Tādu “vesternu” mums nevajag [filma: Lone Ranger / Vientuļais Reindžers]

Agrāk mani izbrīnīja fakts, ka aktieris Johnny Depp neskatoties filmas, kurās pats filmējies. Tagad, relaksēti atskatoties uz aktiera pēdējās desmitgades lomām, secinu, ka arvien un neatslābstošā intensitātē tiek eksplodēta (protams, ne bez viņa ziņas un piekrišanas) viena viņa ampluā.

Godīgi sakot, viņa savdabja tēls, lakoniskie teksti un acu bolīšana, joprojām gana labi nostrādā, bet diemžēl neviens neatzīst, ka piemērotākas formāts šī aktiera māžošanai ir īsi skeči, komēdijas etīdes. Citā formātā tas ātri vien kļūst nomācošas un labākajā gadījumā raisa vien vieglu smaidu. Acīmredzami aktieris ir kļuvis tikpat, ja ne vēl slinkāks, kā klasiķis Robert de Niro (iesaku (bet varbūt labāk nē) noskatīties viņa kārtējo nekādo filmu, no kuras jēga tikvien kā miljoni aktiera kabatā) un n-to reizi atkārto vienu un to pašu noti, bet masas (Pirates of the Caribbean 5 gaidāms (!?) 2015.g.) apbruņojušies tematiskajām kokakolas glāzēm un popkorna turzām, sistemātiski ievērojot komerckino baudīšanas nolikumu, pēc seansa labākajā gadījumā nodveš – (atkal) “bija ok”. Nevar (laikam) jau neko pārmest, jo Depp grimases un komiskums pēc būtības nav mainījies – ir labs, turklāt filmas, kurās šamējais piedalās, kļūst arvien dārgākas – krāšņākas un blīkšķu skaits arvien lielāks.

Bet ja nopietni, man patiesi un no visas sirds sametas skumji par šādu filmu, kāda ir 2013. gada Karību jūras pirāti versija – glancētie tuksneša Kovboji jeb Lone Ranger.  Ņemot vērā, ka filma ir 2 stundas un 29 minūtes gara un visticamāk daudzi no jums, neskatoties uz visapkārt dzirdamajām runām par filmas švakumu, tāpat nolemsiet to apmeklēt – “bet tur ir Depp, viņš ir foršs”, ilgi nekavēšu jūs pie šī rakstiņa.

Lone Ranger treileris ir daudz, daudz (kaut nevaru to ciest – šķiet nevienu citu treileri savā mūžā nav gadījies redzēt tik daudz reižu) piemērotāks formāts šīs Depp lomas atainošanai – smieklīgi, ātri, bez apnicīgas vilcināšanas jau ir galā. Dinamiski un kompakti. Ko nevar teikt par pašu filmu. Šī filma, kas izmisīgi sevi dēvē par vesternu, ir viss pretēji kā tai vajadzētu būt.

Aizraujoša – nē;

Interesanta – nē;

Skaista – mēreni (kas ņemot vērā budžetu, kas mērojams vairāk kā 215 milj. $, arī uzskatāms par – nē);

Smieklīga – tikai Depp (kādas 5 reizes, attiecīgi, reizi pusstundā);

Kruti specefekti – nē.

Lone Ranger ir jau kurais gadījums šīgada komerckino, kad filmā teorētiski ir sastūķēts viss, bet nostrādā tikai, labākajā gadījumā, viens elements. Mani sāk mākt šaubas, vai šīm filmām vispār ir vajadzīgi scenāristi un režisori to tradicionālajā izpratnē. Saprātīgāk studiju vadītājiem būtu nopirkt (jaunāko Apple mac Pro) kompjūteru, kas sacerētu tekstu ar standartelementiem, situācijām un vajadzīgo joku un blīkšķu skaitu. Un pēc tam, izmantojot ārpakalpojumus (droši vien no Indijas) noalgot darbu pārzini, kas attālināti sekotu līdzi paveiktajiem darbiem filmēšanas laukumā. Jo vīzijas, īpaša tvēriena un radošuma šajās filmās studijas nevēlas redzēt, tad kāpēc tērēties! Viss, čau.

P.S. Filmas vienīgais interesantais elements – tuksneša plēsējzaķi (live-action Rabbids?).

2 stars