Tallinn Black Nights Film Festival 2013 atskaite nr.2

 

Life Feels Good

Poļu versija par īru Jim Sheridan filmu My Left Foot ar ļoti lielu devu amerikānisku situāciju izspēlēm. Kopumā labi un raiti veidots kino ar pamatīgu darbu no aktieru Dawid Ogrodnik un Kamil Tkacz puses atveidojot jaunieti, kurš cieš no cerebrālās triekas. Filmas vienīgais mīnus ir tas, ka pilnīgi viss šķiet jau kaut kur redzēts. Kas žēl, jo darbs veikts godam un pārsvarā bez liekām asaru izspiešanas metodēm.

Vērtējums: 3 / 5.

.

Whitewash

Viens no maniem mīļākajiem amerikāņu provinces stāstu uzstādijumiem – dīvainas lietas notiek dziļā ziemā un raksturīgajā savrupumā. Tikai šoreiz stāsts ir par Kanādas mežiem, kas īstenībā ne ar ko neatšķiras un ir tikpat saistoši. Režisora Emanuel Hoss-Desmarais debija ar lāga zelli Thomas Haden Church galvenajā lomā piedāvā feinu, mazu melno komēdiju, kas ieturēta labos, bet mazliet par daudz tradicionālos rāmjos.

Vērtējums: 3 / 5.

.

Breakaway / Alagwa

Interesants un ārkārtīgi neveiksmīgs produkts. Skatoties filmu ir pārliecība, ka to režisējuši divi pilnīgi atšķirīgas gaumes un meistarības līmeņa cilvēki. Filmas pirmā daļa ir laba līmeņa drāma par vientuļo tēvu un viņa ne sevišķi paklausīgo dēlu. Notikumi risinās Filipīnās, tātad, arī vide ir gana interesanta, lai visu turpinātu kā iesākts. Bet nē. Režisors pārdalīja filmu divās daļas no kurām otro atveltījis dēla nolaupīšanas un meklēšanas notikumiem, kuri diemžēl ir katastrofāli sliktā līmenī. Pat līdz komiskām klišejām aktierspēlē, mūzikas izvēlē un banāliem slow motion kadriem.

Vērtējums: 2 / 5.

.

Thousand Times Good Night

Klasisks, bet, kā saka, bez odziņas un pat bez pretenzijām uz lielo kino, kurš paliek atmiņā, darbs ar izcilo aktrisi Juliette Binoche priekšgalā. Līdzīgi kā ar režisora Steven Silver filmas Bang Bang Club aktieriem, arī šajā nerodas pārliecību, ka ekrānā redzamā aktrise ir īsta fotogāfe (vai patiešām ir tik grūti aktieriem pavadīt vienu dienu ar reportāžu fotogrāfiem, lai iemācās raksturīgās ķermeņa kustības?). Runājot par adrenalīna atkarību un kara zonas atmosfēras portretēšanas akūto nepieciešamību filma ir pārliecinoša, gaužam paredzama gan.

Vērtējums: 3 / 5.

.

The Future

Itāļu reālistiski romantiskā kino pārstāve ar savdabīgas mīlestības stāstu centrā. Baidos, ka Čīles režisore mēginājusi veidot kino, kas atgādinātu Bernardo Bertolucci The Dreamers. Diemžēl vairums filozofisko tekstu nepārliecina un garlaiko. Spēcīgs bāreņu māsas un brāļa apmātās ikdienas atainojums, kas uz beigām izplēnē, vairāk koncentrējoties uz māsas un izbijuša kinoaktiera attiecībām.

Vērtējums: 3 / 5.

.

Tom at the Farm

Kanādas kino brīnumbērns Xavier Dolan radījis izcilu darbu. Pirmo reizi ķēries pie kāda cita darba adaptācijas, Dolans, ieturot sev raksturīgo intonāciju un dialogu stilu, rakstnieka Michel Marc Bouchard lugu izveidojis par drūmi aizraujošu, komiski pacilājošu, teju amerikāniskā garā veidotu kino (brīžam mūzika un ainu secība ir labākajās piecdesmito gadu trileru tradīcijās) ar eiropas kino garšu.

Vērtējums: 5 / 5.

.

Moebius

Lai man piedod augstās mākslas cienītāji un Dienvidkorejas režisora Ki-duk Kim talanta beznosacījuma atbalstītāji, bet šo filmu nespēju pieņemt kā nopietnu kino ar spilgtu un pārdrošu stāstu. Ja līdz filmas vidum ļoti savdabīgie notikumi un bezteksta ātrās montāžas ainas šķita labs eksperimentālais kino, tad pēc trešās dzimumloceļu amputācijas un tai sekojošā threesome aina vairāk atgādina slimus murgus ar pamatdomu: kā es varētu nošokēt skatītājus vēl vairāk.

Vērtējums: 1 / 5.

Šeit apskatāms festivāla Apskats nr.1