Spektrs: filmu festivāls un filmu izplatīšana

Spektrs kurosawa ver 1.2 (tikai logo garens)

Iespējams, jūs jau esat pamanījuši, ka projektam “Spektrs” ir izveidota Facebook lapa . Tur ir (būs) atrodama informācija ne tikai par kinofestivālu, bet arī par citām filmām. Kas tad ir šis projekts?

Projekts “Spektrs” atbalsta interesantu un citādu kino Latvijā.

Projekts “Spektrs” atbalsta interesantu un citādu kino Latvijā. Mums ir nedaudz apnicis, ka Latvijā bieži vien nav iespējas redzēt gada gaidītākās filmas uz lielā ekrāna. Tieši tāpēc mēs to mēģināsim mainīt ar savu mazliet neierastu filmu izplatīšanu (oktobrī) un ar kinofestivālu “Spektrs” (novembrī). Par pirmo izplatīšanas eksperimentu kļūs Denī Vilnēva (Denis Villeneuve) trilleris “Ienaidnieks” (“Enemy“) ar Džeiku Džilenholu galvenajā lomā.

Screen Shot 2014-09-24 at 11.23.43

Tomēr tā nebūs parasta filmu izrādīšanas prakse, jo kopā filmai būs tikai 5 īpaši seansi vienas nedēļas garumā (no 3. līdz 9. oktobrim). Mums pašiem to gribētos dēvēt par eksperimentu, kur katra jūsu nopirktā biļete uz šiem seansiem būtībā darbojas kā balss PAR neatkarīgā kino izrādīšanu Latvijas kinoteātros. Savukārt, pēc “Ienaidnieks” līdzīgā veidā izrādīsim Kanādas vunderkinda Ksavjē Dolana filmu “Toms fermā” (“Tom at the Farm“).

tom-at-the-farm-1

Bet no 7. līdz 9. novembrim trīs dienu garumā baudīsim 10 izcilas filmas jau otrajā kinofestivālā “Spektrs”. Katra filma būs kā pasākums — būs prezentācijas, būs diskusijas (Q&A), būs filmu studiju ekskluzīvi videomateriāli ne tikai no Holivudas, bet arī no Latvijas.

Pilna filmu programma tiks paziņota vēlāk, bet jau tagad varam atklāt divas izcilas filmas: Ričarda Linkleitera “Boyhood” un Demiena Čazela “Whiplash“.

 

Lai sekotu līdzi visai “Spektrs” informācijai, iesakām sekot Facebook lapai un apmeklēt jauno weblapu kinospektrs.lv

.

.