Popiela [filma: Rock of Ages / Mūžīgi Roks]

Rock-of-ages-movie-poster

Laikam jāsāk ar to, ka ar roku filmai ar nosaukumu Rock of Ages / Mūžīgi Roks ir tikpat mazs sakars kā Latvijas TV raidījumiem ar krāšņiem šoviem. Rock of Ages pašā saknē protams ir šī mūzikas žanra viena no zīmīgākajām dziesmām, bet filmā dzirdamais audiālais un redzamais  vizuālais izpildījums ir tālu no pieņemtā un ierastā. Ja ar mūsu TV raidījumiem ir viss skaidrs – slikta gaume un izpildījums, tad ar Rock of Ages viss ir nedaudz citādi un diezgan likumsakarīgi.

 

Roa-009709-jpg_193355

Pieņemu, ka produktu, kas ir izcila šo dziesmu vārdu vizualizācija ar precīzi notēmētu mērķauditoriju, no kuras lielākā daļa visticamāk nezina pat šo dziesmu orģinālizpildītājus (lai gan domāju, būs daudzi, kas pēc filmas noskatīšanās pacentīsies par tiem uzzināt vairāk), bez pamatīga ilggadējā USA tik populārā slavenību skeču šova Saturday Night Live (par ko arī liecina Will Forte parādīšanās ūsainā reportiera lomā) un dziedāšanas talantu šova American Idol rūdījuma būs ārkārtīgi grūti saprast vai neuztvert kā atklātu ņirgāšanos (kā tas šķiet notika ar „Diena” mūzikas apskatnieku Uldi Rudaku un „TVnet” darboni Mārtiņu Otto).

2012_rock_of_ages_010

Tā kā man šāds rūdījums ir un droši sevi varu uzskatīt par amīšu tv šovu cienītāju (kaut vai augstās kvalitātes un spējas līdz milimetram visu izskaitļot un radīt konkrētai auditorijai perfektus produktus), turklāt gaišā atmiņā ir mocīšanās ap Def Leppard lentām un priecāšanās par pirmajām kasetēm (pēc pašierakstītajām un Atbalsu sērijām) starp kurām bija arī Bon Jovi leģendārie hitalbumi, un man šāds roka dievu (jeb kā paši sevi dēvē par roka vergiem) atainojums nešķiet aizvainojošs, kaut vai teiksim acīmredzamā komiskuma dēļ – izspūruši, sasvīduši, apreibuši sūrie veči apspīlētās ādas biksēs dzied saldas mīlas dziesmas.

Tomrock1

Neesmu redzējis nevienu jauniešu mūzikla seriāla Glee sēriju, bet pieņemu, līdzības ar šo filmu kopējā izpildījumā un idejā ir stipri lielas. Kas droši vien arī daudzus iedrošina uz gānīšanos un publisku sašutuma izrādīšanu, slavinot un atzīstot tikai oriģinālu. Bet tos jau man nepārliecināt, ka filma skaidri apzinās, kādu materiālu izmanto, pārveido un pielāgo un, ļaujot nedaudz arī par filmā redzamajiem tēlu atveidotājiem – sevi atklāti pasmieties, iestarpinot komiskas un pat teiktu parodējošas ainas – nu tā, lai jautrāk.

 

11900