Studentiskais trulums [filma: Brotherhood]

Brotherhood-poster

Amerikas Savienoto Valstu augstskolu studentu biedrību atainojums filmās dalās divās kategorijas. Vienā ir perdeļkomēdijas ar staipīgu zaņķu laistīšanu, tualetes papīru mētāšanu un truliem jokiem, bet otrā – pārspīlēti drūmi trilleri ar slepenām sapulcēm, zvērestiem un konspirāciju teorijām. Kaut arī Will Canon pirmā pilnmetrāžas filma Brotherhood, īsti neiederas nevienā ne otrā kategorijā, tajā tiek ieskicēti šis tas no abām. Ir pārblīvēts korporācijas tusiņš, ir jauniņo piedzirdīšana, ir dažādu apšaubāmu uzdevumu izpildīšana. Un, kā jau ierasts, visam pāri ir pastāvīgā brālības spēka piesaukšana un izaicinošas darbības ar mērķi pierādīt piederību tai. Bet kā jau minēju, tas viss ir tikai ieskicēts un nav nekādā sakarā ar pašu filmas sižetu.  

 

Sākotnēji pamanot, ka filma ir tikai stundu un piecpadsmit minūtes gara, man radās šaubas, jo atminējos nesen  redzēto drausmīgo Skyline, kas arī nevarēja dižoties ar ekrāna ilgumu (un labi, ka tā), bet nu tas kā izrādījās bija vienīgais filmas plus. Arī Brotherhood filmas garums ir tikai tās ieguvums – lai cik tas arī nebūtu dīvaini, tas ļauj skatītājam izvairīties no nevajadzīgiem, bet ierastiem tēlu raksturu un stāstu izklāstiem. Kas, man personīgi, bieži šķiet lieki un uz tematu nosacīti attiecināmi. Šīs filmas veidotājiem mazā budžeta un mazā ekrāna laika dēļ bija jāpievērš uzmanība tikai galvenajai sižeta līnijai, jo gluži vienkārši citas tur nebija.    

 

Neilgi pēc filmas sākuma, studentu brālības rīkotais jauniņo pārbaudījums noiet greizi un topošais biedrs tiek savainots. Tā vietā, lai rīkotos kā visiem normāliem cilvēkiem pienāktos, studenti atsaucoties uz uzticību korporācijai, mēģina novērst radušos situāciju neiesaistot varas orgānus, tādejādi glābjot sevi no droša cietumsoda. Bet kā jau varēja paredzēt, viss neiet tik gludi un turpmākie notikumi, viens pēc otra, padara situāciju arvien sliktāku. Rezultāts – neilgā laikā korporācijas ēkā ir nopietni savainots students, šantažējams ķīlnieks, korumpēts policists un alkohola reibuma izraisītā avārijā iekļuvis ārsts.

 

Ja jums liksies, ka aktierspēle varētu būt bijusi labāka, tad atgādināšu, ka viņi visi cenšas atveidot stereotipiskās, nedaudz no neandertāliešiem aizgūtās, subkultūras uzvedības manieres, kas pašas par sevi neizskatās sevišķi normālas. Galvenais ievārītās putras strēbējs ir, šobrīd kinoteātros skatāmā Ben Foster (The Mechanic) jaunākais brālis Jon Foster, kuram jau iepriekš ir bijusi pieredz atveidot īpašus sabiedrības slāņu cilvēkus. Filmā The Informers viņš bija depresīvs filmu studijas vadītāja dēls, kas pavada savas dienas bezjēdzīgās nodarbēs. Cilvēcīguma trūkums un bezjēdzīgums vieno šos tēlus.


P.S. Iesaku NEskatīties filmas treileri – pārāk daudz informācijas. Skatoties filmu nebūs pārsteiguma moments.

 

Wftcrmimagefetch