Sadauzīts meža vidū [filma: Wrecked]

O-new-wrecked-trailer-and-poster

 

 

 

Man vienmēr ir ļoti paticis un ar lielākajām ekspektācijām gaidu katru mini drāmu vai trilleri, kas fokusējas uz mazu notikumu, kur problēmas iztirzājums ir ierobežotā telpā vai bilde ir praktiski vienīgais stāsta virzītājs.

Līdzīgi kā nesenajā filmā Buried arī filma Wrecked  mūs iemet jau no paša filmas sākuma, klaustrofobiskā vidē – šoreiz biedējošo notikumu skatuve ir mežs. Vienkārši mežs. Bez nojēgas kur ir tā sākums un kur ir beigas. Tā plašums, kas tā pat kā Gus Van Sant filmā Gerry  tuksnesis, sākumā var likties atsvaidzinošs un var līdzēt domu skaidrībai, izrādās ir milzīgs slazds un vienīgā iespēja tajā nepazust ir nekrist panikā.

 Ak jā, vēl bez visuresošā meža ir čupiņa līķu, neesošas atmiņas kā galvenais varonis ir nokļuvis meža vidū, sadauzītā automašīnā, kuras bagāžniekā ir pāris somas pildītas ar naudu.

Apmēram tik daudz informācijas skatītājam ir gandrīz visu filmu un ziniet tā arī ir šīs filmas pievilcības atslēga. Ir daudz atvērto jautājumu, norādes uz iespējamo patiesību un mūžīgā cerība par palīdzību te pat aiz stūra. Bonusā nāk perfekti izvēlētais jau tā mūždien mocekļu un mentāli nestabilu tipiņu lomās iekārtotais Adrien Brody, kas šeit vienpersoniski izspēlē: neziņu par notikušo, nelabās aizdomas par savu identitāti un cerības uz palīdzību, kas rezultējas fantāzijas augļu virknējumā, kuri galu galā palīdz virzīties tālāk un nenomirt.

Filmā ir maz dialogu un informācijas, bet ir daudz, es pat teiktu visas, Adrien Brody sejas mīmikas variācijas. Filma, kas ir katra aktiera sapnis – izpētīta un uzfilmēta maksimāli efektīvi jebkura tava kustība un vaibstu īpatnība un tas viss bez liekiem blakus apstākļiem.