Bezspēcīgais Dream Team [filma: The Watch / Kaimiņu patruļa]

The-watch-quad-poster

Man bija kaut kādas naivas cerības, ka piecpadsmit gadu vecā pagātne, kad pasaule arThere’s Something About Mary tā pa īstam iepazinaBen Stiller un divus gadus vēlāk pēc fantastiskajiemMeet the Parents (un diemžēl, arī tās drausmīgajiem turpinājumiem) panākumiem to iecēla amerikāņu klasisko popkorna komēdiju aktieru dievu kārtā, varētu kaut vismazākajā mērā atkārtoties. Protams, es nedomāju, ka atklāšu jaunu Ben Stiller, jo domājams, ka ar Zoolander, Greenberg un Tropic Thunder viņa spektrs ir aptverts, bet uz tīra viņa personības zīmola spodrināšanu gan nebiju sagatavojies. Nenoliegšu arī ļoti labā filmas The Watch tīzera (oficiālo treileri tā arī neesmu skatījies) ietekme nav noliedzama. Turklāt viņa iepriekšējā filma Tower Heist bija teju nevainojama un klasiska lielbudžeta action komēdija – tāda kā goda atdošana astoņdesmito/deviņdesmito gadu popkornkino laikiem, kur es neko nosodāmu neredzu un tas viesa cerības, ka radoša pieeja, salīdzinot ar viņa rupjāko kolēģi Adam Sandler, šim vīram vēl nav zudusi, un ik pa laikam no viņa varam sagaidīt ko sakarīgu.

6a00e54f9153e08833017743ade006970d-800wi

Te jāatceras, ka cerības paliek tikai uz “ik pa laikam”. Viņa jaunākajam darbam, kas atkal un atkal apstiprina, tā saucamā, dream team faktora milzīgo izgāšanās iespējamību, ar radošu pieeju, komismu un viegli sagremojamu kino ir diezgan attāls sakars. Un ja popkorna komēdija nespēj nodrošināt šos vai vismaz vienu no šiem elementiem, tad kāda tai vispār jēga?

The_watch-334066994-large

ArSeth Rogen unEvan Goldberg (kopā sarakstījušiSuperbad unPineapple Express) pāri pie rakstāmgalda, TV skeču šova Saturday Night Live darboniAkiva Schaffer režisora krēslā un pieciem komiķiem t.i.Ben Stiller,Vince Vaughn,Jonah Hill,Richard Ayoade,Will Forte ekrānā, teorijā The Watch vajadzēja būt lielai filmai. Bet diemžēl dzīvē tā vien izskatās, ka arvien biežāk šī labāko no labākajiem savākšana kopā neatmaksājas. Cilvēkiem pamazāk sāk apnikt, ka tiem tiek iebaroti tikai un vienīgi aktieru vārdi un ar tiem raisītās asociācijas. Rodas iespaids ar parastas ledenes iesaiņošanu krāsainā un jaunā iepakojumā, kur pašai ledenei jau it kā nav ne vainas – var apēst, bet kāpēc maksāt par jauno, krāsaino papīrīti, ap kuru tu nomokies (lasi, gaidi filmu), bet mirkli vēlāk apjaut, ka vecā aplipusī konča tomēr bija foršāka? Gluži vienkārši, vecā ledene saistās ar citām emocijām un mērķiem, kad garša, lai arī kāda tā bija, tomēr bija prioritāte.

Benstiller_thewatch-1343233123

 

 

Neveikla, stulba, pārlieku rupja vai vēl kāda – citkārt negatīva īpašība šai filmai ļoti iespējams būtu labs pienesums, jo domājot par to, kas nogāja greizi, un kādēļ pēc pirmajām divdesmit minūtēm šķiet, ka pagājusi vairāk kā stunda, es atskārtu, ka tā ir tukša – neviens tā īsti necenšas, un no pagājušā gada britu izcilās melnās komēdijasAttack the Block aizgūtā pamatideja šeit ir tik samocīta un butaforiski nesaistoša, ka traģiskā kārtā neveiklais un ārkārtīgi liekais drāmas elements par neauglīgo vīru, ir smieklīgāks par slinkajiem un visur citur dzirdētajiem jokiem; kā arī citplanētiešu asiņu salīdzināšana ar spermu (ne vienu reizi vien) jau lika domāt, ka arī Adam Sandler filmu pretīgos jokus šeit nemāk pareizi iemontēt.

 

Tātad, The Watch ir izteikti tukša filma par četriem it kā čomiem – rajona sargiem, kas tā nu sagadījās, ka katru reizi, pildot pašizdomātos pienākumus, bija dzēruši. Un pa vidam visai citplanētiešu tvarstīšanai (dzērumā), šie džeki uzmācīgi un neorganiski rupjos dialogos pārāk bieži piemin viens otra dzimumorgānus.

 

Filma kinoteātru repertuārā no 21.09.2012

 

https://en.twitter.com/Girts/status/242702405995728896