Slinkā veiksme [filma: The Heat / Karstais pārītis: apbruņotas un apburošas]

 

Priekš manis Sandra Bullock popularitātes fenomens visticamāk uz visiem laikiem paliks neizprotams. Iespējams neesmu filmu ar viņas piedalīšanos mērķauditorija un neizdibināmu iemeslu dēļ nekādi nespēju radīt emocionālo saikni pat ar viņas “nopietnajām” lomām, bet, redzot gūzmām prastu vai labākajā gadījumā viduvēju komēdiju un romantisko komēdiju filmu aktrisi apbalvojam ar kinopasaules prestižāko balvu, sašutumam ir vairāk kā pamats. Bet nu labi, lai jau viņas nepelnīti augstu novērtētā krietnās mātes loma filmā The Blind Side paliek kā neveiksmīgs Oskaronkuļu politiskais gājiens – ne pirmais un ne pēdējais.

 

Lielāks rūgtums, apskatoties filmu ar viņas piedalīšanos sarakstu, redzēt, ka ir šai aktrisei bijušas arī labas lomas. Filmas While You Were Sleeping, The Net, A Time to Kill palikušas atmiņā kā veiksmīgas un viņai piemērotas. Skatoties sarakstā tālāk, jākonstatē, ka kaut kur pēc Speed 2: Cruise Control Sandra Bullock lomu izvēlēs kaut kas aizgāja greizi – vēlāk sekoja Miss Congeniality un The Proposal tipa lomas. Visticamāk, piķis par šādām lomām ir milzīgs un nespēja atteikties viegli nopelnīt kārtējos miljonus par to pašu, kas jau vismaz četras reizes darīts, ir cilvēciski saprotama. Bet varbūt viss vēl nav zaudēts, – rudenī Sandra Bullock būs redzama režisora Alfonso Cuarón jaunākajā sci-fi trillerī Gravity.

 

Jaunākā komēdija The Heat, kuras nosaukums nekrietni dublējas ar režisora Michael Mann klasiku, man interesēja tikai un vienīgi režisora Paul Feig dēļ. Kaut vai viņa karjeras aizsākuma seriāla Freaks and Geeks ar Jason Segel, Seth Rogen, James Franco, Martin Starr un populārās lielekrāna komēdijas Bridesmaids ar Kristen Wiig, Melissa McCarthy un Ellie Kemper dēļ.

 

Atkārtoti sadarbojieties ar Melissa McCarthy, kuras zvaigžņu stunda aizsākās pēc lomas situāciju komēdijseriālā Mike & Molly un jau minētās filmas Bridesmaids, klāt pieaicinot Sandra Bullock, un tā vien izskatās, viņas neizsmeļamo komismu, režisors Paul Feig, godīgi sakot, diezgan slinkiem paņēmieniem ir sasniedzis atzīstamu līmeni un izveidojis, pēc amerikānisku komēdiju standartiem, labu komēdiju.

 

The Heat nepiedāvā neko jaunu. Bet tas, kā zināms, nav nedz šķērslis radīt dublikātus un līdziniekus, nedz mazina filmas panākumus. Galvenais jau, kā kārtis izspēlētas. Gan Melissa McCarthy, gan Sandra Bullock atkārto visas savas aktieriskās klišejas un piedāvā tieši to, ko no viņām cilvēku masas prasa. Ja ar Sandra Bullock šāda tipa lomām ir skaidrs, tad par McCarthy brutālās, valdonīgās un prastās sievietes ampluā eksplotācijas ilgmūžību neesmu tik pārliecināts. Dzīvosim, redzēsim.

 

Ir mazs, smalks aspekts, kas šo pavisam parasto komēdiju atšķir no bariem citu. Tā kopējot jau visur redzēto, spējuši filmā ietvert deviņdesmito gadu komēdiju garšu, iespējams to pat mazliet parodējot. Gan filmēšanas stilā (filmējis Wes Anderson oficiālais operators Robert D. Yeoman), gan dialogu un situāciju (scenārija autore ir Parks and Recreation Katie Dippold) izspēlē tā vien spiežas cauri šo aizgājušo gadu (daudziem iemīļoto) komēdiju atmosfēra. Vienīgais pārmetums, – praktiski visas ainas ir par garu un filma bez dažām stāsta “līnijām” tikai iegūtu. Šāda tipa filmām nevajadzētu būt divas stundas garām, bet gan strikti ietilpt 90 min formātā.

stars 3