Seriālu Ceļvedis 2014 – Rudens / Ziema

Fotor0918141423

Šķiet, ka ir pienācis laiks izveidot kārtējo seriālu “šķērsām pa dārzu” apskatu. Bez stingras piesaistes tikko atklātajai rudens sezonai, seriālu svarīgumam un pat īsti nesķirojot, vai seriāls jauns vai jau iet uz beigu galu. Iepriekšējie apskati: Seriālu ceļvedis 2013 un Seriālu Ceļvedis 2013 (2. daļa “Britu TV”)  joprojām gana aktuāli. Kā arī citi raksti par TV seriāliem meklējami KinoTeikumi sadaļā: TV.

boardwalk-empire-sons of anarchy

Skaļākie vārdi ap šo laiku noteikti ir Walking Dead, Sons of Anarchy un Boardwalk Empire. Pirmais ir ieskrējies līdz nevienam neparedzamiem popularitātes apmēriem un pagaidām nesteidzas rimties, bet Anarhijas brāļi un Pagrīdes impērijas dalībnieki krāmē čemodānus – aizsākuši savas noslēdzošās sezonas. Atšķirība tikai tā, ka Sons of Anarchy esot (neesmu skatījies, jo neviena no reklāmām nešķita gana “kārdinoša”) jau mazliet par ilgu aizkavējies TV ekrānos – amīšu televīzijas kanāla FX otrdienu vakaros tiek izrādīta jau septītā sezona, bet režisora Martin Scorsese izlolotais Boardwalk Empire, kaut nemainīgi kvalitatīvs seriāls, kanālam HBO nesot zaudējumus un tādēļ tiek slēgts, vien atļaujot veidotājiem mudīgi savilkt galus ar pēdējo sezonu, kuras apakšnosaukumi “All empires must fall” un “No one goes quietly” neliecina, ka sagaidāmas laimīgas beigas.

american horror story freak show

Turpinot par jau zināmiem seriāliem, American Horror Story turpina aizsākto konceptu – katra sezona kā atsevišķs nesaistīts stāsts, šoreiz piedāvās īstu frīkšovu t.i. ceturtās sezonas nosaukums būs Freak Show. Notikumi risināsies 1952. gadā kādā Floridas štata pilsētā ar nosaukumu Jupiter. Tā esot izsenis slavena kā cirkmeistaru komūnas galvenā pilsēta. Jaunākās sezonas spilgtākie aktiervārdi: Jessica Lange (ar vācu akcentu), Sarah Paulson (divgalvaina skaistule), Kathy Bates (sieviete ar bārdu), Angela Bassett (dzēlīgā būtne ar trīs krūtīm), Denis O’Hare (visu frīku “kolekcionārs”). Kā arī Freak Show piedalīsies Gabourey Sidibe, Emma Roberts, Matt Bomer un John Carroll Lynch. Viss liecina, ka cirks būs pamatīgs!

peaky blinders grant cover 2

Vēl viens spilgts spēlētājs, britu Peaky Blinders, šoruden atgriezīsies TV ekrānos ar otro sezonu. Protams, skaļākās ziņas, kas saistītas ar šo seriālu un tā jauno sezonu, ir britu mega zvaigznes Tom Hardy piedalīšanās. Baumo gan, ka viņa loma būšot pavisam maza, bet jebkurā gadījumā, tas liecina par to, ka šāda kalibra aktiera vēlme piedalīties britu seriālā nav bez iemesla – Peaky Blinders ir nostājies uz savām kājām – vairs nemēģinās balstīties uz līdzības ar Boardwalk Empire. Sagaidām ne mazāk sīvas un nežēlīgas bandu cīņas ietērptas izteikti skaistā operatora darbā, kas attiecīgi atgādinās par galvenā varoņa, kuru atveido īru aktieris Cillian Murphy, vēlmi dzīvot mierā un harmonijā.

