“Senior Citizen Action Porn” jeb pensionāru bokss [filma: Grudge Match / Veču Revanšs

Es nedomāju, ka es jums pateikšu ko jaunu un negaidītu, ja filmu Grunge Match jeb Veču Revanšs nosaukšu par sliktu filmu. Varbūt pat ne tik daudz sliktu, cik ārkārtīgi lieku un prastu naudas sūknēšanas filmu. Kas attiecīgi noved līdz kopsaucējam, ka tā ir slikta filma. Skaties kā gribi un vērtē pēc kā gribi, bet nekas labs, pat ne “ok” nesanāk.

 

Bet visvairāk saistībā ar šo filmu man interesē, pirmkārt, kas motivē un pazemina tik ļoti pašcieņas līmeni klasiķim Robert De Niro, lai piedalītos tik prastā un nosacīti laikietilpīgā projektā? Jūs teiksiet, ka nauda, nauda un vēlreiz nauda – kaut kā jau savus restorānus un Tribeca kino festivālu vajag pabalstīt, bet jautājums ir: kapēc ir jāpiedalās šādās filmās, kurās sevi ir jāatkailina, demonstrējot savas vecās miesas ne tajā pozitīvākajā gaismā, attiecīgi pazemojot sevi un degradējot uztveri par viņu kā cienījamu aktieri? Kāpēc nevar piepelnīties / haltūrēt mazās, nekaitīgās lomās, pavadot filmēšanas laukumā vien pāris dienas?

 

Otrkārt, man nav saprotams, kapēc Sylvester Stallone, pielikdams punktu savai Rocky filmu sērijai un atsakoties no Rembo stila lomas filmā Homefront, piekrīta atveidot izbijušu bokseri, kas pensijas vecumā atgriežas ringā. Turklāt ne nopietnā drāmā (kas varbūt arī būtu nostrādājis, jo visi ļoti labi atceramies filmu Wrestler un Mickey Rourke spilgto uznācienu), bet gan it kā komēdijā, kura it kā vēlas būt arī drāma ar nopietnām ģimeniskām attiecībām.

 

Treškārt, kāpēc Stallone pretim nestājās kāds cits, tikpat nopietnas masas īpašnieks kā piemēram Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren vai jau pieminētais Mickey Rourke? Piekritīsiet, tas būtu interesantāk un vismaz amizanti. Un pie pareizās ekspozīcijas un humoru ar mazu nopietnības līmeni, iznāktu labs komercgabals. Jo nu šobrīd, kad De Niro ākstās, atveidojot lecīgu īru, kurš nebeidz metāties ar nesmieklīgiem jokiem, bet Stallone cenšas būt filmas dramatiskais centrs un atveido mūžīgā cietēja lomu, kurš n-tos gadus ir sēdējis mājās un raudājis par jaunībā salauzto sirdi, filma Grudge Match šķiet kā tāda neveikla etīde no kāda humora šova, kur galvenais joks ir neordināri izdalītās lomas un stereotipisku tipāžu ēdienu joku plēšana.

 

Tā nu jāsecina, ka neizbēgmais, ka strauji novecojošā aktieru paaudze, kuri nevēlas iet līdzi laikam un veido ar vien vairāk pusizceptus produktus, kurus kāds Amerikas kino kritiķis nodēvējis par “Senior Citizen Action Porn” (RED Aģenti, Stand-Up guys, Escape Plan, Expendables), atkal un atkal mūs aplaimos ar ļoti izstieptām filmām, kuras pārsniedz jebkādas viesmīlības normas un kavējas kino ekrānos tik ilgi, ka pat seansa laikā varēs droši izlasīt gan tvitera, gan feisbuka jaunumus un joprojām labi orientēties filmā notiekošajā ziepju operu atdarinošajā sižetiņā. Tikai žēl, ka šādas filmas izspiež no repertuāra saturiski daudz labākas filmas.

.

 Vērtējums: 2 / 5

 

.