Kas tas vispār bija?! [filma: This is the End / Gals ir Klāt!]

 

Nav noslēpums, ka komēdijas žanrs tiek uzskatīts par sarežģītāko un visgrūtāk cienījami (pieklājīgi) pasniedzams. Tam par pierādījumu ir tā nenormālā čupa ārkārtīgi švako/pretīgo/momentāli nīstamo komēdiju, kas mums katru gadu ir (gandrīz piespiedu kārtā) jānoskatās, lai gada nogalē secinātu, ka varbūt 4 bija atmiņā paliekošas, no kurām visticamāk tikai viena ir patiesi smieklīga. Kaut gads ir tikai pusē, pilnīgi droši varu teikt, ka komēdija This is the End būs starp tām četrām, par ko runās un ierindos starp labākajām.

 

Frāzes: “Kas tas vispār bija?!”, “WTF!!??”, “pajēla”, “nu…es nezinu” būs visbiežākais, ko jūs par šo filmu dzirdēsiet un, lai arī ko katrs teicējs ar to būs domājis, tā būs patiesība un ļoti precīzi raksturos Evan Goldberg un Seth Rogen sarakstīto un režisēto kārtējās supertrupas (aktieru sastāvs: Jonah Hill, Seth Rogen, Danny McBride, James Franco, Michael Cera, Paul Rudd, Jay Baruchel, Craig Robinson, Aziz Ansari, Christopher Mintz-Plasse, Emma Watson, Rihanna, Channing Tatum, Kevin Hart) veidojumu, filmu This is the End. Kā jau noprotat, tā nav parasta komēdija, tā nebūs jauka skatāmviela visai ģimenei (bet ko gan es zinu).

 

This is the End ir labi rūdītu amerikānisko joku cienītājiem, režisora Judd Apatow & Co stila piekritējiem un pēdējo gadu pārlieku populārā R-rated komēdijas žanra faniem. Te strūklvemšana un krāniņjoki pamīšus ar ironiskām, paškritiskām frāzēm un atsaucēm uz filmām un popkultūrā notiekošo nav nekas jauns. Turklāt, asiņu daudzums un melns humors gana labi sacenšas ar animēto seriālu South Park. Parodijas, neētiskuma, ironiskajā Holivudas uztverē un, nenoliegšu, pretīgumā jeb jēlumā, This is the End līdzinās ASV vecākajam tiešraides skečšovam Saturday Night Live.

 

Saprātam un scenārija jēdzīgumam šajā filmā nav vietas. Pamatuzstādījums veidots pēc labākajiem Holivudas standartiem. Jaunu, pašapmierinātu jauniešu bariņam jāsaskaras ar tādu problēmu kā (jā, atkal un jā, protams) Pasaules gals – šoreiz pie vainas nebūs kāds varaskārs švītiņš, bet gan pats Nelabais, Jupis, Velns. Jā, tik vienkārši. Bet, atšķirībā no klasiskajiem šādu filmu izgājieniem – varonības pilniem cīkstiņiem par Zemes un Visuma izdzīvošanu, šajā filmā karstākās diskusijas veidojas ap ēdienu vai konkrētāk šokolādes Milky Way batoniņu. Ko gan citu sagaidīt no āmrijām amerikāņiem!?

 

Turpināt skaidrot šo filmu un mēģināt pārliecināt jūs par labu šīs filmas apmeklējumam, būtu bezjēdzīga mana laika tērēšana. Tāpat: haters gonna hate. Lieki piebilst, arī Raivja Dzintara domu gājiena piekritējiem filmas This is the End seansā nav ko meklēt.

 

P.S. Jauku ieskatu par filmā notiekošo un precīzu filmas intonācijas raksturojumu var gūt noklausoties filmas skaņu celiņu.

4 stars