Oscars 2012 (Academy Awards) iespējamie uzvarētāji

Oscar_statues_01

Pirms pāris gadiem Oskaru onkulīši izdomāja, lai piesaistītu lielāku auditoriju balvu pasniegšanai, palielinās galvenās kategorijas nomināciju skaitu līdz desmit. Tādejādi palielinot iespēju nominēt populārākās un parastajam skatītājam zināmākas filmas. Ja vēl pirmos gadus šis piegājiens darbojās un šķita puslīdz pamatots (Avatar, District 9, Toy Story3, Up), tad šogad var redzēt, ka ar prominentāko balvu kino jomā ir kaut kas pavisam greizi un nominācijas (ne tikai Best Picture) tiek izvirzītas izteikti pēc kādiem citiem kritērijiem nekā kino kvalitāte. Turklāt nemaz neskatoties uz to, ka vairs nemaz nav desmit filmas nominētas, bet gan deviņas, starp “īstajām” oskarfilmām nav neviena pieklājīga kases grāvēja, kas vairotu popularitāti.

 

Best Motion Picture of the Year

The Artist

The Descendants

Extremely Loud & Incredibly Close

The Help

Hugo

Midnight in Paris

Moneyball

The Tree of Life

War Horse

 

Lai arī The Descendants un The Help iegūst pa kādai galvenajai balvai dažāda ranga ceremonijās un prieks, ka Moneyball, Midnight in Paris, Tree of Life ir izrādīta cieņa nominējot, balvu pasniegs The Artist radītājiem. Manuprāt pārvērtētai filmai. Protams visiem šķiet feini, ka melnbalta un bez skaņas, bet tam nevajadzētu nonākt līdz absurdam pieliekot birku – Gada filma! Ja Oskaronkuļi vēlas izrādīt cieņu kino klasikai un to, ja tā var izteikties, imitējošam kino, tad labāk lai izvēlas starp War Horse un Hugo. Par Extremely Loud & Incredible Close iekļūšanu nominantu sarakstā vispār smiekli nāk.

 

Best Performance by an Actor in a Leading Role

Demián Bichir forA Better Life (2011)

George Clooney forThe Descendants (2011)

Jean Dujardin forThe Artist (2011)

Gary Oldman forTinker Tailor Soldier Spy (2011)

Brad Pitt forMoneyball (2011)

 

Un tieši par ko Demian Bichir iešķieba nomināciju? Seriālā Weeds viņa sniegums bija daudz jaudīgāks, bet nu jebkurā gadījumā tik maz “materiāla” no kā izvēlēties nav, lai tik neizteiksmīga loma iegūtu tādu statusu. Gribētos uzjautāt Oskaronkuļiem, kas vainas bija Michael Fassbender (Shame), Woody Harrelson (Rampart), Ryan Gosling (Drive) un Michael Shannon (Take Shelter) lomām, ka tās neviena netika pie nominācijas? Ja izvēlamies no piedāvātajām nominācijām, tad skaidrs, ka cīņa ir starp Clooney un Dujardin kungu, un man par nožēlu (ne jau tāpēc, ka es domātu, ka šī ir varenākā Clooney loma) vispārējā balvu pasniedzēju apmātība ar retro filmiņu The Artist ņems virsroku un balvu pasniegs virtuozajam mīmiku meistaram Jean Dujardin.

 

Best Performance by an Actress in a Leading Role

Glenn Close forAlbert Nobbs (2011)

Viola Davis forThe Help (2011)

Rooney Mara forThe Girl with the Dragon Tattoo (2011)

Meryl Streep forThe Iron Lady (2011)

Michelle Williams forMy Week with Marilyn (2011)

 

Šajā nominācijā nav daudz ko domāt – balva pienākas Meryl Streep. Ja ne spožās Tečeres lomas dēļ, tad vismaz atvainošanās vietā, ka divus gadus atpakaļ balvu no degungala nozaga un iešķieba, manuprāt viduvējai aktrisei viduvējā lomā – Sandra Bullock un The Blind Side. Turklāt Meryl Streep ar savām trīsdesmit gadus krātām padsmit nominācijām un tikai diviem Oskariem sāk izskatīties kā mūžīgā zaudētāja. Joks protams. Michelle Williams un Glenn Close sniegumi arī ir ļoti spēcīgi, bet uz Tečeres tēlojuma fona tomēr neizskatās tik spoži. Starpcitu, kur ir nominācijas Elizabeth Olsen (Marthe Marcy May Marlene) un Tilda Swinton (We Need to Talk About Kevin)?

 

Best Performance by an Actor in a Supporting Role

Kenneth Branagh forMy Week with Marilyn (2011)

Jonah Hill forMoneyball (2011)

Nick Nolte forWarrior (2011)

Christopher Plummer forBeginners (2010)

Max von Sydow forExtremely Loud & Incredibly Close (2011)

 

Lai arī man ļoti patika Nick Nolte loma filmā Warrior, tomēr būtu nedaudz netaisni piešķirt to viņam. Manuprāt par maz ekrānlaika, lai godīgi konkurētu ar citu veterānu – Christopher Plummer. Jonah Hill tikšana pie nominācijas ir kārtējā Oskaronkuļu izmisušais šāviens tumsā – it kā uz jauniešu auditoriju tēmēta, bet nu piedodiet, garām. Kenneth Branagh un Max von Sydow lomas cienījamas, bet ceru, ka Oskaru par tādām nedos.

