušus eposus, kuri savā būtībā bija prastas ziepju operas līmeņa ludziņas ar eksotiskām teātra izrādes dekorācijām, un vēlāk tika dublētas angļu, krievu un sazin kādās vēl valodās. Šī līdzība un līdz ar to obligātais pilnā nopietnībā izspēlētais pārspīlētais dramatisms, kam nav nekāda sižetiskās augsnes, arī izslēdz jebkādas iespējas, ka diezgan pieklājīgais aktieru ansamblis spēs paglābt filmu no pazemojošas izgāšanās.

.

Knights of Badassdom

Vērtējums: 1 / 5

Šķiet veidotājie pieņēmuši,ka pietiek ar uzstādijumu, lai komēdija būtu izdevusies. Bet ja nu kādam nav vēl “ņirdzīgi”,buķetei piemetīsim trendīgu punduri un kaudzēm stereotipisku joku, kuri jau sen (sen) nenostrādā.
Skumji, ka savā slinkumā filma pat nenonāk līdz slikta SNL līmenim.

.

The Art of the Steal

Vērtējums: 1 / 5

Lēti un slinki.
Radīts cilvēkiem, kuri joprojām regulāri skatās Van Damme un Sīgala filmas (kaut arī šī nav tāda, bet gan aizķērusies tajos laikos…zelta mūķīzeru kino laikos).

.

RoboCop

Vērtējums: 2 / 5

Visticamāk tādēļ, ka kopš astoņdesmitajiem gadiem mēs esam redzējuši neskaitāmas nākotnes vīzijas ar robotiem, androīdiem, kiborgiem un sazin ko vēl, mūs ir grūti ieinteresēt līdzīga rakstura vīzijā, kuras psiholoģiskās dillemas puse ir pārlieku vienkāršota un nolīdzināta, bet specefektu sadaļa neizceļas starp citām pēdējo gadu zinātniskās fantastikas filmām. Filmā viss šķiet jau kaut kur redzēts un vienmuļš. Turklāt, jaunā filma, atšķirībā no 1987. g. oriģināla ir bērniem draudzīga – “labākajā” gadījumā uz ekrāniem ir redzama asiņojoša lūpa. Ja atceramies, vecā versija, lai arī bija satīras un mazliet parodējoša komisma pilns stāstījums, priekš meinstrīma kino bija ļoti nežēlīga un asiņaina filma.

.

.

.

Citu filmu vērtējumi atrodami KinoTeikumi sadaļās: Recenzija un Letterboxd dienasgrāmata

.