Ksavjē Dolana jaunākā filma “Māmiņa” Latvijas kinoteātros un īpašos seansos

Mamina Grundmanis

Filma “Māmiņa” turpina Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām: šajā gadījumā tā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nemaz tik prasmīga māte nav. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi… (filmas treileris: http://youtu.be/3yAtWuXMT0A)

 

Tiem, kurus mulsina Dolans un ir bail, ka tas ir kaut kāds nesaprotams festivālu ārthauss no franču Kanādas, kurš izkompostrēs smadzenes trakāk, kā jaunie “Rīgas Satiksmes” tarifi – bez bailēm, Dolans nav ne fon Trīrs, ne Ozons, bet gan riktīgi savējais džeks (citādi viņš nepiedalītos “Dienvidparka” un “Harija Potera” lokalizācijās franču kanādiešiem, bet mēs nerādītu jau otru viņa filmu), un viņa filmu būtiski elementi vienmēr bijuši vizuāla izsmalcinātība, cilvēcīgums un melnais humors!

 

Ja nu gadījumā vēl neesat pazīstami ar Dolana daiļradi, tad ziniet – tas nenozīmē melodrāmas, bet gan emocionālu dziļumu un attiecību reālismu. Vizuāli Dolana filmas ir mūsu laiku un režisora paaudzes precīzs atainojums ar visu no tā izrietošo estētiku – stilīgu vides iekārtojumu, palēninātiem kadriem mūzikas video stilistikā un, protams, pašu mūziku, kurā izpaužas varoņu dvēseles stāvoklis un sajūtas, kam pietrūkst vārdu.

 

“Māmiņas” panākumi balstās tās aktieru fantastiskajā dinamikā – Anna Dorvala un Sūzanna Klemēna jau pazīstamas no Dolana iepriekšējām filmām (attiecīgi “Es nogalināju savu māti” un “Laurence Anyways”), un jo īpaši jaunā Antuāna Olivjē Pilona harizmā. Un, bez šaubām, skatītājus piesaista arī Dolana izvēle lielāko daļu filmas uzņemt attēla attiecībā 1:1, kas gan nav pašmērķīgs gājiens, bet uzsver trio intensīvās attiecības, koncentrējot tās klaustrofobiskā “kastītē”.

 

Skatītāju ērtībai tiek piedāvāti filmas īpašie un regulārie seansi:

– Filmas īpašais pirmizrādes seanss k/t Splendid Palace ceturdien, 12. februārī, 19:00:
http://www.splendidpalace.lv/lv/movies/view/1389 (studentiem tikai 2,- EUR!)

– Filmas “Kinoblogeri piedāvā” seanss k/t Kino Citadele piektdien, 13. februārī, 18:40:
https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/212063/

Filma Latvijas kinoteātru repertuārā no 13. februāra!:
http://kinospektrs.lv/mommy/

 

Filmu “Māmiņa” un kinoprojektu “Spektrs” informatīvi atbalsta nacionālais e-pasta serviss Inbox.lv, populārākais ziņu portāls latviešu valodā TVNET.lv, draudzīgais portāls Draugiem.lv un Kanādas vēstniecība!

.

.