Kinofesta “Spektrs” filmu vizuālais noformējums

Es nezinu, cik vērtīgi ir mani filmu mūzikas un filmu reklāmas materiālu vizuālā noformējuma bloga ieraksti (vienkārši neesmu pētījis statistiku), un tādēļ man paliks neatklāts arī šī ieraksta lietderīgums, bet nevienam jau nav noslēpums, ka blogi/emuāri top galvenokārt ne popularitātes dēļ, bet gan kāda personīga dzinuļa un bieži vien izplūduša mērķa dēļ. Piemēri nav tālu jāmeklē – kaut vai tie paši Latvijas vieni no populārākajiem blogiem: Onkulis.lv un Whimsicalagnesiga.com arī zināmā mērā ir vārda “blogs” nosaukuma tīrradņi – tie fiksē rakstītāja ikdienu (protams nosacīti) un vēsta par to interesentiem gaumīgā un personīgā veidā. Bez tur kādas misijas, obligātām sadaļām un ziņām.

Ok, kādēļ šis garais un nosacīti vajadzīgais ievads? Vēlējos ar jums padalīties (un informēt) par Kinofesta “Spektrs”, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Forum Cinemas, filmu vizuālo noformējumu. Esmu pārliecināts, ka šāda informācija kādam var mainīt domas par tur piedāvātām filmām, jo zinu, ka neesmu viens, kas nereti nolemj skatīties filmu pateicoties tās tīkamajam vizuālajam noformējumam.

The Counselor / Advokāts

Man jāsāk ir ar filmu The Counselor / Advokāts, kuras vizuālais noformējums, un it īpaši alternatīvie (neietilpst filmas plakātos vai citā filmas vizuālajā identitātē) vai noskaņas attēli ir katra mākslas fotogrāfiju cienītāja uzmanības vērts notikums. Protams, filmas aktieru ansamblis (Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz, Javier Bardem, Brad Pitt) jau pats par sevi ir iespaidīgs, kāds teiktu mākslas darba cienīgs, bet šoreiz ne par to. Pirmais attēls, kas mani pārsteidza bija šīs filmas kadru kolāžas:

bet tad līdz manām acīm nonāca šīs brīnišķīgās, melnbaltās fotogrāfijas, kuras, piekritīsiet, nav tas ko nākas redzēt ik uz soļa, iepazīstoties ar kādu jaunu Holivudas (un ne tikai) izstrādājumu.

Lai pilnvērtīgāks skats uz filmu te būs filmas kadru galerija:

bet te filmas kaceklis/teaser (uzskatu, ka filmām nav vajadzīgi divarpus minūšu gari reklāmas rullīši/treileri; pietiek ar šāda tipa audiāli-vizuālo skicīti):

The Great Beauty / La Grande Bellezza

Nākamā filma, ko vēlos pieminēt šajā bloga ierakstā, ir mana mīļākā itāļu režisora Paolo Sorrentino jaunākās filmas Great Beauty vizualitāte. Šī režisora darbu pazinējam nebūs nekāds jaunums plūstošā kameras kustība un sapņainās, šķietami nebeidzamās, ainas ar sulīgu, bieži vien neaizmirstamu kadrējums, ar ko viņš apbur un ievelk savā, kā man patīk dēvēt, “īstajā kino pasaulē”. Bet tiem, kas vēl nav pazīstami ar šī režisora rokrakstu iesaku noskatīties nesteidzīgo filmas kacekli:

tad nedaudz žiglāko treileri:

bet noslēgumam piedāvāju paskatīties pastkartītes cienīgus attēlus un itāļu versiju filmas plakātam:

Nebraska

Amerikānisko, saldsērīgo un sirsnīgo stāstu autors, režisors Aleksandrs Peins šogad ir atgriezies pie sevis diezgan pazīstamas novecošanas tēmas. Iepriekš režisora vairākās filmās ir bijis šis tas no šī šobrīd kino tik populārās tematikas, bet pilntiesīga novecošanas filma ir About Schmidt ar Jack Nicholson galvenajā lomā. Šogad, tikai divus gadus pēc The Descendants, režisors atgriežas ar melnbalto filmu Nebraska par tēva un dēla attiecībām. Kā mums ne tik sen filma The Artist pierādīja un šovasar spāņu melnbaltā Sniegbaltītes versija, filma Blancanieves vēlreiz atgādināja (nemaz nepieminēšu Kolka Cool), melnbaltais kino ir kaut kas ļoti īpašs un tā vizuālais tēls nereti iespiežas atmiņā pamatīgāk nekā filmas notikumi un dialogi.

