Drausmīgie, skaistie Nemirstīgie [filma: Immortals]

Immortals

 

Ēgiptiešu leģendu puskomēdijas Mummy mūs iepazīstināja ar Dwayne (The Rock) Johnson kā aktieri, Zack Snyder vadībā veidotajā Frank Miller komiksa 300 ekranizējumā mēs ar kliedzienu sejā tā pa īstam īstam ieraudzījām Gerard Butler, Clash of the Titans nostiprināja Sam Worthington pozīcijas kā spriedzes filmu zvaigzni no augšējā plauktiņa, bet ko mums dos, piedāvās, iepazīstinās, vai kura pozīcijas nostiprinās jaunākā režisora Tarsem Singh smukfilma Immortals?

Immortals-movie-photos-09

 

Vai galveno jezgas vaininieku – Henry Cavill iepazīsim un sekosim viņa gaitām? Diezvai. Jo nav viņš tik smuks vai (šeit gan pat tas nebija vajadzīgs) labs aktieris. Vai Stephen Dorff būs pakāpies uz karjeras nākamā pakāpiena un ticis laukā no nebeidzamā B klases filmu bezdibeņa (jo tā pēc režisores Sofia Coppola filmas Somewhere varēja cerēt)? Diezvai. Nu ļoti stingru režisora roku vajag, lai no viņa iznāktu kas feins un neaizmirstams. Bet varbūt Freida Pinto kā pareģotāja Phaedra ar šo lomu būs spējīga izkāpt no indiešu Holivudas veiksmes un mīlas stāsta Slumdog Millionaire smuksejiņas statusa? Arī nē – pagaidām viņai ir tikai smukas acis. Arī Luke Evans izprovējies Apollo lomā iekš Clash of the Titans, tagad mēģina iejusties paša Zeva lomā. Bet man jau liekas tik pat neveiksmīgi un kokaini. Tā kā arī tas garām. Atliek vien vecais labais Mikijs, tas kas Rourke. Bet ar viņu arī ir kā ar bitēm. Vienā filmā lielisks (The Wrestler, The Informers) citā tuvu katastrofai (Passion Play, The Expendables), kas norāda uz to, ka arī viņa gadījumā ir jābūt stingrai rokai vai gluži vienkārši viņam organiski piemērots tēls. Man par izbrīnu karaļa Hyperion loma viņam ir kā kulaks uz acs. Prasts, vulgārs, bet līdzsvarots varas kārs, izbijis zemnieks, impērijas vadonis. Pat Lady Gaga cienīgie tērpi, kas neviļus atgādina ēģiptiešu dievu paskatu (kaut kā liekas te autori nolaiduši idejiski pilnīgi greizi), nespēj izbojāt viņa vēso un neiedomājami cietsirdīgo tēlu un darbības, kas diemžēl bija vienīgā filmas man interesantā vadlīnija.

M294_rgb-600x400

 

Immortals ir pierādījums, ka filma tomēr nevar būt tikai smuka un būt skatāma. Tajā tomēr bez skaistiem (un protams palēninātiem) bilžu virknējumiem jābūt arī kaut kādai substancei, kas neļautu smīnēt par brīžam pārlieku stilizētiem tērpiem un ainām. Vai liktu nedomāt par scenārija klupšanu, jokaino montāžu un ārkārtīgi kokaino aktierspēli, kur gan jāpasakās brīžam infantiliem dialogiem. Ar substanci es domāju vai nu ceļojuma un eposa garu kā Clash of the Titans vai degsmi un testosterona šķīšanu kā tas bija 300, bet katrā ziņā nedrīkst  nolīgt vārgu aktieru sastāvu un ļaut veidot a la grieķu leģendu par dievu un cilvēku (kārtējām) kaujām, cilvēkam, kas pirms tam veidojis gleznveidīgas un pompozas filmas kā The Fall un The Cell. Cerams, ka scenārijs viņu būs vairāk ierobežojis viņa jaunākajā darbā, vienā no diviem gaidāmajiem Holivudas modernajiem Sniegbaltītes stāstiem, Mirror, Mirror.

 

Immortals-movie-wallpaper-8


Jāatzīst, pēdējās piecpadsmit minūtes lika man nedaudz pārvērtēt cik tomēr slikta (precīzāk laikam gan būtu teikt – vērtīga) filma Immortals ir. Pildītas ar (protams) nevajadzīgu asinspirti, bet biedējoši skaistu (var tā teikt?) cilvēku (titānu) uzšķēršanu, pārplēšanu un saraušanu gabalos. Nekad vēl nebiju redzējis krutākus stilizētos kautiņus kur nodemonstrē tik kreatīvus orgānu saspiešanas, pārsišanas un eksplodēšanas paņēmienus. Bravo!

Immortals_i29

 

Nobeigumam varu tikai teikt, ka šī varētu būt skaistākā sliktākā filma kādu jūs jebkad būsiet redzējuši.