Neīstais skatlogu skaistums [filma: Skin I Live In]

The-skin-i-live-in

Lai gan Pedro Almodóvar savā jaunākā filma The Skin I Live In pietuvojas dažnedažādākajām, kā tagad populāri teikt, sarkanajām līnijām, es diez vai filmu varētu nosaukt par šokējošu vai pretīgu (dēļ dažiem sižeta līkločiem). Iespējams man nepiekritīs pavecāka gājuma dāmas, kas kino seansa laikā man sēdēja aiz muguras un ik pa laikam ieelsās, šausminājās un savā starpā kaut ko bubināja, bet varbūt tikpat labi tas bija „demonstratīvais sašutums” sabiedriskajā telpā.

 

Visiem, kas ir sekojuši līdzi amerikāņu TV kanāla FX drāmai par plastisko ķirurgu ikdienu un darba notikumiem seriālā Nip/Tuck, vai ir redzējuši kādu sēriju no kaut viena TV kanāla E! realitātes šoviem par Beverlihilzas plastiskajiem ķirurgiem, Pedro Almodóvar filma var nelikties tik neparasta un nepieņemama. Es to domāju, no sižeta aspekta par ķermeņa mūžīgo uzlabojumu nepieciešamību un veicamajām izmaiņām dabas dotumos, lai izskatītos „perfekts”. Mūsdienās, gribi vai negribi tā ir norma un tas ir jāpieņem kā fakts – šausmināšanās un tā esamības noliegšana ar to neizbeigsies.

2322660_djyfwp

Tātad, ja esiet redzējuši augstāk minētās lietas, atliek pats sižets. Un jāsaka, tas ir gana interesants un neparedzams. Kā jau tas pienākas Eiropas kino, kas galīgi nesirgst ar mēģinājumiem izpatikt amerikāniskajam piegājienam.  Un protams, lielu filmas pievilcības devu veido Pedro Almodóvar filmām raksturīgais krāšņums – krāsu toņu lielā dažādība, veidojot kontrastus, kas paši atsevišķi ir daļa no stāsta. Kaut bieži saliekot tik perfektu krāsu gammu, ka ainas liekas neīstas un plastiskas kā veikalu skatlogi un skaisti saģērbtie manekeni tajos.

The-skin-i-live-in05

Bet kā jau mēs zinām, skatlogi nostrādā un arī The Skin I Live darbojas tieši tā kā paredzēts – nedaudz ar skaudību vērojot līdz absurdam noregulētās lietas, kas acīmredzami nav īstas, bet ar vēlmi tajās kaut brīdi padzīvot ir gandrīz ikvienam. Darīt lietas, kas nav iespējamas, atļautas vai nepieņemamas. Kaut uz īsu brīdi darīt to, ko emocijas liek, bet vēlāk prāts vai cilvēki nosodīs. Kā tas arī notiek ar visiem filmas varoņiem, kur izskaņā neviens nav palicis bez vainas apziņas vai saņemtā soda par izdarīto.

The-skin-i-live-in-20110525062906879_640w

The Skin I Live ir dekoratīva, bet pietiekami ticama, plastiskā ķirurga sapņu un profesionālo sasniegumu piepildījums taustāmā realitātē, kas temperamenta un sadarītā jūgos pāraug spriedzes pilnā trillerī ar sapņu jeb fantāziju īstenošanos savā visslimākajā reālistiskajā izpausmē.