Eiropas kino ar amerikāņu kino garšu [filma: Tom at the farm / Toms fermā]

2013. g. novembrī Talinā Black Nights Film Festival laikā noskatījos gandrīz 20 filmas, no kurām tikai trīs novērtēju ar lielāko iespējamo zvaigžņu skaitu – piecas. Tās bija brāļu Koenu izcilā Inside Llewyn Davis, Varmerdama īpaši ērmainā, bet intriģējošā filma, Borgman un kanādiešu režisora Ksavjē Dolan daudzslāņainā (audiovizuāli un sižetiski) drāma Tom at the farm.

Diemžēl ne Koenu muzikālā filma, ne aktiera Jan Bijvoet savdabīgais darbs nenonāca līdz Latvijas kinoteātru regulārajiem seansiem (festivāla Baltijas Pērlē vienā seansā bija iespējams noskatīties filmu Borgman). Tādēļ jo īpašs prieks, ka Dolana filma Toms Fermā, kaut uz īsu laiku – tikai vienu nedēļu – no 17.- 23. oktobrim, ir nonākusi līdz Latvijas lielākā kinoteātra Kino Citadele lielajiem ekrāniem. 

Tallinn Black Nights Film Festival atskaitē par filmu rakstiju:

Kanādas kino brīnumbērns Xavier Dolan radījis izcilu darbu. Pirmo reizi ķēries pie kāda cita darba adaptācijas, Dolans, ieturot sev raksturīgo intonāciju un dialogu stilu, rakstnieka Michel Marc Bouchard lugu izveidojis par drūmi aizraujošu, komiski pacilājošu, teju amerikāniskā garā veidotu kino (brīžam mūzika un ainu secība ir labākajās piecdesmito gadu trileru tradīcijās) ar eiropas kino garšu.
Vērtējums: 5 / 5.

Plānojiet savu kino apmeklējumu jau tagad, jo nedēļa, kurā būs iespējams noskatīties šo izcilo darbu, paskries ātri.

Sīkāka informācija par filmu atrodama te: kinospektrs.lv/tom, bet biļetes nopērkamas Forum Cinemas Kino Citadele mājas lapā un kasēs.

.

PIRKT BIĻETES

.

.

TOM a la ferme_Onesheet_ENG.indd