Pēc-Krēslas dzīve… es saku, ka būs! [filmas: Adventureland & Remember Me]

Post-twilight

Bija interesanti sagaidīt abu vampīr-attiecību filmu galveno varoņu pēc-krēslas veikumus un redzēt vai arī pēc milzīgas popularitātes guvušajām filmām šiem jaunajiem aktieriem ir kāda cerība uz veiksmīgu aktieru karjeram vai arī tie noziedēs jau pāris gadus pēc filmas slavas beigām.

Kaut arī Kristen Stewart ir saņēmusi visvairāk nopēlumu par viņas neemocionālo tēlojumu ar mūžīgi puspavērto muti, es viņu kā aktrisi ieraudzīju jau lieliskajā 80-to gadu atrakciju parka apkalpojošā personāla Beverly Hills 90210 cienīgā attiecību labirintā – Adventureland. Kur viņa kopā ar uzlecošo raksturlomu zvaigzni Jesse Eisenberg (viņš jau parādijis sevi arī Zombieland un Solitary Man, tagad pierādīs, būdams pats Mark Zuckerberg – Facebook.com dibinātājs filmā The Social Network), un vēl pāris aktieriem uzbūra lielisku pusaudžu vasaras darbu truluma un pāri visam izklaide – kaut arī nav naudas, ainiņu. Arī svaigākā – The Runaways ar Kristen Stewart piedalīšanos (un piedalīšanos es saku apzināti, jo ne Adventureland, ne Runaways viņa nav galvenajā lomā) iespējams nav nekas īpašs no dramaturģijas viedokļa, bet spēcīgas tā laika sajūtas un garša abās šajās filmās ir nenoliedzama. Uzskatu, ka tas ir retums un bieži vērtēju augstāk par pašu aktieru darbu vai scenārija līkloču veiklumu. Kaut arī šajās abās filmās kopējā tēla radīšanā aktrisei ir diezgan nosacīta loma, Kristen Stewart veikumu kopumā vērtēju par ļoti izdevušos un sagaidu vēl daudz lielisku lomu.

Otra mīlas balodīšu pāra Robert Pattinson veikumu, ārpus Sāgas apcirkņiem, novērtēju tikai pavisam nesen, jo kaut kā ļoti ilgi man neticējās, ka no vampīrpuikas var iznāk kaut kas līdzīgs aktierim…nu gluži tāpat kā vilku puika – Jacob (Taylor Lautner) manuprāt nav nosaucams par aktieri, katrā ziņā ne pēc ārkārtīgi vājā snieguma Krēslas filmās. Bet nu lai jau veicas – varbūt sanāks!

Palasot atsauksmes par Pattinsona Remember Me viennozīmīga vērtējuma nebija un sāku sliekties uz filmas love it or hate it variantu. Kā arī, visur esošais “spoiler alert” arī raisīja ziņkāri. Saņemos un noskatījos.
Lai cik ļoti Pattinsons centās aizbēgt no vampīrpuikas tēla, es tik un tā ik pa laikam to pamanīju – varbūt vajadzēja matu sakārtojumu vairāk pamainīt? Nezinu. Bet tas man šoreiz filmu nebojāja.

Godīgi sakot visvairāk mani Remember Me pārsteidza ar cik ticami bija parādītas tēva un dēla attiecības un ģimenes nefunkcionalitāte kopumā, bet cik ļoti mazs solis bija jāsper, lai attiecības pilnībā nomainītu virzienu. Kā jau bija lasīts scenārijs bija paredzams un “viss jau kaut kur redzēts”, bet neskatoties uz to filmas veidotāji spēja piesaistīt manu uzmanību ieliekot šur un tur pa kādai rozīnītei, kas liek domāt, ka jebkuru scenāriju var padarīt interesantu – vajag tikai mācēt. Žetons tam, kas izdomāja beigu negaidīto pavērsienu!

Tā kā Sāgas ārpus ekrāna slava šiem aktieriem turpināsies vismaz līdz 2012. gadam, ceru, ka viņi cītīgi strādās pie savām karjerām un mēģinās parādīt savas aktierspēles dotības piedaloties filmās dažnedažādākajās lomās. Bet tajā pašā laikā, stingri padomāt pirms piekrist tik sensitīvām lomām, kā atveidot Nirvana solistu. Baumo par Pattinsona jaunskunga vēlmi iejusties Kurta Kobeina ādā. Nezinu vai Kobeina fani ir priecīgi par šo ziņu! :)

It kā jau saprotu, ka tagad, kad Stewart jaunkundze godam nospēlējusi
Joan Jett, Pattinsonam gribas paņemt vēl lielāku trumpi un atveidot vēl ikoniskāku personu rokmūzikas vēsturē – sacensības laba lieta, bet varbūt tomēr viņam uz kādu laiku vajadzētu pietikt ar Salvado Dali jaunības dienu atveidojumu.