 

Best Performance by an Actress in a Supporting Role

Bérénice Bejo forThe Artist (2011)

Jessica Chastain forThe Help (2011)

Melissa McCarthy forBridesmaids (2011)

Janet McTeer forAlbert Nobbs (2011)

Octavia Spencer forThe Help (2011)

 

Pirmkārt žēl, ka pie nominācijām netika ne Kate Winslet (Carnage), ne Keira Knightley (Dangerous Method). Otrkārt, varu galvot, ka arī Jessica Chastain raušanos pa sešām lomām 2011. gadā netiks novērtēta. Balva, kaut lielas cerības ir arī Octavia Spencer, aizies francūzietes un The Artist komandas rokās.

 

Best Achievement in Directing

Woody Allen forMidnight in Paris (2011)

Michel Hazanavicius forThe Artist (2011)

Terrence Malick forThe Tree of Life (2011)

Alexander Payne forThe Descendants (2011)

Martin Scorsese forHugo (2011/II)

Principā arī šeit neredzu nevienam iespēju  pārspēt The Artist uzvaras gājienu. Bet žēl, jo tik labi režisori, tiks nobīdīti malā, lai godinātu atdarinājumu.

Best Animated Feature Film of the Year

A Cat in Paris

Chico & Rita

Kung Fu Panda 2

Puss in Boots

Rango

 

Protams būtu jau ļoti jauki, ja Oskaru iegūtu darbs kur arī latviešu roka pielikta (Chico & Rita), bet būsim reālisti – cīņa notiek starp Kung Fu Panda 2 un Rango, kurā noteikti būtu jāuzvar Rango. Diemžēl TinTin ir noignorēts, jo tad cīņa būtu bijusi daudz sīvāka un baidos, ka Spilberga darbs arī ņemtu virsroku pār Deppa ķirzaku.

 

Best Foreign Language Film of the Year

Bullhead (2011):Michael R. Roskam(Belgium)

Footnote (2011):Joseph Cedar(Israel)

In Darkness (2011):Agnieszka Holland(Poland)

Monsieur Lazhar (2011):Philippe Falardeau(Canada)

A Separation (2011):Asghar Farhadi(Iran)

Diemžēl no piecām esmu redzējis tikai Bullhead un Seperation. Lai arī Bullhead ir ļoti spēcīga, manuprāt, tā īsti nespēj cīnīties pret Seperation ikdienas likstu problemātikas risināšanas gaitām Irānā. Kur ir nominācijas Trīra “Melanholijai” un Almodovara “Ādai”!?

 

Best Achievement in Cinematography

The Artist (2011):Guillaume Schiffman

The Girl with the Dragon Tattoo (2011):Jeff Cronenweth

Hugo (2011/II):Robert Richardson

The Tree of Life (2011):Emmanuel Lubezki

War Horse (2011):Janusz Kaminski

 

Esmu ar visiem 250% par Tree of Life operatora darbu, bet kaut kā man nelāgi šķiet, ka šo balvu tomēr var iešķiebt Hugo filmētājam. Kas arī, protams, nav slikti, bet tomēr lielāks baudījums un sasniegums man šķiet pludlīniju filmējums Terence Malika filmā.

 

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song

The Muppets (2011):Bret McKenzie(“Man or Muppet”)

Rio (2011):Sergio Mendes,Carlinhos Brown,Siedah Garrett(“Real in Rio”)

 

Kārtējais vājprāts. Tikai divas dziesmas!? Un abas pilnīgi nekādas. Ok, Rio gabals jautrs, bet katrā ziņā nevelk uz neko oriģinālu un īpašu (visu cieņu Sergio Mendes). Muppet dziesmai būtu jāuzvar.

 

Best Achievement in Visual Effects

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Hugo

Real Steel

Rise of the Planet of the Apes

Transformers: Dark of the Moon

 

Īstenībā ļoti sīva konkurence. Real Steel un Transformers roboti ir novesti līdz perfekcijai. Pērtiķplanētas Cesar ir biedējoši cilvēcīgs, bet Hugo katrs kadrs ir ziemassvētku pastkartītes cienīgs. Harry Potter neesmu redzējis. Es teiktu, ka balva būs Hugo specefektu meistaru rokās.

 

Best Documentary, Features

Hell and Back Again (2011):Danfung Dennis,Mike Lerner

If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front (2011):Marshall Curry,Sam Cullman

Paradise Lost 3: Purgatory (2011):Joe Berlinger,Bruce Sinofsky

Pina (2011):Wim Wenders,Gian-Piero Ringel

Undefeated (2011):Daniel Lindsay,T.J. Martin,Rich Middlemas

 

Kaut redzējis esmu tikai vienu – kārtējo kariņa filmu “Hell and Back Again”, šķiet inovācijas ziņā Pina būtu pelnījusi būt gada dokumentālās filmas godā. Galīgi nenoliedzot arī citu filmu jaudīgumu.