Miegainie pārsteigumi [filma: Before I Go to Sleep / Pirms es aizeju gulēt]

Britu rakstnieka S.J.Watson debijas darbs, romāns, Before I Go to Sleep, ir izdots 42 valstīs (arī Latvijā) un atzīts par internacionālu dižpārdokli jeb bestselleru. Kā jau nereti tas gadās ar šāda ranga romāniem, piemēram, šogad jau pieredzējām Gillian Flynn grāmatas iesaiņošanu filmas formātā, arī Vatsona romāns ticis pie ekranizācijas. Rakstītā materiāla “pārtulkošanu” veicis jeb scenāriju uzrakstījis un arī filmu režisējis Vatsona tautietis, brits  Rowan Joffe, kurš iepriekš adaptējis scenārijos filmu The American un Brighton Rock oriģinālmateriālus.

 

Neesmu lasījis oriģinālstāstu, tādēļ nemāku spriest par S.J.Watson stāstniecības iemaņām, bet režisora Rowan Joffe filma Before I Go to Sleep ir diezgan miegains un, lai arī ar dažādiem negaidītiem (bet zinot stāsta tipu, nemaz nav arī tik negaidīti) pavērsieniem piesātināts, izstiepts un ikdienišķs kinodarbs. Pat nelīdz izcila aktieru komanda –  Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, kuru profesionalitāte notur filmu pieņemamā kvalitātes līmeni, bet ne vairāk.

 

Filmā viss šķiet 100 reižu redzēts, nekas nesaista, nešķiet patiess. Turklāt stāstniecības veids ir tik sauss, ka bieži interesantāk sāk šķist sazīmēt galvenās varones mājas telpu plānu.

 

Nepārprotiet, filma ir skaisti nofilmēta, stāstā nemitīgi atklājas jauni pavērsieni un dramatiska noskaņa, pateicoties izteiksmīgai mūzikai, iekļaujas kopējā buķetē nevainojami, bet ekrānā redzamais neatstāj sajūtu, ka notiek pa īstam, redzamais ir plastisks un ar izteiktu atstāstošu sajūtu – filmas Before I Go to Sleep veidotāji ir aizmirsuši esošajam stāstam pievienot kādu īpašu garšvielu, kādu niansi, kas to atšķirtu no lasītā materiāla. Veidotu, jaunu materiālu uz esošā pamata. Varbūt, pamainot akcentus, vai izveidojot jaunus būtu panākts trūkstošais efekts. Tādejādi filma iegūtu jaunas, grāmatā neesošas, kvalitātes, kas to padarītu jēgpilnu.

 

Visādi citādi Before I Go to Sleep atgādina jaukas, skaistas un kvalitatīvi izpildītas viesnīcas foajē ansambļa kādas populāras dziesmas kaverversiju, kura labākajā gadījumā kādu ieinteresē tikai tad, ja tas ir šībrīža hīts. Ja jums šī grāmata ir hīts, iespējams, bet tikai pētniecības nolūkos, šī filma jūs uzrunās.

.

Vērtējums: 2 / 5

.