HOMELAND (Season 4)

Nedrīkst arī piemirst irāņu seriāla Prisoners of War amerikānisko versiju Homeland. Šķietami lēnīgā un juceklīgā trešā sezona, kas daudziem signalizēja, ka šis stāsts ir izsmēlis sevi, beidzās ar, kā tagad moderni teikt, šokējošu fināla ainu. Tas tikai pastiprināja runas, ka seriālam ir pienācis loģisks gals. Bet nē – ar ceturto sezonu Homeland piedzīvo tādu kā restartu (reboot) un sola novilkt līniju pie trešās sezonas beigām un turpināt ar jaunu sparu. Jo kas gan cits atliek – viens no galvenajiem varoņiem jaunākajā sezonā vairs nepiedalīsies un seriāla aizvadītās sezonas vidū mira Homeland galvenās smadzenes, scenārists Henry Bromell.

gotham

No jaunākajiem un vēl gaidāmajiem seriāliem nezin kāpēc par pirmrindnieku ir izvēlēts komiksu grāmatas Batman pirmsākumu stāsts – seriāls Gotham. Noskatoties seriāla treileri (man tas izdevās tikai ar otro piegājienu), viss liecina, ka skatītājam tiks mālētas acis ar seriāliem ne vienmēr ierastiem specefektiem, filmīgu operatora darbu un drūmiem (it kā dziļdomīgiem) tēliem. Kā jau kārtīgai, bet klasiskai, komiksgrāmatas ekranizācijai pienākas. Problēma tikai tāda, ka pilnīgi nekas nešķiet svaigs, turklāt pārlieku uzsvērtais svarīgums seriāla formātā atgādina dāmu seriāla aprises. Ja vien akurāt nav vēlmes uzzināt, kā tad šī seriālveidotājprāt Catwoman, Riddler un visiem pārējiem Batman jeb Bruce Wayne niknākajiem ienaidniekiem klājās, kad šiem bija ap divdesmit.

Tina

Paskatoties mīlas stāstu/drāmu un raudulīgo produktu plauktā, ir redzami pāris cerīgi nosaukumi. Piemērām britu seriāls Glue virspusēji piedāvās seriāliem Broadchurch un Guilty līdzīgus stāstus, bet ar akcentu uz jauniešu sadzīvi, problemātiku un attiecībām ar pieaugušo pasauli. Līdzīgi kā Broadchurch seriāls jau reklāmas materiālos izceļas ar savu vizualitāti, kas ir ļoti patīkams stāstniecības aspekts un diezgan nozīmīgs elements, lai padarītu pazīstama stāsta aprises daudz pievilcīgākas.

gracepoint

Turpat arī gozējas jau pieminētā britu Broadchurch amerikāniskā versija Gracepoint. Jāsaka gan, ka amerikāniskā tikai nosacīti, jo no amerikāņiem te ir tikai naudas maks – veidot amerikānisko seriāla versiju ir pieaicināts Broadchurch veidotājs un scenārists Chris Chibnall, režisors James Strong un galvenās lomas atveidotājs David Tennant. Protams, aktieru sastāvā ir arī amerikāņu aktieri, un ne tur šādi tādi – Michael Pena (End of Watch, Shooter), Nick Nolte (Warrior, Cape Fear), Jacki Weaver (Animal Kingdom) un Breaking Bad aktrise Anna Gunn, bet izteiktais copy/paste princips nerada pārliecību par projekta jēgu un arī veiksmi.

red-band-society-fox

Izteikts bimbājamais gabals tiem, kuriem ar svaigiem kinoteātra piedāvājumiem, kā The Fault in our stars un If I stay, nepietiek – Red Band Society. Kanāls Fox šo seriālu pozicionē kā melno komēdiju ar drāmas (kā Short Term12) elementiem, bet es nebūtu tik pārliecināts. Vienkārši treileris neliecina par to. Aktieru sastāva pamatmagnēts ir Oskarotā Octavia Spencer, bet mazākās lomās ir dažnedažādi tīņu smukģīmīši, tostarp amerikāņu dziedāšanas šova X-factor dalībnieks, reperis Astro. Bet aizkadra magnēts (it kā) ir producenta krēslā iesēdies Steven Spielberg.

