Notiks vispasaules īsfilmu festivāls Manhattan Short

Banner_black

Š.g.4.oktobrī plkst.19:00 Rīgas kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrēta ikgadējā vispasaules īsfilmu festivāla Manhattan Short 2013 programma, kas sastāv no 10 īsfilmām finālistēm no visas pasaules. Šī gada festivāla norise Rīgā ir novatoriska ar to, ka pirms seansa skatītājiem un visiem interesentiem būs iespēja piedalīties kino forumā: tikties ar filmu veidotājiem, pieteikties kino darbnīcās un kino kastinga aģentūrā.

Manhattan Short festivāla programmas demonstrēšana Rīgā šogad izvērtīsies par kino forumu, kura mērķis ir iepazīstināt jauniešus un visus interesentus ar iespējām Latvijā veidot kino. Apmeklētāji varēs aci pret aci tikties ar režisoriem, scenāristiem, kino komponistiem u.tml., kā arī piedalīties kino kastingā, tā iekļūstot aktieru vai masu skatu dalībnieku datu bāzē, un uzzināt par kino darbnīcām projekta “Rīgas kino” ietvaros, ko organizē Nacionālais Kino Centrs.

“Mūsu kino foruma mērķis ir parādīt mūsu jauniešiem, ka ikviens no viņiem var kļūt darboties kinoindustrijā,” stāsta organizators Staņislavs Tokalovs, “nebūs lekciju, būs dzīvas sarunas – ikviens apmeklētājs varēs uzdot savus jautājumus īstam filmu režisoram, scenāristam vai citam kino darbonim. Piesakoties kino darbnīcās, jauniešiem gada laikā būs iespēja izveidot savu īsfilmu, kuru mēs nosūtīsim fesivāla Manhattan Short rīkotājiem, un, iespējams, nakamajā gadā arī Latvija būs starp festivāla finālistiem!”

Pēdējo 10 gadu laikā sešas Manhetenas īsfilmu festivāla filmas tika nominētas Oskaram. Šogad filmu festivāla Manhattan Short galvenais birojs Ņujorkā saņēma 628 īsfilmas no 48 pasaules valstīm. Festivāla 2013.gada fināla programmai tika atlasītas 10 filmas, ko varēs skatīt arī Rīgas kinomīļi 4.oktobrī Kino Splendid Palace. Īsfilmu garums ir līdz 18 minūtēm, visa programma ilgst 1 stundu un 55 minūtes.

Šī gada finālā iekļuvušas filmas:

  • Irish Folk Furniture (režisors: Tony Donoghue) (Īrija),
  • No Comment (režisore: Alexandra Naoum) (Francija),
  • Pale of Settlement (režisors: Jacob Sillman) (ASV),
  • Faces from Places (režisors: Bastien Dubois) Francija),
  • Friday (režisors: Seb Edwards) (Anglija),
  • I Am a Big Ball of Sadness (ASV),
  • #30 (režisors: Timothy Wilde) (Australia),
  • Kizmet Diner (režisors: Mark Nunnely) (Anglija),
  • Do I Have to Take Care of Everything (režisore: Selma Vilhunen) (Somija),
  • Black Metal (režisore: Kat Candler) (ASV)

manhattan short summary

“Manhattan Short 16 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā šī gada programma ir visspēcīgākā,” saka festivāla direktors Nikolass Masons. “Šajās filmās ir atrodams kaut kas īpašs ikvienam cilvēkam vecumā no 16 līdz 80 gadiem. Festivāla filmu programma netiks translēta TV kanālos, to nevarēs lejuplādēt no interneta. Ja jūs palaidīsiet garām izdevību apmeklēt seansu jūsu pilsētā periodā no 27.septembra līdz 6.oktobrim, diemžēl, jūs zaudēsiet iespēju šīs filmas noskatīties.”

Festivāla Manhattan Short laureātu nosaka skatītāju balsojums: kinoskatītāji izvēlas labāko filmu, balsojot uzreiz pēc seansa. Arī Rīgā pirms kinoseansa skatītāji saņems balsošanas kartīti, kurā būs jāatzīmē tikai viena – labākā pēc katra domām filma. Rīgas skatītāju balsošanas rezultāti tiks nosūtīti uz Ņujorku, kur 6.oktobrī, saskaitot visas skatītāju balsis, tiks noteikta šī gada uzvarētājs.

Kino forums un festivāls Manhattan Short 2013 Rīgā notiek ar Rīgas Domes un Nacionālā Kino Centra atbalstu.

Biļetes uz vienīgo kinofestivāla Manhattan Short 2013 seansu Rīgā var iegādāties Bilesuserviss.lv vai pirms seansa Kino Splendid Palace, Elizabetes ielā 61. Biļetes cena – 4 LVL, festivāla dienā – 5 LVL.

www.ManhattanShort.com

Informāciju sagatavoja Iveta Dortāne
Tel. +371 29101178
iveta.dortane@gmail.com