Novembrī notiks Kinofests “Spektrs”

spektrs_harijs_blue

Kinoblogeri organizē vēl nebijušu divu dienu kinofestu “Spektrs” lielākajiem Latvijas kino faniem! Festivāls norisināsies 9. un 10. novembrī kinoteātrī “Kino Citadele”, un tā gaitā jebkurš varēs uz lielā ekrāna izbaudīt filmas, kas vēl nav bijušas Latvijas kinoteātros, kulta klasiku, lekcijas, prezentācijas un konkursus no kinoblogeriem!

 

Pasākuma programma ir sadalīta divās dienās. Sestdienā būs iespējams vērot trīs filmu pirmizrādes, lekciju no kino industrijas iekšienes, ekskluzīvus jaunumus no lielākajām Holivudas filmu studijām un pašu kinoblogeru prezentācijas. Vakara noslēgumā uzstāsies pašmāju aktieru muzikālā apvienība “Gapoljeri”, pēc kuras visi būs laipni aicināti draudzīgā gaisotnē vērot kādu jau redzētu, bet īpašu filmu! Arī svētdienas programma piedāvā trīs filmu pirmizrādes, aizraujošu lekciju no režisora un kino zinātāja Roberta Kuļenko, kinoblogeru prezentācijas un būs arī īpašs konkurss kino mīļiem.

 

Ikviens ir aicināts apmeklēt kinofestu “Spektrs”!

Biļetes pieejamas gan uz atsevišķiem seansiem kopā ar aktivitātēm, gan arī vienas un divu dienu abonements. Šobrīd jau Forum Cinemas Kino Citadele kasēs nopērkami dienu abonementi.

spektrs_header_9

Great Beauty / Dižais Skaistums (2013)

01_toni_servillo_la_grande_bellezza_foto_di_gianni_fiorito

Paolo Sorrentino filmas ir ne tikai vizuālo mākslu saldēdiens, bet arī kino ar lielo burtu. Ir pilnīgi skaidrs, ka gluži kā iepriekšējās filmās (Il Divo, This Must be the Place) , arī jaunākā filma turpinās plūstošo ainu un sulīgu kadrējumu virknējumus, kas papildināts ar niansētiem stāstiem un galveno varoņu pārdomām. Kopā tas veido mākslas darba cienīgu baudījumu. Arī mūsdienu Romas, kā atsevišķa filmas tēla, portretējums ir interesanta filmas sastāvdaļa.

PIRKT BIĻETES

 

Carrie / Kerija (2013)

Chloe Moretz

Domājams, ka Stīvena Kinga meistarību dramatisku un šermuļus uzdzenošu stāstu veidošanā apšaubīt vairs neuzdrošinās neviens. Tādēļ viņa 1974.g. romāna Carrie modernizētā filmas versija ar Chloë Grace Moretz un Džulianu Mūru galvenajās lomās filmā, kas tiek uzskatīta par tiešu 1976.g. Brian De Palma filmas rīmeiku, būs labs atgādinājums zinātājiem un elpu aizraujoša pirmā pieredze, tiem, kuri vēl tikai iepazīst šo stāstnieku.

PIRKT BIĻETES

Dallas Buyers Club / Dalasas Pircēju Klubs (2013)

IF

Metjū Makonaheja vārds pēdējos gados no romantisko komēdiju cienītāju magnēta kļuvis par kvalitatīva kino sinonīmu – kurš gan būtu domājis! Un arī viņa jaunākais darbs, “Dallas Buyers Club”, turpina šo tradīciju, piedāvājot vienu no labākajiem aktierdarbiem visā Makonaheja karjerā. Šajā spēcīgajā, bet optimistiskajā retro-drāmā bez Metjū redzēsim arī Džaredu Leto, Dženiferu Gārneri un Stīvu Zānu.

PIRKT BIĻETES

spektrs_header_10

Only Lovers Left Alive / Izdzīvo Tikai Mīlētāji (2013)

only-lovers-left-alive01

Amerikāņu neatkarīgā kino klasiķa, režisora Džima Džarmuša jaunākā filma Izdzīvo Tikai Mīlētāji ar Tildu Svintoni, Tomu Hidlstonu, Mia Vasikovsku un Antonu Jeļčinu galvenajās lomās tiek pieteikta kā vampīru (jā!) drāma. Bet kā jau režisora darbu pazinēji nojauš, līdzīgi kā viņa agrākie darbi Kafija un Cigaretes, Lauztie Ziedi un Kontroles Robežas, filma piedāvās daudz plašāku un ne obligāti ar nosaukumu un pieteikto tēmu saistītu stāstu. Režisoram piemīt prasme filmas dialogos aizklīst neiedomājami tālu; un kas gan ir vēl piemērotāka platforma kā gadsimtiem ilgs mīlasstāsts starp vampīriem Ādams un Ieva.

