Popkorna Linkolns [filma: Abraham Lincoln: Vampire Hunter / Abrahams Linkolns: vampīru mednieks]

1340413688_9356_abraham-lincoln-vampire-hunter-20111214064235670

Nu ir tas Abraham Vampire Slayer tfu-ti… vai kā viņš tur saucās, pilnīgi truls un visādi citādi zemē metams produkts. Ja vērtē to visā nopietnībā un cieņā pret filmas nosaukuma pirmo daļu, un tā jau pašā pamatā būtu kļūda, jo… Nu izlasiet taču filmas nosaukumu pilnībā!

 

Arī demonstratīvais sašutums par nosaukumiem un produktiem, kas mums tiek atrādīti kinoteātros, tā kā būtu jāizbeidz. Ja jau pārdzīvojām tādus garadarbus kā bērnu plastmasa spēļmantiņu pārtapšanu gigantisku metāla robotu šķaid-bliež-sprāgst-kino nu jau aptuveni sešu stundu garumā, galda spēles kartupeļi (kuģīši) ekranizāciju, kā arī blondā Bonda pārtapšanu par pilnīgi apdolbītu kovboju, kam jācīnās ar citplanētiešiem, tad domāju, ka 19.gs. ASV prezidenta cīkstiņi ar mūsdienās tik trendīgajiem vampīriem pat liekas diezgan organiski un loģiski. Plus te ir piemesti daži vēsturiski fakti par verdzību un kara uzsākšanu 1861. gadā, kas, protams, mazajiem skolā gājējiem varētu sajaukt galvu, bet būsim godīgi – labāk, lai viņi zina šādu Linkolnu nekā nezina nemaz.

 

Abraham-lincoln-vampire-hunter-wallpapers-6

Bet, lai cik labi filma nostrādāja, apburot ar vizuālitāti (jā, beidzot arī es ieraudziju 3D foršumu – ok, nekur jau nepazuda trulais pielietojums ar asiņu šļākšanos ekrānā utml. lietām, bet vismaz tas padarīja stāstu, ja ne daudzdimensionālu, tad vismaz bildi – interesantu) un trikiem, tā nepiedodami stingri pieturējās pie nopietnās un stīvās stāsta līnijas – Abrahama Linkolna dzīve un ceļš uz ASV prezidenta krēslu.

 

Nav saprotams, kādēļ filma, kas principā soli pa solim atdarina supervaroņu stāstu, par pamatu ņemot reālu personu un vēsturisku notikumu fonu, nevarēja būt ironiskāka un vieglprātīgāka (kā to spēja Zombieland veidotāji vai arī Timur Bekmambetov savā 2008. gada komiksa ekranizējumā  Wanted), ļaujoties komiskām galējībām, tādejādi atvieglojot galvenās lomas atveidotājam Benjamin Walker es teiktu atgriešanos Liam Neeson tēla atveidošanā (jau reiz tēloja Liam Neeson jaunībā filmā Kinsey). Šo abu aktieru izteiktā līdzība šajā filmā un uzstādījumā šķita ārkārtīgi komiska, atgādinot par Liam Neeson nesenajiem piedzīvojumiem Eiropā – apkaujot visus meitas gūstītājus, vai tikpat labi – meža cīkstiņus ar intelektuālajiem vilkiem.

Rufuer

Izteiktā nopietnība ir principā lielākais filmas klupšanas akmenis, uz kuru pieverot acis (kā tas izdevās man), rezultātā var izbaudīt pilnīgi nereālu idiotismu un apbrīnojamu popkultūras produktu, kas kā radīts salkanās smaržas un popkorna graušanas skaņas pārpildītām telpām. Jo kā lai citādi būtu iespējams izbaudīt auto lielceļu cienīgu pakaļdzīšanos, lēkājot pa zirgu mugurām, 19. gs. ASV prezidenta Matrix-veidīgu cīņas mākslu un Fast and Furious stilā ieturētu karietes driftošanu?