Casey Afflek iznākšana no ēnas [filma: Killer Inside Me]

Killer_inside_me_3

No vienas puses, izlasot šīs filmas nosaukumu, jums ir skaidrs par ko ir šī filma, jo “Killer Inside Me” nosaukums ir diezgan pašizskaidrojošs, bet no otras puses, tas var jūs maldināt liekot domāt, ka šī ir kārtējā šausmene, kur kāds vīrs pa naktīm skraida apkārt ar cirvi, bet pa dienu strādā apkalpojošā sfērā. Pilnīgi garām ar šo domu jūs nošāvuši nebūsiet, bet pirms skatīties šo filmu tik vai tā būtu labi zināt pāris lietas.

Killerinsideme

oriģinālās noveles grāmatas vāks

Pirmais, kas būtu jāzina – tās izcelsme. Tā ir kāda 1952. gadā izdotas amerikāņu rakstnieka Jim Thompson lubenes adoptācija ar no tā izrietošajām sekām – gan labām, gan sliktām. No vienas puses, filmā notiekošie ne sevišķi loģiskie pavērsieni ik pa laikam liek atcerēties, ka stāsta veidošanā nav ieguldīts liels laiks un pārdomas, bet no otras puses, ja tas ir darīts ar domu, iekļauties lubliteratūras stilistikā un tai paredzētajā mērķauditorijā, tad manuprāt, ir sanācis vairāk kā labi – stāsta un filmas stils ir ieturēts nevainojami.


Man vispārsteidzošākais likās fakts, ka neskatoties uz šiem it kā trūkumiem filma spēja aizraut, ļaujot man iegrimt izveidotajā piecdesmito gadu atmosfērā, kur viss šķiet rožains un nevainīgs, kur galvenā varoņa iekšējais ļaunums ir tik nereāls, ka apkārtējiem cilvēkiem nekad pat prātā nevarētu ienākt doma par viņa sastrādātajiem noziegumiem. Rezultātā viss izrādījās pavisam savādāk, bet es šeit nestāstīšu detaļas, lai nebojātu skatīšanos.


Filmas galvenais varonis, Casey Affleck tēlotais Lou Ford, ir kādas mazas Teksasas pilsētas policists, kas ārišķīgi ir intelektuāls, pieklājīgs un kā jau policistam nāktos – izpalīdzīgs cilvēks, bet īstenībā sevī slēpj psihopātu bez saprašanas par labo un ļauno. Viņš nogalina sev tuvus cilvēkus (neierastās lomās sevi iemēģina Jessica Alba un Kate Hudson) bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem, jo šķiet, sen ir atmetis domu par cīņu ar sevī mītošo ļaunumu – viņš vienkārši to pieņem kā normu, sadzīvojot ar sastrādātajām sekām.

 

kadri no filmas


“Killer Inside Me” ir ieturēta film noir stilistikā, bet ne tik spēcīgā kā Brian De Palma veidotā “Black Dahlia”, kur šķiet forma aizēnoja stāstu. Režisoram Michael Winterbottom ir izdevies saglabāt līdzsvaru starp bildi un stāstu, lai kāds tas arī būtu un ir kārtējo reizi pierādījis, ka biežāk no slikta stāsta var izveidot lielisku filmu nekā otrādi.

 

P.S. Uzreiz ieteiktu nerēķināties ar labu filmas noslēgumu. Šī ir viena no tām daudzajām filmām, kur pēdējās 10-15 minūtes, labāk būtu nebijušas.