Galdnieka nakts dzīve [filma: Magic Mike / Maģiskais Maiks]

Magic_mike_ver3

Steven Soderbergh jaunākā filma Magic Mike / Maģiskais Maiks, viņam tik raksturīgā autentiskuma nolūkā, vaļīgi (loosely) balstīta uz galvenās lomas atveidotāja, nu jau mega zvaigznes (ja jau tiek pārfilmēta trešdaļa filmas (G.I.Joe), lai tikai strauji uzlecošā filmzvaigne vairāk pagozētos ekrānā un filma iekasētu lielākas naudas summas) Channing Tatum, kas pirms pievērsies kino industrijai, bija striptīzdejotājs, dzīvestāstu. Nebūtu režisors Soderbergh, es šim “balstīts uz patiesiem notikumiem” pekstiņiem īsti neticētu, bet viņa filma Bubble, kas filmēšanān nevis izmantoja aktierus, bet gan parastus cilvēkus, filmējot viņu pašu mājas, un līdzīgas šīs tēmas filma The Girlfriend Experience, galvenenā lomā atrādot reālu pornozvaigzni Sasha Grey, liek noticēt, ka arī šoreiz stāstam piemīt dokumentāls raksturs un izvēlētais tonis (vizuāli un emocionāli) ir autentisks.

 

Magic-mike-matthew-mcconaughey-channing-tatum

Gandrīz visas Soderberga filmas mani saista ar tās rāmumu un it kā nevēlēšanos pasniegt skatītājam gatavu un pabeigtu stāstu. Stāstiem piemīt lēnīgs ritms, ļaujot skatītājam iejusties galvenā varoņa ikdienā un cerams saprast viņa rīcības iemeslus, atstājot stāsta kompozīcijai it kā sekundāru lomu. Bet tikai it kā, jo visas ierastās sastāvdaļas joprojām tur ir, tikai tās nediktē galveno varoņu rīcības tempus un tekstus. Arī šajā, striptīzdejotāju aizkulišu un “arī mums ir jūtas” stāstā, spilgti iezīmējas Soderberga rokraksts ar neticami (pareizāk būtu teikt Holivudas filmās ne tik ierastiem) reālistiskiem dialogiem, kas satur arī treilerī redzamās frāzes, to rezultātā filma kļūdaini ierindota komēdijas žanrā, bet atšķirībā no ierastā ceļa, kad izvēlētās un vēlamās dialogu saturošās frāzes pakārto dialogu, šeit tās ir tikai iestarpinājumi bieži daudz nopietnākām sarunām un kopējam tēlu emocionālajam stāvoklim. Tādejādi radot diezgan patiesu skatījumu uz indivīdu un viņa ikdienas pārdomām un cīņām.

 

Channing-tatum-new-magic-mike-stills-28

Arī stāsta “virspusei” – striptīzam, filmā ir atvēlēta gana liela vieta un Channing Tatum kā horeogrāfs un dejotājs pierāda un atrāda visu, kas nu šādās dejās ir jāpierāda un jāatrāda. Un ne tikai viņš. Talkā nāk Beastly un I Am Number Four zvaigzne Alex Pettyfer, vampīrseriāla True Blood milzis Joe Manganiello, CSI Miami latino Adam Rodriguez un nu jau nedaudz novecojušais, bet jāsaka pēdējā laikā neticami mirdzošais (arī savu lomu izvēlē) mūžīgi atkailinātā torsa īpašnieks Matthew McConaughey.

 

Iespejams kādam liksies, ka filma ne deju, ne galvenā varoņa ikdienas likstu un pārdomu flangos nepārsteidz un nesniedz ko neredzētu, paliekot it kā tādā mērenā pelecības tonī visas filmas garumā, bet te es gribētu atzīmēt, ka Magic Mike nav ne Step Up vai Burlesque līdzinieks, kā arī netēmē uz Blue Valentine vai kādas citas attiecību drāmas emocionālo sakāpinājuma pakāpi.

Channing-magic-mike

Magic Mike ir reālistisks (varbūt par maz) ieskats trīsdesmitgadīga striptīzdejotāja ikdienā un pārdomās, apjaušanā par tuva cilvēka, ar kuru var vienkārši papļāpāt, akūtu nepieciešamību un spēju ateikties no spožās tagadnes produktīvas nākotnes vārdā. Zinot un paturot to prātā būs iespējams pilnībā izbaudīt šābrīža kinoteātru repertuāra labāko filmu.

p.s. Filmā neskan Joe Cocker “You can leave your hat on”.

Magic-mike-0