PIRKT BIĻETES

 

All Is Lost / Viss Zudis (2013)

All-Is-Lost-2013

Aktierim Robertam Redfordam, kura aktiera gaitas aizsākās sešdesmitajos gados, izdodas atkal un atkal skatītājus mazliet pārsteigt un pierādīt, ka viņš joprojām ir viens no labākajiem aktieriem. Šogad kopā ar Margin Call režisoru piedāvā skatītājiem teju bezteksta solo izrādi par cilvēku, kurš okeānā avarējušā jahtā cīnās par savu dzīvību un veselo saprātu.

PIRKT BIĻETES

 

Nebraska / Nebraska (2013)

nebraska01

Režisors Aleksandrs Peins, kura veidotās filmas vienmēr bijušas zīmīgas ar izjustu cilvēcīgumu un stāstu, kas uzrunā plašas auditorijas, ar jaunāko filmu Nebraska, atgriežas pie reiz aizsāktās (About Schmidt) novecošanas un vientulības (Sideways) tēmām. Sirmgalvja tēva un laika gaitā atsvešinājušā dēla atkaliepazīšanās stāsts tiek uzskatīts par režisora līdz šim aizkustinošāko un labāko darbu.

 PIRKT BIĻETES

 

The Counselor / Advokāts (2013)

the-counselor-cameron-diaz-penelope-cruz

Leģendārais režisors Ridlijs Skots (“Gladiator”, “Blade Runner”) apvieno spēkus ar ne mazāk leģendāro ASV rakstnieku Kormaku Makkartiju (“No Country for Old Men”, “The Road”), kurš pašrocīgi sarakstīja scenāriju šim tumšajam trillerim par šaubīgu cilvēku vēl šaubīgākajiem darījumiem ASV/Meksikas pierobežā. Kā jau Kormaka Makartija prozai pierasts, iznākums var būt tikai viens… Ko nevar nosaukt par šaubīgu, ir filmas aktieru ansamblis – Maikls Fassbenders, Kamerona Diaza, Havjērs Bardēms, Penelope Krūza un Breds Pits apliecina, ka Skota/Makartija tandēms pulcē tikai labākos!

PIRKT BIĻETES

Spektrs logo (date)

Informācijai par kinofestu “Spektrs” varat sekot līdzi www.kinoblogeri.lv vai facebook.com/kinoblogeri, kā arī Forum Cinemas mājaslapā.

Biļešu cenas uz atsevišķiem seansiem (k/t kasēs un internetā no 4.11):

  • pieaugušo – 4.35 LVL
  • Kino Draugs – 4.21 LVL
  • Kino Fans – 4.07 LVL
  • Kino Guru – 3.93 LVL

 

.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

SESTDIENA

13:00 Atklāšanas ceremonija un ievadvārdi
13:30 “La grande bellezza”/”The Great Beauty” (142)
16:00 Holivudas studiju gaidītākās filmas 2014 (Sergejs Timoņins)
17:00 “Stīvena Kinga adaptācijas” (Līva Spandega)
17:30 “Carrie” (100)
19:30 Pārtraukums
20:00 Roberta Kuļenko prezentācija par montāžu (Roberts Kuļenko)
20:30 “Dallas Buyers Club” (117)
22:50 Grupa “Gaproljeri”
23:20 “The Cabin in the Woods” (95)

SVĒTDIENA

13:00 “Only Lovers Left Alive” (123)
15:30 Kinoatjautības konkurss (Sergejs Timoņins)
16:00 “All Is Lost” (106)
18:00 Prezentācija “Blondīne par blondīnēm” (Lelde Veidemane)
18:30 “The Counselor” (117)
20:45 Prezentācija “Kā organizēt festivālu?” (Sergejs Musatovs)
21:15 “Nebraska” (115)
23:15 Noslēgums

.

Kinofestu “Spektrs” organizē:

Sergejs Timoņins, Kinokults.lv

Sergejs Musatovs, Kinocast.lv

Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv

Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv

Līva Spandega, FilmuNieki.lv

Daniils Rastoropnovs, KinovKvadrate.com

spektrs v4.1

 Spektrs skrejlapa apaksa v1.2

Neļaunosimies, ja šo rakstu pārpublicēsiet savā medijā un sociālā portāla laika līnijā.