Atvaļināti un slinki [filma: RED 2 / RED aģenti 2]

 

Iespējams, ka es jaunāko Bruce Willis haltūru (vai nu jau šķiet laiks to dēvēt par viņa parastās darba dienas rezultātu), filmu RED 2 nespēju uztvert “pareizi”, bet varbūt pārspīlēju un skatījos nepareizajā garastāvoklī. Fakts paliek fakts – šis aktieris šogad jau parādījies trijās filmās, bet gada laikā – deviņās. Kurās feinas lomas ir precīzi 1,5.

Vēlos vien pateikt to, ka, lai arī man Bruce Willis šķiet ļoti simpātisks aktieris, visam ir savas robežas un izteikta necieņa pret savu arodu nevar palikt nepamanīta. Aktieris jau pat neslēpj, ka viņam ir pilnīgi vienalga, kādā lomā piedalīsies šodien, rīt vai aizparīt – visur viņš būs Bruce Willis un viegli smīkņājot apšaudīs sliktos puišus. Ja pie sāna būs kāda sieviete, jo labāk.

Tādēļ arī jaunāko viņa filmu, kas skaitās komiksa adaptācijas (īstenībā no komiksa te nav vairāk kā nosaukuma trīs burti, kuri nozīmē Atvaļināts un ļoti bīstams; ok, filmas sākuma titros parādās oriģinālā komiksa attēli ar apšaudes ainu, bet tas arī viss – no brutālās un asiņainās raupjā vīra gaitu grafiskās novelītes nav palicis apsolūti nekas) otrā daļa, man pat nešķiet viegla vakara filma, bet gan cirka klaunu ākstīšanās līmeņa izklaide.

Un ne jau tādēļ, ka joki nesmieklīgi, izpildījums nenostrādā vai aktieri nesmuki (lai tas šoreiz paliek… gaumes jautājums), bet gan vienkārši slinkā attieksme no visas filmas komandas man nešķiet kino nosaukuma vērta. Lai arī slikts kino, tam vajadzētu saglabāt kaut kādus augstākus standartus nekā vienas nots improvizācijas skeča līmeņa ākstīšanos 116 (!!!) minūšu garumā. Tādām izdarībām ir domāti komēdiju kanāli, raidījumi utml. veidojumi, kuros, starpcitu, biezā slānī visdažādākā līmeņa aktieri arī piedalās un ākstās – tur tas ir normāli un pat ļoti smieklīgi.

Goda vārds es gribētu no visas sirds ķiķināt un smieties šīs filmas laikā, bet diemžēl “sasmaidījos” vien pāris reizes. Un man patiešām ir skumji, jo John Malkovich ir ļoti labs komiskais aktieris, Weeds galvenā dāma Mary-Louise Parker savā “oh well” komiskā stila ampluā ir saistoša, bet aktiermākslas karalieni Helen Mirren redzēt ar automātiem un pistolēm rokās vēsā mierā likvidējot bariņu neliešu ir patiešām amizants skats.

Nekas – ir jauna diena un būs jauna filma, kura vismaz mazliet liks aizmirst par RED 2. Bet par to vai pēc pāris gadiem Holivuda mūs apgādās ar RED 3 prieku, domāju nevienam nevajag šaubīties. Jo tomēr – visas pasaules galvenās lielpilsētas šajā filmā netika apmeklētas, turklāt, sprādzieni vienmēr var būt vēl iespaidīgāki.

 2 stars