Golden Globe 2012 iespējamie uzvarētāji

Golden

 

Zemāk apkopotas manas domas par daļu Holivudas ārzemju preses asociācijas balvas Zelta Globuss 2012 (Golden Globe) nominācijām un to potenciāliem uzvarētājiem.

 

BEST PICTURE: DRAMA

“The Descendants”

“The Help”

“Hugo”

“The Ides of March”

“Moneyball”

“War Horse”

Kaut puse (The Descendants, Hugo, War Horse) nav redzētas šķiet, ka balsotāji būs nosliekušies par labu universālajam un nogludinātajam Hugo. Bet te tik pat labi varētu būt, ka The Descendants izrauj uzvaru.

 

 

BEST PICTURE: COMEDY OR MUSICAL

“50/50”

“The Artist”

“Bridesmaids”

“Midnight in Paris”

“My Week With Marilyn”

Ar maziņmaziņām cerībam ir lieliskā Vudija Midnight in Paris, bet principā bez lielām pārdomām un pelnīti balva būs kategorijas visspilgtākās filmas The Artist komandas rokās.

 

 

BEST DIRECTOR

Woody Allen (“Midnight in Paris”)

George Clooney (“The Ides of March”)

Michel Hazanavicius (“The Artist”)

Alexander Payne (“The Descendants”)

Martin Scorsese (“Hugo”)

Arī šeit jāsaka, ka Scorsese ar Hugo ir paredzamākais variants, bet man ir nojausma, ka šī gada pārsteiguma The Artist radītajām Michael Hazanavicius būs tas gods saņemt Globusu.

 

 

BEST ACTOR: DRAMA

George Clooney (“The Descendants”)

Leonardo Dicaprio (“J. Edgar”)

Michael Fassbender (“Shame”)

Ryan Gosling (“The Ides of March”)

Brad Pitt (“Moneyball”)

Redzējis esmu tikai divus (Ryan Gosling, Brad Pitt) veikumus, bet visas runas un arī iepriekšējie darbi liecina, ka šis gads būs Michael Fassbender zīmē. Clooney ir viņa paša, mūžīgi nominētā, bet neuzvarošā loma un tā vien izskatās, ka arī jaunais Clooney – Ryan Gosling arī šajā ziņā ies viņa pēdās – tātad ilgi vēl gaidīs savas prestižās statujas. DiCaprio un Pitt gan šogad nav nekādu cerību. Katram gan savu iemeslu dēļ.

 

 

BEST ACTRESS: DRAMA

Glenn Close (“Albert Nobbs”)

Viola Davis (“The Help”)

Rooney Mara (“The Girl With the Dragon Tattoo”)

Meryl Streep (“The Iron Lady”)

Tilda Swinton (“We Need to Talk About Kevin”)

Šeit jāizsaka nožēla, ka Meryl Streep ir nominēta, jo tādejādi ne Tilda Swinton, ne Glenn Close nav ne mazāko cerību uz šīgada Labākās aktrises godu. Ne jau tāpēc, ka Meryl Streep nebūtu pelnījusi (neesmu gan redzējis The Iron Lady) – viņa gandrīz par katru lomu ir pelnījusi pa balvai, bet abām minētajām aktrisēm ir ļoti spēcīgas lomas, kas diemžēl uz Mighty Meryl fona nobāl. Rooney Mara un Viola Davis gan ir vairāk vietas aizpildīšanai.

 

 

BEST ACTRESS: COMEDY OR MUSICAL

Jodie Foster (“Carnage”)

Charlize Theron (“Young Adult”)

Kristen Wiig (“Bridesmaids”)

Michelle Williams (“My Week With Marilyn”)

Kate Winslet (“Carnage”)

Nominācija, kura negaidīti izvēršas par lielāko milžu cīņu. Tātad arī ar visnegaidītāko iznākumu. Kaut ļoti spēcīgām lomām, visvājākas izredzes būs SNL supersievietei Kristen Wiig un Michelle Williams kā Merylin Monroe. Roman Polanski vadībā lieliskas ir abas filmas aktrises Jodie Foster un Kate Winslet, bet fakts, ka abas nominētas šajā kategorijā varētu kalpot par sliktu uzvarai un statuju saņems Charlize Theron.