How-to-Get-Away-With-Murder

Kanāls ABC mēģinot paturpināt seriālu Scandal un Grey’s Anatomy kaut kādā ziņā vājprātīgo uzstādijumu un, šo seriālu producentei izmēģinot roku mazliet vairāk CSI manierē ieturēta seriāla veidošanā, izveidojuši seriālu ar nosaukumu How To Get Away With Murder. Vairāk atgādina kāda Discovery kanāla raidījumu sēriju, bet nē – viss ļoti nopietni, vismaz no TV kanāla pozicionēšans viedokļa – galvenajā lomā divkārtēja Oskara nominante Viola Davis. Domāju, ka šāds seriāls sevi izsmels divtik ātri, kā tas notika ar sākotnēji smalko Lie to Me, bet cerams, ka es kļūdos.

THE AFFAIR

Vēl pie vērā ņemamiem seriāliem, kas vēl gaidāmi, jāpiemin mīklainu atmiņu, noslēpumu caurvīto un sapnim līdzīgo The Affair, kur galvenais pāris seriāla Luther femme fatale, aktrise Ruth Wilson un seriāla The Wire galvenais (?) vīrs, kā arī spartietis no filmas 300, aktieris Dominic West. Pateicoties divu atsevišķu skatapunktu paralēlam izklāstam un skaistam operatordarbam šis seriāls varētu būt interesanta skatāmviela.

marco_polo_still_a_l

Video straumēšanas serviss Netflix šogad iemēģinās sev vēl neierastu vidi – veidos vēsturisku seriālu, jo, kā norāda gan kanāla Starz pārorientēšanās veidot tikai šāda veida seriālus, gan seriāla Game of Thrones nejēdzīgā popularitāte, nauda tur ir. Attiecīgi Netflix veidos seriālu par itāļu pasaules apceļotāju Marco Polo. Tā režisori būs Kon-Tiki un jaunākās Karību Jūras Pirātu uzlējuma režisori Joachim Ronnin un Espen Sandberg. Tad jau manīs, kas tur būs sanācis, bet personīgi es domāju, ka tirgus jau ir stipri pārsātināts ar šāda tipa stāstiem.

kingdom

Kāda cita ASV straumēšanas un digitālās satelīttelevīzijas kompānija – DirecTV šogad piedāvās jau trešo pašu finansēto un izplatīto seriālu (pirms tam bija Rogue un Full Circle). Sākotnēji dēvēts par Navy St., bet pārdēvēts daudz pieejamākā nosaukumā – Kingdom, būs stāsts par dažādu cīņas mākslu sporta kluba īpašnieku un viņa fizisko un emocionālo cīņu, skolojot jaunus, daudzsološus cīkstoņus. Galvenajās lomās Frank Grillo (Grey, Warrior, Captain America: Winter Soldier), bijušās boyband grupas dalībnieks Nick Jonas un Jonathan Tucker (Parenthood). Viss liecina, ka skatītājiem tiks piedāvāts kas līdzīgs filmām The Fighter un Warrior. Kā tas bija spilgti redzams Warrior gadījumā, pārspīlēta emocionālā līmeņa atmosfēra kombinācijā ar muskuļkalnu mačoiskiem izgājieniem var nostrādāt ļoti efektīgi, tikai jāspēj visu noturēt striktā līdzsvarā.

babylon-tv-series-danny-boyle

Kā pēdējo šajā apskatā gribēju pieminēt britu seriālu Babylon – policijas procedūru komēdijdrāmu, kuras līdzveidotājs ir neviens cits kā Olimpisko spēļu režisors (bija arī šādas tādas filmas…) Danny Boyle, scenārija autori tie paši, kuri radījuši seriāla The Thick of It un filmas In the Loop, Four Lions tekstus, bet galvenajās lomās James Nesbitt un amerikāņu indie drāmu zvaigzne Brit Marling.

.