Pasteļtoņos slēptās iekāres [filma: Sleeping Beauty]

Sleeping-beauty-poster

 

Šķiet pat visuzticamākajiem Sucker Punch un Emily Browning faniem sapņos nerādījās, ka kādu dienu šī jauniņā aktrise pilnmetrāžas filmā būs redzama kā no mātes miesām nākusi. Un ne jau tur bišķiņ no aizmugures vai sāna, kas manāms, bet tā pa īsto un vairākas reizes! Bet protams, no otras puses skatoties, kad tad ja ne tagad? Jāmēģina jau ir, noturēt interese par sevi, un kāpēc ne ar savu uzdrīkstēšanos atrādīt ekrānā to ko lielākā daļa atsakās.

 

To visu, protams, var uztvert divējādi un tas, lai paliek katra paša ziņā kuru no pusēm izvēlēties. Bet, manuprāt, skumjākais šajā faktā ir,  Emily Browning plikumu atrādīšanas neizmantotais potenciāls. Es domāju, filma kurā tas ir noticis.

936full-sleeping-beauty-screenshot

Kā arī ceru, ka viņa tuvākajā laikā, kaut kā pati apliecinājusi, viņai ar to neesot nekādas problēmas,  to netaisās atkārtot. Ja viņa to darītu augstāk minētās divējādās domas varētu zust.

 

Runājot par Julia Leigh režijas debijas filmu Sleeping Beauty, jāsaka tās lielākā problēma ir ap to saceltā brēka un lielās ekspektācijas kā gada skandalozāko un šokējošāko atklātumu kino dzīvē. Bet vai patiešām, izņemot sačervelējušies večuki un cilvēki, kas tā vien gaida lai varētu pašokēties par kaut ko, jutīsies ļoti izbrīnīt par kādiem četriem atkailinātiem sieviešu krūšu pāriem un trijiem vecu večuku kr..iem? Šaubos.

600full-sleeping-beauty-screenshot

Noliekot malā nepamatoti lielo daudzumu ar runām par plikumiem, atliek filma par intravertu studenti, kas kuļas kā vien māk pa savu ne tik spožo dzīvi. Strādā vairākos darbos, uztur pāris liekēžus un laiku pa laikam sadzer ar savu mirstošo alkoholiķa draugu. Pēc obligātās iepazīstināšanas ar filmas galvenās varones Lucy ikdienas gaitām seko filmas šokējošā daļa – pieteikšanās darbā ekskluzīvā eskorta servisa aģentūrā, kas specializējas uz ļoti turīgiem klientiem, kuru prasības ir mazliet savādākas nekā ierasts šādās aģentūrās. Katrs tās protams uztver un skaidro ar kādu īpašu stāstu, bet novienkāršojot tās ir pliku veču dīvainas, ja gribiet, perversas, izdarības puspliku vai pliku daiļavu klātbūtnē. Jā klātbūtnē, jo seksuāls kontakts nav atļauts un kas pat interesantāk, viņus tas neinteresē. Viņi vēlas piepildīt savas iekāres un apslēptākās fantāzijas, kas kā jau teicu, no malas vairāk izskatās pēc vecuma marasma.


Filma bez šaubām ir interesanta parādība šīgada kino piedāvājumā, bet lai arī cik dīvaini tas nebūtu, tā atstāj skatītāju tādā kā pusceļā. Sākusies ceļa vidū un beigusies pirms izskaņas. Turklāt iztirzājumā tik bieži novirzījās no galvenā un stāstīja nesvarīgas detaļas, ka zaudēja jau tā tik ļoti vājo fokusu no galvenās varones, viņas intraverto, kluso, bet tik ļoti uz izaicinājumiem vērsto dabu, kas tā vien izskatās, vēlas izlauzties ārā no biezās čaulas un izbļaut sakrājušos niknumu un netaisnību, kas notiek viņai apkārt.