Būtu likuši viņu mierā… [filma: Homefront / Pēdējā Robeža]

Zināma tradīcija – aptuveni reizi pusgadā jauna Jason Statham filma. Nekādas dižas cerības par to, ka kaut kas mainīsies šī aktiera repertuārā es nelieku (un nav jau tā, ka es arī vēlētos), bet kaut kā katru reizi ar prieku tās skatos. Stabilas vērtības, vienkārša un patiesa (gribētos ticēt, neuzpūsta) maskulīnā deva uz kino ekrāna.

Jaunākais veikums ar nosaukumu Homefront, kurš, kā izrādās, Statham bija piespēlēts, kad viņa draugs un filmu sērijas Expendables cīņu biedrs Sylvester Stallone no tā atteicās. Vai, pareizāk sakot, izvēlējās neatveidot galveno lomu tajā, jo saistība ar ikonisko bojeviku ziedu laiku superzvaigzni filmai Homefront joprojām ir. Stallone ar savu roku pielaboto Homefront stāstu jau izsenis bija ieplānojis kā kārtējo Rembo filmu sērijas sastāvdaļu. Par laimi mums visiem (jo šķiet ir jau gana Rembo filmu) bojeviku zvaigznei pēdējos gados ir diezgan daudz labu ideju kā sen mirušo klasisko grāvējfilmu žanru var padarīt interesantu arī mūsdienu skatītajam. Es domāju gan tiem, kas no galvas zina Commando un Rembo filmu notikumus, gan tiem, kas labākajā gadījuma zina tikai, kas ir Džeisons Borns.

Kā svaigāko un veiksmīgo ideju es uzskatu jau pieminētā Statham uzaicināšanu galvenaja labā lomai, bet par slikto, pretēji tradicionālajām izvēlēm, kad aktiera sejā jau pa gabalu redzama ļaundara sejas vaibstu kvalitātes, izvēlēts visu mīlulis un visur esošais aktieris, multimākslinieks James Franco. Arī James Franco tēla Gator (no Aligator!) draudzene, kārtīgas biker chick lomā ir redzama reiz populārā, bet nu dažādas nedienas piedzīvojusī, aktrise Winona Ryder. Arī šī ir ne tā paredzamākā aktieru atlases izvēle.

Interesanti, ka tradicionāli sagaidāmajā labā un ļaunā izšķirošajā sadursmē, James Franco tēls tā arī nevienu reizi neiesit Jason Stathem tēlam. Kas, manuprāt, no filmas veidotāju puses ir gudrs gājiens.

Ņemot vērā filmas Homefront žanru, radošuma un tradicionālo spēles noteikumu ierobežotību šo aktieru izvēle un viņiem piešķirto lomu atveide ir teju spīdoša. Ar viņu palīdzību ir zaudēta tā garlaicības un slinkuma sajūta, kas iezogas šāda tipa filmās, kad skatītājam uzstādījums apstāstīts, ar apkārtni ir iepazīstināts un atliek gaidīt grautiņu. Ir interesanti redzēt, kā neierastā tēlā, turklāt cita laikmeta formas filmā iejūtas James Franco un cik labi viņš spēj atsvaidzināt līdz nelabumam n-tās reizes dzirdētās labais vs sliktais runas.

Ak, nu jā, arī Jason Statham turpina savu (saku to ar smīnu sejā) kādu laiku atpakaļ iesākto ceļu – katrā filmā pa jaunai frizūrai un prikidam. Šoreiz tas ir garmatains baikers, kas pārtop par true american tēlu ar rūtainu kreklu un Amerikas karoga motīviem uz beisbola cepures. Un, lai viss autentiskāk, viņa zīmīgais angļu akcents tiek tušēts cik nu vien spēj.

Es domāju, zinot, ka sākotnēji Homefront ir bijis Rembo stāsts, sižeta izklāsts nav nepieciešams. Aktierspēles līmenis ir ļoti atbilstošs, bet galvenais, kas šī tipa filmās uztur interesi, – temps ir gana nasks. Tas liek secināt, ka filma Homeftont ir labakais kas redzēts no Jason Statham pāris pēdējos gados.

Vērtējums: 3 / 5