Perfekts popcorn comic action gabals [Losers]

The-losers-movie-poster-entire-cast-600x354

Nu ko!? Pēc pāris (varbūt vairāk) manuprāt nepilnvērtīgiem komiksu ekranizējumiem beidzot ir viens, kas parāda, kāda tad ir kārtīga popcorna action komiksa garša.

Man rodas neizbēgama skepse pret viļņveida Holivudas reakciju: “viņiem sanāca, tagad mēs arī tā darīsim un būs viss kruta”. Tādēļ arī nepievērsu lielu uzmanību informācijai par gaidāmo DC Vertigo komiksa “Losers” ekranizējumu. Protams vienmēr izrādīšu interesi ja filmas traileri parādīsies uzraksts: “based on graphic novel by…”, bet paturēšu prātā, ka vienmēr visu var sačakarēt darot darīšanas pēc. Kā tas notika kaut vai ar Surrogates un The Spirit ekranizējumiem. Surrogates gadījumā apmierinoties tikai un vienīgi ar Bruce Willis pieaicināšanu galvenajā lomā, bet The Spirit pilnīgi visu uzsvaru lika uz filmas vizuālo noformējumu. It kā jau abos gadījumos teorētiski neko nevar pārmest – viss uz papīra ir kārtībā, bet nu realitāte ir viena – abas filmas bija neveiksmīgas. Ja Bruce Willis filma vēl izlīda virs ūdens ar kautkādu peļņu, tad The Spirit neglāba no mīnusiem pat zvaignes: S.L. Jackson, S.Johansson un E. Mendes. Kas man liek domāt, ka Bruce Willis ir viens no retajiem aktieriem (vēl drošas peļņas nesējs ir Will Smith – kautvai paskatieties uz cerīgo, bet beigās izrādijās patukšo “Hancock” bomža supervaroņa filmu, kas sapelnīja vairāk kā 600 milj. USD), kas spēj tikai ar savu parādīšanos nest filmai peļņu un to, ka cilvēkus neinteresē vēl viena Sin City tipa filma. Nez kā būs ar otro Sin City ekranizēju…

Kā jau minēju “Losers” ir spēcīgs… principā es teiktu perfekts komiksa ekranizējums, kur pareizās devās ir salikts: humors, actions, pop-kultūra un katra galvenā varoņu stāsts. Humors + Action filmās nu jau ir ļoti ierasta lieta, bet šeit tam “pa virsu” ir komiksu cienīgi kameras filmēšanas leņķi, palēninātie kadri, stop kadri, un protams sajūta, ka nekas slikts nenotiks un vari baudīt filmu ne par ko neraizējoties un galu galā labie uzvarēs.

Kaut filmā “body count” ir diezgan liels, tas netiek akcentēts ar asiņainām ainām cauršaujot kādam galvu, kāju vai ko citu. Šķiet tas darīts, lai iegūtu pēc iespējas plašaku auditoriju un manuprāt šoreiz tas ir attaisnojies par visiem 100% un patiešām filma ir viegla, bet tajā pašā laikā pilna ar spriedzi. Filmā ik pa 10 minutēm notiek kāds kautiņš vai grautiņš, kas šķiet šāda tipa filmām ir perfekts ritms un neļauj domāt cik vēl ilgi filma ies un to cik vērienīga būs pēdējā sadursme.

Par aktieriem runājot…šeit arī viss ir perfekti nostrādāts. Visiem galvenajiem aktieriem ir jau iemēģināta roka fantasy/action/comic tipa filmās. Viena no šī brīža aktualitātēm Zoe Saldana (tā kura arī Avatar-ā bija galvenā meitene Neytiri) ir filmas vienīgā sieviešu lomas atveidotāja un ir kā viens no Losers bandas teica: “Bas ass chick”. Visu filmu nepameta doma, ka viņa Holivudai būs laba Will Smith sievas Jada Pinkett Smith aizstājēja, kas lielās lomās/filmās nav bijusi kopš Matrix un Collateral laikiem t.i. 2003. gada. Vienā no galvenajām vīriešu lomām ir Chris Evans, kam ar komiksu un action filmām ir ciešas saites (filmējies Fantastic Four abās filmās; Push, Street Kings) un kā izskatās turpmāk arī būs liels vārds šāda tipa filmās. Daži avoti norāda, ka viņš būs Captain America un jā tā ir taisnība, tad attiecīgi spēlēs nozīmīgu lomu The Avengers filmas(-u) scenārijos. Es gan personīgi ceru, ka viņš nebūs Captain America, jo ar Fantastic Four un Losers lomām spilgti parāda kāda tipa aktieris viņš ir. Un tas nav nopietnais, patriotiskais Captain America. Runājot par The Avengers universu šeit jāpiemin, ka vēl viens Losers bandas dalībnieks aktieris Idris Elba arī parādās nākamgad sagaidāmajā komiksa ekranizējumā Thor aktieru sarakstā kā arī viņam bijusi pieredze ar komiksu ekranizējumiem: Ultraviolet un action filmām: RocknRolla.

Arī mūzika filmā ir labi piemeklēta: Skunk Anansie, Big Bad Wolf, The Kills, Street Sweeper Social Club, Ram Jam un “augšāmcēlusies” dziesma Don’t Stop Believin no Journey repertuāra. Kaut arī lielākā daļa minēto grupu pēc nosaukuma daudziem neko neizteiks, pēc filmas noskatīšanās daudziem liks painteresēties par filmas skaņuceliņu (soundtrack).

SPOILER! (turpinājumā detaļas par sižetu)
Kā jau šogad ļoti spilgti redzams, tad filmu turpinājumi ir modē un šķiet Holivuda tik ātri neliksies mierā apstiprināt lielbudžeta filmu turpinājumus. Un nevar jau neko pārmest – peļņa ir! Arī šīs filmas izskaņā ir norāde, ka nekas nebeidzas – galvenais ļaundaris izsprūk sveikā. Tā kā, ja šī filma būs finansiāli veiksmīga, tad noteikti būs Losers 2!

P.S. Iesaku apmeklēt filmas mājaslapu: www.the-losers.com

“Anyone else would be dead by now”