Kinoblogeri piedāvā… Seanss Nr. 41: Captain America: The Winter Soldier / Kapteinis Amerika: Ziemas Kareivis

Šī gada 3. aprīlī, 19:00 k/t Kino Citadele notiks “Kinoblogeri piedāvā” īpašais pirmizrādes seanss vienai no gada gaidītākajām komiksfilmām, “Kapteinis Amerika: Ziemas Kareivis”!

Ņemot vērā šībrīža ģeopolitisko situāciju, būtu tiešām feini, ja patiesi eksistētu tāds Kapteinis Amerika (vai tam līdzīgs supervaronis), kurš varētu vienatnē atrisināt visas problēmas – labais uzvarētu, ļaunie saņemtu pēc nopelniem, miers visā pasaulē… Pat ja tās ir tikai vēlmes, mums vienmēr paliek kino, un arī šeit (tāpat kā jebkur citur!) visu izšķirs komandas spēks, un tikpat labi šo varētu saukt par “S.H.I.E.L.D. filmu”, jo pat kino viens – nav cīnītājs:

Pēc notikumiem, kas pirmo reizi apvienoja Atriebēju komandu, Stīvs Rodžerss, pazīstams arī kā kapteinis Amerika, apmetas Vašingtonā un cenšas pielāgoties dzīvei mūsdienu pasaulē. Taču par mierīgu dzīvi viņš var tikai pasapņot. Cenšoties palīdzēt kolēģim no S.H.I.E.L.D., Stīvs tiek ierauts notikumos, kas draud izvērsties par globāla mēroga katastrofu. Lai atklātu šo sazvērestību, kapteinis Amerika apvieno spēkus ar Melno atraitni. Viņiem pievienojas Piekūns, un drīz vien viņi sastopas ar savu jauno ienaidnieku – Ziemas kareivi.

Komiksu cienītāji jau berzē rokas, jo šoreiz spoilers ir filmas nosaukumā, bet, tāpat kā citas Marvel filmas, arī šī ir žanra stilizācija – tās režisori, brāļi Entonijs un Džo Russo, kā galvenos iedvesmas avotus min 70-to gadu politiskos trillerus, sākot ar “All the President’s Men” līdz pat “Three Days of the Condor” (no tiem aizgūts arī Roberts Redfords). Rezultāts ir likumsakarīgs – viena no visu laiku vislabāk novērtētajām Marvel filmām! Neticiet mums – ticiet tomātiem!

Jau sen ir skaidrs, ka komiksu varoņi ir mūsdienu mitoloģijas dievi, bet Marvel – to Olimpa kalns (lai mums piedod Distinguished Competition), un tos zināt vajadzētu kaut vai populārās kultūras pārzināšanai. Taču, ja joprojām nesaprotat, kas ir visi šie personāži – neķeriet kreņķi, jo pirms seansa tieši par to arī parunāsim, kā arī uz lielā ekrāna novērtēsim svaigākās MARVEL īsfilmas “Agent Carter” un “All Hail the King” – kad vēl būs šāda iespēja? Bet filmu, jā, jau ierasts, Latvijā skatīsimies pirmie – šoreiz 2D formātā!

Galarezultātā iegūstam potenciāli labāko “Kinoblogeri piedāvā” komiksfilmas seansu – un vienu satriecoši izklaidējošu pasākumu Marvel stilā! Protams, ka neizpaliks arī bez konkursa un balvām no mūsu pastāvīgajiem atbalstītājiem LieliskaDāvana.lv un Coffee Inn! Gaidām jūs šī gada 3. aprīlī, 19:00 k/t Kino Citadele 12. auditorijā! Biļetes jau pieejamas:

 PIRKT BIĻETES

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinoblogeri.lv vai mūsu blogos! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā –

 Captain America 1000px

Sergejs Timoņins, Kinokults.lv

Sergejs Musatovs, Kinocast.lv

Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv

Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv

Līva Spandega, FilmuNieki.lv

Daniils Rastoropnovs, KinovKvadrate.com

.