Pliekanais nevampīriskais Patinsons [filma: Bel Ami / Dāmu mīlulis]

Bel-ami-poster

Ja pēc Remember Me lomas uzskatīju, ka Robert Pattinson ir cerības izķepuroties no Krēslas vampīrpuikas tēla un turpināt savu karjeru iespējams nopietnākām auditorijām paredzētās lomās, tad pēc franču rakstnieka Guy de Maupassant romāna uzņemtās filmas Bel Ami galvenā donžuāna un aprēķinātāja lomas (vēl pieplusojot ārkārtīgi smagnējo un nesaistošo dzivniekmīļa lomu no Water for Elephants) man māc šaubas par viņa aktiera dotumiem (varbūt tomēr vajadzētu vairāk pievērsties ģitāras un klavierspēlei savā Itālijā topošajā restorāniņā) un, kas vēl sliktāk, māc šaubas par jaunākās David Cronenberg filmas izdošanos tikai un vienīgi viņa nemākulīgo grimašu raustīšanas dēļ. Dzīvosim redzēsim.

 

 

Var jau, protams, Bel Ami filmas jocīgo gājumu raksturot kā niansētu un ar fokusēšanos uz izbijušā nabagpuikas bagāto kundžu savaldzināšanu un karjeras būvēšanu ne jau ar galvas vai roku palīdzību, bet man tas viss vairāk atgādināja seriāla Hameleonu Rotaļas katras desmitās sērijas skatīšanos. Kur it kā visas vadlīnijas, cēloņi, iemesli un sekas ir skaidri, bet kopumā viss šķiet nedaudz saraustīts – izpaliek svarīgas kaisles aizmetņu, aprēķina plānojuma vai iekšēja galvenā varoņa pārdzīvojumu atainojums, kas padara visu sniegumus mazliet atsvešinātus, kur paliek pāri tikai smuki aktieri satērpti šikos deviņpadsmitā gadsimta tērpos.

Bel-ami-belami

Lai arī filmā piemeklētas izcilas daiļā dzimuma aktrises, būsim godīgi – filmas galvenais daiļums ir domāts tieši Pattinson jaunskungs. Es saprotu, ka neesmu mērķauditorija, bet vai tās Krēslas fanes būs tās, kas nāks skatīties šādu filmu? Diezvai. Tādēļ rodas jautājums vai patiešām tikai smuka (?) ģīmīša dēļ viņš ir pelnījis šāda pavedēja lomu, kurā diemžēl nespēj savaldīt savas grimases un parādīt īsto īstajā brīdī, bieži pat mulsinoši parādot vairākas – ja nu kāda no tām ir pareizā un nostrādā?

Bel-ami-ladies

Jāsecina, ka potenciāli skaista, intrigām, kaisles, aprēķina un glamūra pilna filma tika sabojāta, izvēloties galvenajai savaldzinātāja un sieviešu mīluļa lomai populāru, bet  viduvēja ranga aktieri, kas brīnumainā kārtā spēja sevi saņemt rokās un sakarīgi notēlot tikai vienu labu ainu visā filmā.