Pitch Perfect 2 / Pirmklasīgās 2 Sērijas atkārtojums

Pirms trīs gadiem nepārprotamā seriāla Glee ietekmē tapusī filma Pitch Perfect, neskatoties uz to, ka tajā pašā gadā pirms pāris mēnešiem bija iznākusi līdzīgā stilistikā ieturētā filma Rock of Ages ar “smagsvaru” Tom Cruise vienā no galvenajām lomām, kļuva par negaidītu hitu (filmas ieņēmumu ziņā nosacīti, bet brenda atpazīstamība nepārprotama). Tā beidzot sapazīstināja aktrisi Anna Kendrick ar jaunās paaudzes skatītāju (aktrisei pat iznāca solo singls un videoklips ar filmā izpildīto Cups dziesmu), bet ar dūšīgo aktrisi Rebel Wilson (mazliet) nošokēja (it kā) politkorekto vidusmēra amīšu skatītājus. No Pitch Perfect sanāca kaut kas līdzīgs Bridsmaids. To sasummējot, Holivudai raksturīgs iznākums – filmas turpinājumam būs būt!

Tapšanas procesā piedzīvojusi vairākus paklupienus, ieskaitot atvadīšanos no oriģinālā režisora Jason Moore, un viņa nomaiņu uz vienu no filmas aktrisēm Elizabeth Banks, kurai Pitch Perfect 2 ir debija pilnmetrāžas filmas režisora krēslā, līdz mums beidzot nonākuši pavisam jauni (slavenās) akapellas grupas The Bellas jaunākie piedzīvojumi. Vai arī, nemaz tik jauni…

Proti, Pitch Perfect 2 pieļāvusi tieši to pašu kļūdu, ko daudzi citi filmu turpinājumi, kas tapuši “pārsteiguma hitiem” – filma soli, soli, un es domāju, precīzi – soli, solī, atkārto pirmās filmas notikumus. Tik nomainītas dziesmas un pievienota nākamās paaudzes The Bellas jauniesaucamā, kurai atšķirībā no filmas pirmās daļas jauniesaucamās – Anna Kendrick tēlam, jaunākajā filmā tā īsti nav ko darīt, jo gluži vienkārši nav “revolucionāres” statuss.

Aptuveni desmit minūtes kopš filmas sākuma, konstatējot filmas uzdevumu un apzinoties, ka “jaunā” filma nepiedāvās neko jaunu, vien atkārtos jau redzēto, rodas sajūta it kā skatītājam piespiedu kārtā liek klausīties slikti producētu popdziesmu popūrijus un mash-up.

Kaut kādā ziņā šķiet, ka jūtama arī filmas aktrišu, grupas The Bellas dalībnieču, vienlīdz apjukums – tās it kā iebīdot no vienas ainas otrā, un nemotivētība – darbības mehāniskas, dialogi kokaini, it kā izteikti miljono reizi.

Vienīgais glābiņš skatītājam, gluži tāds pats kā filmas pirmajā daļā – no MTV animācijas šova Celebrity Deathmatch aizgūtais TV komentētāju duo modelis, kurš ar rasistiskiem, neiejūtīgiem, pat neētiskiem izteikumiem, tiek aprakstīts ekrānā notiekošais uzspēlētais vājprāts.

Vērtējums: 2 / 5