Sliktās komēdijas skola [filma: Bad Teacher]

Bad_teacher_poster_01-535x791

 

Pieņemsim, ka mums lomām ir Cameron Diaz, Justin Timberlake un džeks no How I Met Your Mother (nē ne jau tas…otrs) Jason Segel un mums vajag izveidot komēdiju, kas ir mazliet kā Knocked Up, Superbad un mazliet kā… visas pārējās pus-romantiskās komēdijas, kur galvenais varonis beigās atskārtīs cik nepareizi rīkojies (protams) un visi laimīgi dzīvos bez atmiņām par bijušo. Varbūt var veidot ko līdzīgu un sabiedrību šokējošu kā bija Bad Santa? Hm…laba doma, nomainīsim pusi nosaukuma un Salatēva vietā ieliksim ko tik pat šķietami šķīstu un taisnīgu – pamatskolas pasniedzēju. Lai iet – visi būs skolotāji. Kāda būs filmas galvenā „problēma”? Ak jā, Cameron Diaz lielākā problēma, kas viņu atšķir no lielākās daļas bimbo ir lielo krūšu neesamība. To tad arī liekam par vadmotīvu – kā un kur nabadzīgai skolotājai dabūt silikona krūtis!

Apmēram tā varēja noritēt kāda ar filmu Bad Teacher saistītā sapulce. Nav jau ne vainas, ja tas ir kāds Saturday Night Live joks, kuros Diaz un Timberlake ir profesionāļi, bet ja no viena joka jāizveido vesela filma, kurai pie tam vēl jābūt gan klasiska gājuma, gan mazliet rupjai, tad jau tas ir kaut kas cits – sarežģīts uzdevums.

Pilnīgi viss kas ir ārpus oriģinālā joka nenostrādā un ir niederīgi butaforisks. Sākot jau no Diaz tēlotajām paģirām līdz pat skuķu kautiņam viss ir jokaini atturīgs. Ir sajūta, ka filmas veidošanas procesā kāds lielais vīriņš ir atnācis un pateicis, ka tik rupji neies cauri un izņemiet 90% rupjo joku un izgājienu atstājot tik daudz lai skatītājs parastais varētu ātri nošausmināties un tad turpināt lūrēt tālāk neinteresantu un plakanu komēdiju.

***

Interesanti, ka naudas kārā uzdzīvotāja ir vienīgā, kas spēj (vai iedomājas) izmantot sev apkārt esošos idiotus (gandrīz 100% visi apkārtējie cilvēki) un interesanti, ka praktiski neviens skolnieks netiek iesaistīts filmas notikumos. Labi – jā, viens zēns ir scenārijā butaforiski iesprausts un kalpo kā iemesls kādēļ Diaz tēls pāriet no ļauno uz labo darbu darīšanu, bet tas arī viss.  

***

Diemžēl mums atkal ir iespēja vērot Holivudas zelta formulas pielietošanu un precīzi aprēķinātu minimālo joku daudzums, kas vajadzīgs, lai filma tiktu veiksmīgi pārdota.