Legend Dubults neplīst?

Skatoties uz pēdējo gadu kino piedāvājumu, tāpat arī pēdējā mēneša kinoteātru repertuāru, nākas secināt, ka vienīgais glābiņš aktierie, bet sagurušajai kino industrijai iespēja, ir akcentēt (it kā) “unikālo”, celt saulītē pārmuļļātos un krustu-šķērsu izstāstītos kriminogēno aprindu autoritāšu atveidojumus. Jā, tieši personāliju atveidojumus, ne viņu dzīvesstāstus un pat ne tēlu analīzi – vienkārši spilgtus aktierdarbus, kuriem ar konkrēto mākslas darbu ir vien formālas attiecības.

Arvien biežāk nākas redzēt, kā talantīgi aktieri veic apbrīnojamu darbu personificējot kādu tēlu, bet tajā pašā laikā arvien biežāk jāsecina, ka viņu pūliņi ir galvas tiesu (ja ne vairāk) pārāki kā kino darbs, kurā tie “ielikti”. Piemēram? Kaut vai teju dievietes Meryl Streep sniegums neizteiksmīgajā The Iron Lady, svaigi Oskarotā Eddie Redmayne centieni atveidojot Stīvenu Hokingu izteikti viduvējā The Theory of Everything vai arī pavisam nesenais talanta izniekošanas nopūtu nopelnījušais Jake Gyllenhaal darbs filmā Southpaw. Turpat jau arī jāpiemin Black Mass un Johnny Depp, bet tas nedaudz cits stāsts.

Brian Helgeland, kurš zināms kā A Knight’s Tale  un Payback režisors, bet šobrīd akcentēts kā L.A. Confidential, Green Zone un jaunākā Robin Hood scenāriju viens no autoriem, (varbūt) spilgtāk iegulsnēsies atmiņā ar savu jaunāko režisūras darbu Legend. Tajā ir ne viens, bet gan veseli divi spilgti aktierdarbi, kas dzīvo savu dzīvi un filma, kurā viņi vērojami nav ne tuvu viņu līmenī. Bet īstenībā režisora un pārējo filmas veidošanā iesaistīto cerības, ka viņu paveikto kāds vēlēsies skatīties un atcerēsies arī pēc, teiksim, gada, ir šībrīža britu spīdeklis Tom Hardy, kurš filmā atveido divas lomas – abus sešdesmito gadu Londonas noziedzīgo aprindu karaļus – dvīņus Ronaldu un Redžiju Krejus.

Sākotnēji Tom Hardy vēlējies tēlot tikai vienu no brāļiem. To trako, jo “normālais” esot garlaicīgs un viņam kā aktierim neesot interesants. Bet režisors bija iecerējis citādi. Lai nu kā, bet beigās vienojušies, ka reiz Bronsonu, Beinu un Trako Maksu atveidojušais aktieris tēlos abas lomas.

Kā jau minēju, Tom Hardy abu lomu atveidošana ir filmas Legend zīmogs un atpazīstamības zīme. Jo kā minimums skatītājos rada ziņķāri “kā tad būs?”. Diemžēl kā jau ar lielāko daļu šādu “triku” veikušajām filmām, nekā daudz vairāk par digitālā laikmeta meistarstiķi tajās nav atrodams.

Legend, iekrāsota viegla svinga toņos, kādu brīdi šķiet patīkami pacilājoši izklāstīts stāsts par zināmo – gangsteru valdīšana pilsētas ielās, viņu šķietamā vieglprātība pret varas iestādēm un, protams, harizma saskarsmē ar cilvēkiem parastajiem. Bet laikā, kad skatītāji izdzīvojuši piecas Boardwalk Empire sezonas, kā arī redzējuši Tom Hardy piedaloties, kaut kādā ziņā britu atbildē lielajam amerikāņu brālim, seriālā Peaky Blinders, Legend virspusējais stāsts ar fokusu uz melodramatisku saspīlējumu “gudrā” brāļa un viņa sievas attiecībās nespēj uzrunāt. Turklāt, paviršajai drāmiņai izteikti disonē galveno varoņu (it īpaši Tom Hardy) filmas tonim nekomplimentējošā spēle. Tā bieži kļūst komiska un tēli vairs nespēj pārliecināt kā reālas autoritātes, ja vien nevērtējam filmas Kurš iegāza trusīti Rodžeru ticamības līmeņa skalā.

Vērtējums: 2/5