Standing Tall Kannu kinofestivāls 2015

“Abandoned by his mother at the age of 6, Malony is constantly in and out of juvenile court. An adoptive family grows around this young delinquent: Florence, a children’s magistrate nearing retirement, and Yann, a caseworker and himself the survivor of a very difficult childhood. Together they follow the boy’s journey and try unfailingly to save him. Then Malony is sent to a stricter educational center, where he meets Tess, a very special young girl who will show him that there are reasons for hope.”

Šīgada Kannu kinofestivāla atklāšanas filma Standing Tall, aktrises un nu jau režisores Emmanuelle Bercot debijas darbs diemžēl vai par laimi – kādu skata punktu izvēlas (atceramies aizgājušā gada atklāšanas filmu Grace of Monaco), visticamāk diezgan ātri tiks aizmirsta. Ne laba, ne slikta – izteikti viduvēja Eiropas kino sociālā drāma.

Kā jau debijas darbos ārkārtīgi bieži novērojams, režisore nav spējusi noturēt fokusu uz galveno un izpludusi savā stāstījumā, padarot filmu pārlieku sadrumstalotu un ar ritma problēmām, attiecīgi arī pārlieku garu. Pat atņemot kopainai filmas ļoti mehāniski iešuto mīlas stāsta līniju, nepieciešama arī redakcijas sociālās drāmas pamatelementos un šīs filmas stūrakmeņos. Proti, ir vismaz divas vai trīs ainas, kas tikai atkārto jau filmas ievada ainās nolikto pamatuzstādījumu, un veido, tā teikt, iztieptu dramaturģiju, kam tā īsti nav, ko teikt.

Bet, bet, bet. Ir arī labas lietas. Filmas divstundīgo hronometrāžu, ko mierīgi varētu saīsinātu par trīsdesmit minutēm, glābj izcilā aktieru trupa – sākot ar galveno tēlu, pusaudzi, aktieri Rod Paradot un beidzot ar Eiropas kino leģendu Catherine Deneuve tiesneses lomā. Viņu saspēle rada filmas interesanto realitātes garšu un īpašo stāstu – mazgadīgā huligāna piespiedu otrās ģimenes modeli, ko viņš vienlīdz ienīst un dziļi respektē.

Vērtējums: 3 / 5

CREDITS

Emmanuelle BERCOT – Director

Emmanuelle BERCOT – Script / Dialogue

Marcia ROMANO – Script / Dialogue

Guillaume SCHIFFMAN – Director of Photography

Julien LELOUP – Film Editor

Pierre ANDRÉ – Sound

Séverin FAVRIAU – Sound

Stéphane THIÉBAUT – Sound

Eric BARBOZA – Set decorator

ACTORS

Catherine DENEUVE – The Judge

Rod PARADOT – Malony

Benoît MAGIMEL – Yann

Sara FORESTIER – The Mother

Diane ROUXEL – Tess

Elizabeth MAZEV – Claudine

Anne SUAREZ – JDC Director

Christophe MEYNET – Mr Robin

Martin LOIZILLON – The Prosecutor