Mani Oskaru (Academy Award) uzvarētāji

Watch-2009-oscar-academy

 

BEST PICTURE

Kā jau visur tiek uzsvērts, ka neskatoties uz desmit filmu dalību šajā sacensībā, tomēr tikai divas tiek uzskatītas par reālām pretendentēm. Tās ir King’s Speech un Social Network. Ilgu (nosacīti) laiku Facebook filmai nebija sāncenšu un likās tā ir gada filma. Kas arī ir, taisnība. Tā ir filma, kas ir aktuāla, populāra. Nedaudz vēlāk uz skatuves parādījās King’s Speech, kas pamatīgi saļodzīja Social Network pozīcijas. Bet nu īsti jau nav skaidrs vai Oskaru balsotāji turēsies pie tradīcijām un dos priekšroku, vairāk vai mazāk tradicionālam kino, King’s Speech vai tomēr turpinās mazliet popsīgāko ceļu (Slumdog Millionaire, Hurt Locker) un dos balvu gīku triumfam – Social Network. Personīgi es dotu Inception, bet būšu reālists un teikšu, ka šogad būs King’s Speech.

 

BEST DIRECTOR

Kaut arī vairāk pelnījis gada režisora godalgu būtu King’s Speech režisors Tom Hooper, balva visticamāk tiks (gandrīz) veterānam David Fincher. Ar mazliet manāmu piegaršu “par nopelniem”.

 

BEST ACTOR

Ir daži naivie, kas šajā kategorijā cilā Jeff Bridges, James Franco un Jesse Eisenberga vārdus, bet tas šķiet ir pilnīgi lieki. Un kā pierādījums ir plaukts Colin Firth mājās ar jau sapelnītajām balvām par šo lomu.

BEST ACTRESS

Tāpat kā ar vīriešu galveno lomu, arī sieviešu snieguma gada balva par iepriekšējā gadā paveikto ir jau garantēta Natalie Portman. Viņas mīļums, grūtniecība un laulības ir tikai pastiprinoši apstākļi. Cerams, ka viņu neskars Oskara lāsts.

 

BEST SUPPORTING ACTOR

Ir teorijas, ka šī nominācija varētu aiziet King’s Speech lieliskajam, humora pilnajam terapeitam Geoffrey Rush. Viņš it kā to varētu iegūt dēļ inerces t.i. Best Movie, Best Actor un tad arī Best Supporting, tādejādi uzsverot šīs filmas aktieru ansambli kā gada spēcīgāko. Ceru, ka tā tas nebūs un Oskaru dalītāji joprojām būs gadiem ilgā mīlestība pret jukušajiem, narkomāniem utml. cilvēku attēlojumiem. Kas arī ir Christian Bale atveidotais, destruktīvais boksa treneris filmā The Fighter.

 

BEST SUPPORTING ACTRESS

Vienīgā aktieru nominācija, kur drošas uzvarētājas (nu tā pa lielam :)) nav. It kā jau visi vairāk sliecās uz Melissa Leo pusi, bet jāatceras, ka Oskaros šīs – otrā plāna lomas, patīk uzskatīt par new actor/actress nominācijām. Kas varētu nozīmēt, ka brašā tēva slepkavas meklētāja no True Grit Hailee Steinfeld varētu saņemt balvu. Ko arī novēlu viņai!

 

BEST DOCUMENTARY

Ir mazas cerības, ka vispopulārākā šīs kategorijas filma – Exit Through the Gift Shop būs Oskara ieguvēja. Kā arī, maza cerība, ka Banksy vispār ieradīsies uz ceremoniju. Balvu iegūs finansiālā kraha dokumentētāji – Inside Job.

 

BEST ANIMATED FEATURE

No-brainer – balvu iegūs Toy Story 3. Kaut ne tuvu nav spēcīgākā.

BEST ORIGINAL SCREENPLAY

Abas galvenās filmas, kas cīnās gandrīz katrā nominācijā šoreiz ir katra savā nominācijā. Viena adaptētā, otra oriģinālajā scenārija nominācijā. Tātad, Oriģinālais scenārijs, kaut arī Nolan kungs ar savu Inception arī būtu pelnījis, iegulsies King’s Speech rokās.

 

BEST ADAPTED SCREENPLAY

Un attiecīgi Adaptētais scenārijs būs gīkfilmas Social Network rokās. Gandrīz win win situācija.

 

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM

Visvairāk tiek runāts par meksikāņu Biutiful, bet lielākas cerības ir dāņu In a Better World.

 

BEST ART DIRECTION

Viennozīmīgi Alises (Alice in Wonderland) nominācija!

 

BEST ORIGINAL SCORE

Kaut Inception ir spēcīgs muzikālais pavadījums, neiedot balvu Trent Reznor par Social Network muzikālo noformējumu būtu bezatbildīgi.

 

BEST SOUND MIXING, BEST SOUND EDITING, BEST VISUAL EFFECTS

Visas trīs kategorijas jādod Inception.

 

Oscar2