 

 

BEST ACTOR: COMEDY OR MUSICAL

Jean Dujardin (“The Artist”)

Brendan Gleeson (“The Guard”)

Joseph Gordon-Levitt (“50/50”)

Ryan Gosling (“Crazy, Stupid, Love”)

Owen Wilson (“Midnight in Paris”)

Gosling šarmants bezsirdis ir jauks, Wilson klasiskajā Vudija tēlā komisks un mīļš, Gordon-Levitt vēža slimnieka lomā dzīvespriecīgs, bet Gleeson poliča prastjaka lomā pārsteidzoši organisks, bet tas viss nav svarīgi, jo Jean Dujardin ķermeņa valoda un sejas plastika uzvarēs.

 

 

BEST SUPPORTING ACTRESS

Berenice Bejo (“The Artist”)

Jessica Chastain (“The Help”)

Janet McTeer (“Albert Nobbs”)

Octavia Spencer (“The Help”)

Shailene Woodley (“The Descendants”)

Arī šeit ļoti cerīgi izskatās filma The Artist un aktrise Berenice Bejo. Tas žēl, jo par visa gada veikumu (piedalijās piecās filmās un visās ir atzinības vērti sniegumi) Jessica Chastain būtu vairāk pelnījusi. Kā arī jāņem vērā, ka šī nominācija ir bieži vien atvēlēta, lai atrādītu jaunās zvaigznes, attiecīgi šoreiz Shailene Woodley.

 

 

BEST SUPPORTING ACTOR

Kenneth Branagh (“My Week With Marilyn”)

Albert Brooks (“Drive”)

Jonah Hill (“Moneyball”)

Viggo Mortensen (“A Dangerous Method”)

Christopher Plummer (“Beginners”)

Bieži minēts, ka Kenneth Branagh varētu saņemt balvu, bet man pašam viedokļa īsti nav, jo redzētie Jonah Hill un Albert Brooks ir vietas aizpildītāji, bez reālām izredzēm. Un Christopher Plummer kaut ļoti ticams geja lomā, diezvai izvilks līdz Golden Globe godam.

 

 

BEST ANIMATED FILM

“The Adventures of Tintin”

“Arthur Christmas”

“Cars 2”

“Puss in Boots”

“Rango”

Es jau nu teiktu, ka TinTin pilnīgi noteikti būtu jāuzvar, bet nu tikpat labi svari varētu arī nosvērties uz Depa ķirzakas tēlu iekš Rango. Pārējie gan uz minēto fona nebūtu neko pelnījuši.

 

 

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM

“The Flowers Of War” (China)

“In The Land of Blood and Honey” (USA)

“The Kid With a Bike” (Belgium)

”A Separation” (Iran)

“The Skin I Live In” (Spain)

Par spēcīgākajiem pretendentiem tiek uzskatīti Irānas un Spānijas pieteikumi. Tā kā Pedro Almodovar ir iecienīts režisors amerikāņu auditorijai viņam ir lielākas izredzes uzvarēt šajā nominācijā.

 

 

BEST SCREENPLAY

”The Artist”

“The Descendants”

“The Ides of March”

“Midnight in Paris”

“Moneyball”

Ir jau tā, ka gribētos balvu iedot veseliem četriem no nominētajiem, bet realitātē šķiet galvenā cīņa ir starp Clooney darbu The Descendants un Sorkin Moneyball. Arī nevar saprast vai inerce pēc pagājušā gada Social Network būs vai nostrādās tieši pretējais princips. Ok, lai iet man vēl neiepazītais The Descendants.

 

 

BEST MINI-SERIES OR TV MOVIE

“Cinema Verite”

“Downton Abbey”

“The Hour”

“Mildred Pierce”

“Too Big to Fail”

Neoficiālajai HBO balvai būtu tā kā jānonāk HBO paspārnē tapuša darba rokās. Tātad ir trīs varianti: Cinema Verite, Mildred Pierce un Too Big to Fail. No kuriem Cinema Verite atkrīt, jo man šķiet bija tāda pusizcepta, bet atlikušās abas būtu pelnījušas uzvaru. Tā kā Mildred Pierce tapšanā ir ieguldīts lielāks darbs, balvai vajadzētu nonākt viņu rokās.