Kinoblogeri piedāvā… seanss nr. 18: Trance / Transā

trance-poster2

 

Lieliskas ziņas – atpūties un pasportojis (ar to mēs saprotam pērnā gada Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas režiju), britu kulta režisors Denijs Boils ir atpakaļ ar pavisam svaigu trilleri “Trance”, kurš, tāpat kā tā autors, ir daudz vairāk par to, ko izliekas:

 

Izsoļu biznesa darbonis Saimons (Džeimss Makavojs) ir nonācis pamatīgās sprukās – īpaši mafijas bosam Frenkam (Vincents Kassels) nolaupītā Goijas glezna tā arī nenonāca pie sava adresāta, par ko Saimons dabūja sāpīgi samaksāt, un no gūtajām traumām zaudēja atmiņu, kā arī jebkādu sajēgu par gleznas patreizējo atrašanās vietu. Saosdams netīru spēli, Frenks nolīgst harizmātisku hipnoterapisti (Rozario Dousone), kurai ar transa palīdzību jāizdibina patiesība – turpmākā filmas darbība notiek Saimona apziņā, kurā pamazām nokļūst visi filmas personāži…

Paturam prātā, ka Denija Boila filmas gandrīz vienmēr nav tas, par ko izliekas, jo, tāpat kā “28 Days Later” nav tipiska zombijfilma vai “Trainspotting” – tipiska “narikfilma” (un pat “The Beach” īstenībā nebija par pludmali, lai gan par to arī), arī “Trance” solās būt daudz vairāk, kā vienkārši trilleris par mākslas darbu laupīšanām. Vai es dzirdēju vārdu “Inception”? Jā, tieši to es arī dzirdēju!

Tiekamies šī gada 18. Aprīlī, 18:00, k/t Kino Citadele, 3. Auditorijā!

PIRKT BIĻETES

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt mūsu blogos, kā arī mājaslapā www.kinoblogeri.lv! Ja nāksiet, neaizmirstiet atzīmēties arī seansa oficiālajā Facebook Event‘ā!

kinoblogeri - trance -animated

Sergejs Timoņins, Kinokults.lv
Sergejs Musatovs, Kinocast.lv
Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv
Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv
Mareks Smilga, KinomMovies.com