Filmas aina:

un attēli no filmas:

Dallas Buyers Club / Dalasas Pircēju Klubs

Es nezinu, vai nākamā filma ietilpst klasiskā acu baudā, bet par vizuāli šokējošu (gan pozitīvā, gan negatīvā ziņā) gan to gribētos dēvēt. Vairāk gan pateicoties fenomenālām aktieru fiziskajām pārvērtībām, bet arī retro drāmas vizuālais noformējums sola ko ļoti patīkamu. Vēl tikai jāpiebilst, ka ikvienai(-am) Matthew McConaughey talanta (un ne tikai) cienītājai(-am) šī filma ir obligāta skatāmviela. Pirmkārt, visticamāk otrreiz šis aktieris šādām transformācijām cauri neies. Otrkārt, šīs lomas saistībā aktieris gandrīz 100% gozēsies dažnedažādāko kino balvu nomināciju sarakstos. Nedrīkst arī aizmirst ne mazāk elpu aizraujošas mūziķa un aktiera Jared Leto pārvērtības.

Šeit būs First Look filmas ainas:

bet šeit attēlo no filmas un fantastisks filmas plakāts:

Only Lovers Left Alive / Izdzīvo Tikai Mīlētāji

Džima Džarmuša jaunākā filma, vampīru drāma ar Tilda Swinton, Mia Wasikowska un Tom Hiddleston galvenajās lomās, līdzīgi kā The Counselor, jau aktieru ansamblis pats par sevi nodrošina labu vizuālo noformējumu. Kaut vai atcerēsimies Swintones filmu I Am Love vai Wasikowska sniegumu dekoratīvajā Stoker. Šeit laikam arī neko vairāk nebildīšu, skatieties fanu veidotu filmas vizuālo materiālu:

un attēlus no filmas:

Kinofestā “Spektrs” vēl būs noskatāmas Stīvena Kinga romāna Kerija jaunākā kino versija ar jauno dīvu un raksturlomu hameleonu Chloë Grace Moretz un vienmēr brīnišķīgo Julianne Moore galvenajās lomās. Kā arī kino-veterāna Roberta Redforda, kurš, atšķirībā no daudziem jo daudziem, nav meties lētu un bezjēdzīgu blīkšķu un kraukšķu filmu veidošanā, joprojām mūs cenšas pārsteigt ar kādu sūru un sirdi plosošu lomu. Šoreiz viens pats okeāna vidū, filmā All Is Lost. Manuprāt, baisi un skaisti vienlaicīgi. Un tad vēl, festivālā Spektrs būs skatāma arī jauno laiku šausmu filmu klasika Cabin in the Woods, kas piedāvā daudz spilgtu, bieži pat skaistu, ainu (daudzi metīsies apšaubīt), kuras acu baudas kāros domāju, ka nepievils.

Informācijai par kinofestu “Spektrs” varat sekot līdzi www.kinoblogeri.lv vai facebook.com/kinoblogeri, kā arī Forum Cinemas mājaslapā.

Biļešu cenas uz atsevišķiem seansiem (k/t kasēs un internetā no 4.11):

  • pieaugušo – 4.35 LVL
  • Kino Draugs – 4.21 LVL
  • Kino Fans – 4.07 LVL
  • Kino Guru – 3.93 LVL

PIRKT BIĻETES

.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

SESTDIENA

13:00 Atklāšanas ceremonija un ievadvārdi
13:30 “La grande bellezza”/”The Great Beauty” (142)
16:00 Holivudas studiju gaidītākās filmas 2014 (Sergejs Timoņins)
17:00 “Stīvena Kinga adaptācijas” (Līva Spandega)
17:30 “Carrie” (100)
19:30 Pārtraukums
20:00 Roberta Kuļenko prezentācija par montāžu (Roberts Kuļenko)
20:30 “Dallas Buyers Club” (117)
22:50 Grupa “Gaproljeri”
23:20 “The Cabin in the Woods” (95)

SVĒTDIENA

13:00 “Only Lovers Left Alive” (123)
15:30 Kinoatjautības konkurss (Sergejs Timoņins)
16:00 “All Is Lost” (106)
18:00 Prezentācija “Blondīne par blondīnēm” (Lelde Veidemane)
18:30 “The Counselor” (117)
20:45 Prezentācija “Kā organizēt festivālu?” (Sergejs Musatovs)
21:15 “Nebraska” (115)
23:15 Noslēgums

PIRKT BIĻETES

spektrs v4.1

Spektrs logo (date)