Patiešām – pa draugam [filma: Friends With Benefits]

L_1632708_60daff35

 

 

Tā vien šķiet, ka otrs populārākais žanrs kinoteātru repertuārā uzreiz aiz šausmu filmām ir romantiskās komēdijas. Abi žanri ir kā nebeidzama Hameleonu rotaļu sēriju gūzma, kas šķiet nekad nebeigsies. Pat ne tad, kad populārie aktieri kļūst veci un…nom..nesmuki. Jo vienmēr jau var tos nomainīt pret kādu kas tajā brīdī populārāks un smukāks. Var arī pat nebūt aktieris, galvenais lai smuks purniņš un māk normāli runāt, nu gluži kā Justin Timberlake. Nepārprotiet, esmu liels viņa pēdējo gadu aktivitāšu fans – sākot jau ar huligāna lomu iekš  Alpha Dog, turpinot ar virtuozo ausu aizrunātāja Napster īpašnieka lomu visiem zināmajā Social Network, pa vidam novadot vairākus Saturday Night Live un neskaitāmas reizes piedaloties skečos, viņš iemantojis stabilu un vispusīgu entertainer tēlu, kas var i padziedāt, i paraudāt un izsmīdināt publiku, ja tāds ir uzstādījums.  

 

No šāda aspekta, par laimi mums visiem, Adams Sandlers šķiet ir pametis romantisko komēdiju lauciņu un izveidojis stabilu savu žanru -Sandlerfilma, kur viņam nav neviena sāncenša (ok, mazliet jau uz papēžiem min Kevin James, bet tas nekas gan jau drīz Sandler pārmetīsies scenāristu vai režisoru klanā un visi būs vēl priecīgāki), kur viņš var degradēties līdz vājprātām (neticiet? noskatieties jaunāko viņa filmas treileri) un ļaut vaļu citiem censoņiem izrādīt sevi. Bet nu labi, ko es viņam padarīšu, nabaga naudas maisam.

 

Kā jau minēju, Justin Timberlake uzsāka savu lielā ekrāna karjēru ar diezgan lielu blīkšķi, iemantojot ne tikai smukulīša lomu, bet arī vērā ņemama aktiera reputāciju, bet kā izskatās, šogad to izvēlējies mazliet pabendēt. Pirmais šī gada uznāciens, perversa vientieša skolotāja loma, ārkārtīgi švakā, it kā rupjā komēdijā Bad Teacher, un tagad pārī ar velnišķo baletdejotāju no Black Swan Mila Kunis romantiskajā komēdijā Friends with Benefits, kas ir gandrīz klonēts nosaukums ar nesen izrādīto otras Black Swan balerīnas Natalie Portman un Ashton Kutcher štruntiņam No Strings Attached (par sižetu nemāku spriest, neesmu redzējis. Vajag?).

 

Teorētiski viss patiešām izskatās ne sevišķi cerīgi un glaimojoši. Bet par laimi tas ir tikai teorijā un ne viss. Jā, Bad Teacher ir jānoraksta kā apsolūts šāviens garām, bet kam gan negadās? Savukārt Friends With Benefits ir mazliet vairāk kā nosaukums liek saprast. Proti, tā patiešām ir romantiskā komēdija, bet tāda, kas nav no sākuma līdz beigām trula un visur jau redzētām ainām pārpildīta. Tā ir tāda romantiskā komēdija, kā pēc paša Justin Timberlake sacītā, uz kuru viņš pats labprāt ietu, jo principā viņam besī šī žanra filmas (neticu). Tā esot vairāk večiem domāta, jo smejas par klasiskiem žanra izgājieniem, ir tieša un tajā izskan vairāk joku nekā klasiski šadās filmās.

 

Un zin, tā ir taisnība. Aplamā priekštata ziņā tā jāsalīdzina ar pagājušā gada Love and Other Drugs, kurai arī bija bezpersonisks nosaukums un arī ierindota žanrā kurā tā īsti neiederas vai pareizāk būtu teikt, izceļas ar centību un pārsteidz nesagatavotu.

 

Negaidiet te lielo mākslu vai dziļu domu, nē galīgi nē – tieši otrādi, jums tiek piedāvāts tieši tas, kas nosaukumā minēts, bet atšķirīgais no čupām citu līdzīgu filmu, ir tas, ka te viss nostrādā, joki ir patīkami patiesi un brīžam asprātīgie un tiešie teksti filmu atsvaidzina un izvelk (kaut mazliet) no neizbēgamā un milzīgā happy end. Var manīt, ka galveno lomu atveidotāji viens otram patīk un arī visi pārējie aktieri, visvairāk jau Woody Harrelson ar savu sporta žurnālista geja lomu, priecājas un ir sanākuši kopā lai labi pavadītu laiku.

 

Pēc filmas noskatīšanās es uzmeklēju tās režisoru. Tas arī visu izskaidroja un salika pa plauktiņiem – tas ir Will Gluck – lieliskās Easy A veidotājs.