Pavisam savādāks supervaroņa stāsts [Kick-Ass]

Kick-ass_film_poster

Viss būtu kārtībā, ja supervaroņi un sliktie vīri eksistētu tikai komiksu grāmatās, bet tā kā sliktie ir arī reālajā pasaulē, ir jādara kaut kas lietas labā. Apmēram tā nodomāja filmas Kick-Ass galvenais varonis Dave Lizewski pirms ķērās pie plāna realizēt dzīvē savu supervaroņa tēlu.

Noskatoties filmu, es uzreiz nevarēju saprast vai man filma patika, vai tā bija pavirša, izstiepta, neloģiska vai pārāk sarkastiska. Tikai pēc kāda laika nāk atziņas kas būtu jāņem vērā pirms skatīties šo filmu.

Pirmā un galvenā ir neticiet filmas treileram, kas mēģina iestāstīt, ka tas ir sprāgst, šauj un mazliet pajoko gabals. Realitātē – tas ir gandrīz divas stundas garš reālistisks stāsts par jaunieti, kas cenšas būt tas, par ko vēlas būt daudzi – labais, kas sadod pa purnu visiem sliktajiem. Filma ir caurvīta ar sarkasmu un ironiju par supervaroņu tēmu, bet tajā pašā laikā joprojām glorificē šo žanru un tur tik ierastos atribūtus.

Tā līdz galam šo filmu es nevaru ielikt nevienā no ierastajiem rāmīšiem, jo tas nav trilleris vai asa sižeta filma, kā arī tā īsti līdz komēdijai vai drāmai viņa nepavelk un parasta (prasta) popkorna gabala plauktiņā arī negribētos ielikt. Tā nu man atliek domāt, ka šī filma varētu būt kāda jauna – dažādu žanru sajaukuma supervaroņu filma. Filma, kas būs kā skice jaunām un interesantām filmām, kas ar svaigāku skatu varētu paskatīties uz tik ierastajiem supervaroņu stāstiem. Kā piemēru varētu minēt to, ka Dave Lizewski ir parasts puisis, kas ir skatījies visas tās pašas supervaroņu filmas ko mēs, lieto Facebook un Youtube un tādejādi ir daudz tuvāks tēls nekā kāds ar ķimikālijām aplijis, zirnekļa sakosts vai vienkārši nedaudz garlaikots, bet ārkārtīgi bagāts vīrs, kas bieži cīnās ar tik pat no realitātes tālu stāvošiem tēliem.

Vēl viens elements, kas kalpo par labu šai un atšķirīgo no supervaroņu filmām ir, Dave neveiklība un knapās zināšanas par cīņu mākslu vai ieročiem. Un tā tas arī paliek līdz pat filmas beigām un ir viens no galvenajiem komiskajiem elementiem filmā. Bet, lai filma nebūtu pilnīgs izsmiekls un ņirgāšanās par pasaulē tik iecienītu žanru talkā nāk citi, mazliet reālistiskāki, supervaroņi. Šie „īstie” supervaroņi nedaudz līdzsvaro šo filmu un liek visam filmā notiekošajam vairāk izskatīties pēc klasiskas supervaroņu filmas. Viņi ir: Hit Girl un Big Daddy, kas jau kādu laiku pirms Kick-Ass cīnās pret ļaunumu un atšķirībā no Dave māk kauties, lietot ieročus un darīt visas pārējās lietas, kas supervaroņiem ir jāmāk.

Lai arī filma ir pārbāzta ar popkultūras elementiem, ļoti piemērotas dziesmas caurvij visu filmu un bagāta komiksu stilistika ir manāma gandrīz jebkurā ainā, tā noteikti nav filma maziem bērniem, jo cīņas ainas, atšķirībā no filmām kur sit un sit un neviens nedz krīt nedz kādam asinis šķīst, ir ārkārtīgi nežēlīgas un kas pats pārsteidzošākais – mazā meitene – Hit Girl ir viena no nežēlīgāko ainiņu autorēm.

Tā nu cilvēkiem, kas vēlas redzēt kaut ko svaigu supervaroņu filmās, šī ir Must See filma. Nevaru apgalvot, ka visi noskatoties būs sajūsma par redzēto, bet to, ka šī ir savādāka filma piekritīs jebkurš. Un ja nu ir kāds, kā es, kam šķita ka visa kā tur bija par maz, tad mierinājums varētu būt fakts, ka ir apstiprināts Kick-Ass turpinājums Kick-Ass 2: Balls to the Wall vai arī cita filma – augustā gaidāmā Scott Pilgrim vs. the World, kas arī apspēlē līdzīgu tēmu – puisis parastais pret superļaundariem.