kinoprojekts “Spektrs” piedāvā noskatīties režijas brīnumbērna Ksavjē Dolana filmu “Toms fermā”

Sekojot iespaidīgajai Denī Vilnēva filmai „Ienaidnieks”, tikai vienas nedēļas garumā no 17. līdz 23. oktobrim kino gardēžiem būs iespēja piecos īpašos seansos vērot kanādiešu režijas brīnumbērna un īstas neatkarīgā kino zvaigznes Ksavjē Dolana (Xavier Dolan) starptautisku atzinību ieguvušo filmu “Toms fermā” (Tom at the Farm). Filmu būs iespējams noskatīties, gatavojoties kinofestivālam “Spektrs”, kas norisināsies no 7. līdz 9. novembrim.

Līdzīgi kā “Ienaidnieks” un vēl neskaitāmi daudz citu filmu “Toms fermā” ir viens no tādiem neatkarīgā kino jeb indie žanra piederošiem veikumiem, kuri līdz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāk tikai retos izņēmuma gadījumos, parasti no filmu izrādīšanas atsakoties nelielo ienākumu dēļ. Taču kino festivāla “Spektrs” rīkotāji uzskata, ka arī šīm filmām ir savs skatītāju loks, kas labprāt uz lielā ekrāna redzētu šādas – neparastas un unikālas – filmas. “Toms fermā” skatītājiem būs iespēja noskatīties tikai piecos īpašos seansos k/t „Kino Citadele”, un katra nopirktā biļete ir kā apliecinājums tam, ka arī Latvijā ir cieņā neatkarīgais kino.

Jauno kanādiešu režisoru Ksavjē Dolanu vienlīdz bieži dēvē gan par brīnumbērnu, gan par briesmu bērnu (enfant terrible). Lai kā arī nebūtu, apzīmējums “bērns” savā ziņā šeit iederas – Dolanam ir tikai 25 gadi (režisējis jau 5 pilnmetrāžas filmas, no kurām 4 startējušas Kannu filmu festivālā; turklāt jaunākā filma šogad ieguva Kannu festivāla Žūrijas balvu), kas režisoram tāds nieks vien ir. Taču Dolana veikumus par bērnišķīgiem nosaukt nevarētu, un psiholoģiskais trilleris ar amerikāņu kino garšu “Tom at the Farm” sola gan intrigas, gan spriedzi, gan provokācijas.

Fb cover Tom at the farm 

Filmas “Toms fermā” īpašos seansus iesaka arī Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kas jau decembrī uz Rīgu vedīs jaunāko režisora Ksavjē Dolana veikumu “Māmiņa” (Mommy). Filma ieguvusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu un turpina plūkt laurus iespaidīgākajos pasaules filmu festivālos, tāpēc jo lielāks prieks, ka to varēs noskatīties arī Latvijā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls pirmo reizi norisināsies no 2. līdz 12.decembrim, piedāvājot skatītājiem vairāk nekā 120 filmas, tai skaitā Latvijas Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps – 2014” konkursa un ārpuskonkursa skates, Eiropas kino retrospektīvu, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programmu, filmu festivāla 2ANNAS sarūpēto īsfilmu programmu un scenāristu konferenci, dokumentālo filmu programmu „Artdocfest Riga”, Rīgas Kino muzeja veidoto programmu “Kino 1914” un “Riga Meetings” – industrijas sadaļu, ko Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros veido Nacionālais Kino centrs.

.

Nedēļa paskrien ātri – pērc biļetes jau tagad!

PIRKT BIĻETES

.