Koķetērija ar zombiju stiliņu [filma: Frankenweenie / Frankenkrancis]

Frankenweenie-poster-2-37418_650x400

Man arTim Burton daiļradi ir tik pat savdabīgi cik savdabīgas ir viņa filmas un tēli tajās. Kaut lielākā daļa filmu man sagādā vilšanos, es tās turpinu skatīties un laikam jau cerēt uz kādu īpašu darbu, kas paliktu atmiņā kā kas vairāk nekā dekoratīva māžošanās arJohnny Depp galvenajā lomā, visticamāk ar kādu dīvainu cepuri galvā. Kā piemēram vienīgās patiesu prieku sagādājušās filmas no viena gala līdz otram Tim Burton filmas irBig Fish vaiEd Wood.

 

Frankenweenie-still-jpg_180243

Visas pārējās viņa filmas ir likušās pievilcīgas tikai idejiskā līmenī un varbūt īsfilmas izpildījumā – jo katru reizi pieķeru sevi pie domas, ka filma vēl nav pusratā, un man jau tas teātris ar spilgtajām krāsām un koķetērija ar zombiju stiliņu ir gana. Iespējams pats uzstādījums man nav pietiekami saistošs, lai ar to aizpildītu lēnīgos, citkārt marazmainos, scenārijus un to caurumus, bet pārsvarā jau izvēlētais žanrs mūzikls, mistika vai komēdija (Pērtiķu spriedzes filmu nemaz nepieminēsim) netiek izveidots gana efektīvs un piemērots pilnmetrāžas filmai.

 

Frankenweenie-2

Tāpat kā visas iepriekšējās viņa filmas, tā arī jaunākā animācijas filmaFrankenweenie /Frankenkrancis no vizuālā viedokļa ir perfekcija. Viss ir nostrādāts līdz pēdējam diedziņam un zinot, ka tās ir lelles, tātad, roku darbs – ieguldīts milzīgs darbs, rezultāts ir apbrīnas vērts. Bet!

Frankenweenie-attic-set-animators-working-2012
Lg_tb_approved_-3

Pēc patīkamās atkalredzēšanās ar puisīti no Tim Burton īsfilmasVincent, kas tagad pielāgots Viktora tēlam, un fakta piefiksēšanas, ka režisora tāda paša nosaukuma kā šīgada filma,īsfilma pārtapusi par pilnmetrāžas darbu, iestājas tā pati, jau ierastā, tukšā sajūta – forši jau ir, bet kas tālāk? Un diemžēl bez pāris minūtēm ar Godzillai līdzīgo milzu bruņurupuci, Gremlinu ūdens radiniekiem un Sarkangalvītes un vilka jezgas, turpinās vecais stāsts par atdzīvināto un monstrozo radību.

Disney-tim-burton-frankenweenie-charater-stills-01

Nav īstās tēmas vai vispār nespēju es pieņemt šīs sevis sumināšanas un atkalatgriešanās savos pirmsākumos it kā pilnveidojot tālaika idejas. Kā arī nespēju es ilglaicīgi priecāties par Frankenšteina stāsta atdzimšanu bērniem (bet vai tiešām viņiem?) piemērotā formātā. Kā arī nepavelk arī ideja, ka vislabāk padarīts darbs ir darbs, kas veikts no visas sirds. Bet visiem, kam šie iebildumi ir nebūtiski, šī būs gaumīgā multenē pavadīta pusotra stunda.

 

Multene Latvijas kinoteātros no 05.10.12.