Only Lovers Left Alive (2013) mūzika

Jim Jarmusch vienmēr ārkārtīgi svarīgi bijusi viņa filmās dzirdamā mūzika. Pašrocīgi izvēlēta un gandrīz no nekurienes izvilktu pērļu klātesamība ir firmas zīme. Līdzīgi kā tas ir ar režisoru Quentin Tarantino. Jaunākajā Jarmusch filmā, kura norisinās Marokas pilsētā Tandžerā un ASV motorpilsētā Detroitā, kura pazīstama arī ar savu gadu desmitiem ilgu rokmūzikas pagātni (Iggy Pop, Jack White, Kid Rock, Sufjan Stevens) eleganti sapludināta speciāli filmai radīta mūzika, libāniešu lakstīgala Yasmine Hamdan, kuru pats režisors pirmo reizi dzirdējis Marokā un dēvē par brīnišķigu radību un neparastu mūziķi, ar Niccolò Paganini, Wanda Jackson un psihodēliskā roka pārstāvjiem White Hills.

 

Filmas orģinālmūziku (to kuru filmā it kā izpilda Tom Hiddleston) sacerējis ilgadējs režisora draugs Jozef van Wissem, bet izpildīja Jarmusch un viņa draugu (Carter Logan, Shane Stoneback) grundge, slow core, drone stila mūzikas grupa SQÜRL (iznākuši divi EP (#1 un #2)).

 

Diemžēl, publiski nav pieejams filmas soundtracks, tādēļ arī orģinālmūzika nav pieejama, bet visas citas filmā dzirdamās dziesmas noklausāmas zemāk pieejamā youtube dziesmu sarakstā.
UPDATE: Filmas soundtrack iznāk 28 Febrārī. Nopērkams šeit.

 

Interesants fakts: filmā redzamās plates, lentas un citi mūzikas ieraksti visi ir Jim Jarmusch īpašums un īpaši atlasīti filmas rekvizīti.

.