Galīgi neiespārda [filma: Kick-Ass 2 / Kick-Ass 2: Jaunie supervaroņi 2]

Pirmā komiksa Kick-Ass ekranizācija pārsteidza ar brutalitāti, reālistiskmu un ironisko attieksmi pret visu supervaroņu būšanu. Nekaunējās to demonstrēt pavisam ikdienišķās, bieži vien tizlās, situācijās. Iepazīsināja skatītājus ar supervaroņu ikdienu, it kā īsto dzīvi un problēmām. Nu gluži tāpat kā pabraukājot līdzi policijas patruļām, jākonstatē, ka ne apšaudes, ne pakaļdzīšanās nav šī darba ikdiena. Kick-Ass atņēma supervaroņu vīzijai noslēpumainību, kas ļāva tos vizualizēt košākās krāsās nekā patiesībā tie ir.

 

Šai atklāsmei un šokam piemetot klāt ļoti izaicinošus un rupjus tekstus, kas bieži vien nāca no tobrīd vienpadsmit gadus vecās Chloë Grace Moretz jeb Hit Girl, Kick-Ass absurdais uzstādijums kļuva pat interesants. Kaut kas nebijis.

 

Bet ir pagājuši trīs gadi, mazā Chloe vairs nav tik maza (intervijās nu pavisam nav 16 gadīga skuķa iespaids), bet Aaron Taylor-Johnson citās filmās jau paspējis atveidot John Lennon, Annas Kareņinas Vronski, filmā Savages pie Oliver Stone pārdevis narkotikas un nupat, nupat iekāpis The Avengers otrā uzlējuma komandā kā supervaronis Quicksilver. Turklāt, esam redzējuši pietiekami daudz filmas Kick-Ass atvasinājumus un pakaļdarinājumus – Super, Boy Wonder, Defendor un Griff the Invisible. No Kick-Ass numur divi tomēr gribējās kaut ko (atkal) kliedzošu un svaigu.

 

Bet nekā. Tās pašas sevis šaustīšanas par supervaroņa jēgu, izvairīšanās no vecāku aizliegumiem un psihiskā, nu jau bāreņa, bagātniekpuikas vēlme būt sliktākajam no sliktākajiem ļaundariem.

 

Nenoliedzami Kick-Ass 2 ir smieklīgi momenti un pat vizuāli efektīgi skati, bet galvenais pirmās filmas bonuss – novitāte, ir zudusi un ar Jim Carrey varoni Pulkvedi Zvaigznes un Strīpas, Mother Russia un to pašu MotherFucker nav gana, lai piesaistītu uzmanību Kick-Ass 2 ilgāk par 30 min. Vienkārši viss šajā filmu subžanrā ir jau redzēts un n-tie supervaroņi, kas izskatās pēc Comic-Con fanātiskajiem apmeklētājiem, ar savu tizlumu ir smieklīgi tikai pāris sekundes.

 

Kārtējā filma, kas atgremo jau bijušo. Nespēj pat pacelties līdz priekšgājēja līmenim un liek secināt, radīta tikai un vienīgi, lai ar to pašu naudas kumosu nopelnītu vēlreiz.

2 stars