2014.g. Marta Labākās un Sliktākās filmas

Kinoteikumi menesa labakas sliktakas MARTS 2014

LABĀKĀS

PIECZVAIGŽNIECES UN ČETRZVAIGŽNIECES:

.

The Grand Budapest Hotel

Vērtējums: 4 / 5

Grand Hotel Budapest kopumā ir spēlfilmas versija viņa paša veidotajais multenītei Fantastic Mr. Fox un moderns veltījums screwball comedy žanram. Filmas notikumi risinās kādā fiktīvā valstī Zubrowka, kurai slāviskais un monarhija nav sveša, tādēļ vēstījums, kas pasniegts trijos (vismaz) līmeņos – stāstītājs stāsta par stāstītāju, kurš stāsta filmā notiekošo, nu ļoti atgādina slavenās koka lelles “matrjoškas” principu, ir jauks stila elements visam turpmāk filmā notiekošajam. Budapest ir režisoram jau ierasts pedantisma un detalizācijas paraugdemostrējums, kur sīkumos nav kur piekasīties. Fani, kā jau ierasts, varēs pavadīt ilgu laiku spiežot pauzi katrā ainā un sajūsminoties par jaunatklātām detaļām dekorācijās. Turklāt, par spīti progresējošam režisora melanholiskajam noskaņojumam, jaunākā filma ir ļoti aktīva un pilna multeniskas spriedzes. Sķiet, ka tas arī ir, kas ļauj skatītājam sagremot, bet sižetiski nesadrumstalo notiekošo, filmā iekļaujot tik plašu un atpazīstamu aktieru sastāvu.

.

Nymphomaniac: Vol. II

Vērtējums: 4 / 5

Jau pēc Nymphomaniac pirmās daļas noskatīšanās man radās aizdomas, ka stāsts ir par garu, par sadrumstalotu un bez kopējas vienojošās domas – jēgas. Vien ambiciozi nes “sievietes seksualitātes” pētniecības apakšnosaukumu, kas arī ir jāuztver stipri nosacīti, jo līdzīgi kā nesenās filmas Dallas Buyers Club un 12 Years a Slave vēsta ne par ikdienišķo un “standarta” (ja tā var izteikties) situācijas analīzi, bet gan ārkārtīgi specifiskām lietām un neordināriem cilvēkiem, kas nonākuši neapskaužamās situācijās. Attiecīgi – viņu rīcība un motivācija ir ļoti nosacīti salīdzināma un attiecināma uz parastu cilvēku (protams, ja mēs neņemam vērā filmas noslēdzošo ainu, ar kuru Trier kungs sadodas rokās ar stereotipisko un skaļi atgādina, ka: visi vīrieši ir cūkas).
Bet, otrā daļa ir režisoram daudz raksturīgāks darbs un tādēļ šķiet daudz blīvāks un vienmērīgāk izveidots. Nav arī pirmās daļas noskaņas maiņas – tas ļauj skatītājam vairāk iedziļināties stāstā un netiek novērsta uzmanība ar režisora dažādajiem kinematogrāfiskajiem vingrinājumiem.

.

.

SLIKTĀKĀS

DIVZVAIGŽNIECES UN SLIKTĀK:

.

The Bag Man

Vērtējums: 1 / 5

Šis ir tas gadījums, kad filma ir tik slikta un tik pārpildīta krimstiķu klišejām, ka kļūst izklaidējoša. Turklāt noteikti var izdomāt kādu drinking game, lai skatīšanās vēl jautrāka.
DeNiro lomai visticamāk piekrita tāda paša iemesla dēļ kāpēc James Franco atveidoja galveno ļaundari Stathamfilmā Homefront – varoņa vārda dēļ – Franco tas bija Gator, bet DeNiro Dragna.
Tālu neatpaliek arī galvenā femīnās (blonda, garkājaina un ar sastutētiem labumiem) būtnes vārds – Rivka, viņas drauģeļu Guano un Lizard vārdi, turpat arī vietējais policists, Maikla Skoufīlda bračka Lincoln…tfuti Larson (labākā loma filmā) bet pa vidu visam, protams, lāga sūrais džeks Jack.

.

Džimlai Rūdi Rallallā!

Vērtējums: 2 / 5

Džimlai Rūdi Rallallā! es saskatu tiešu līdzību ar vidēja līmeņa (visu nopeltajām) Holivudas (perdeļ)komēdijām. Tāpat kā, piemēram, Adama Sandlera vai Bena Stillera komēdijās visi smejas par kritieniem, sitieniem un pirdieniem, tā arī Džimlai Rūdi Rallallā! ainas ar bikšu šļukšanu, pirdieniem un one-liner jokiem tiek apbērtas ar skatītāju smiekliem. Tā kā tas izklaides līmenis nu ir sasniegts un visi, kuriem cita latviešu (progresīvā) komēdija Sēņotāji šķita nesmieklīga, jo zinieties “kas tur smieklīgs, ja galvenais varonis halucigēno vielu ietekmē mēģina savest kārtībā savu dzīvi”, Džimlai Rūdi Rallallā! būs īstā medus maize.

.

.

Citu filmu vērtējumi atrodami KinoTeikumi sadaļās: Recenzija un Letterboxd dienasgrāmata

.

.