The Other Guys

The-other-guys-film


Kaut domāju, ka Mark Wahlberg piedaloties kā aktieris ir pabojājis dažu potenciāli labu filmu (teiksim Shooter noteikti būtu bijusi labāka ar jebkuru citu “ejošo” aktieri; Happening būtu ticamāka ar kādu, kas nav ar tik vienveidīgām sejas grimasēm), kā producentu viņu vērtēju ļoti augstu – viņa gādībā ir tapuši tādi seriāli kā Entourage, How to make it in America un savu pirkstu pielicis arī pavisam svaigajam Boardwalk Empire.  Uzskatu, ka viņa īstā vieta ir ekrāna otrā pusē, bet apskatot viņa gaidāmo filmu sarakstu, redzu, ka viņš un Holivuda domā savādāk.

Arī par lielu Will Ferrell talanta cienītāju nevaru sevi nosaukt un domāju, ka epizodiskas lomas viņam piestāv vislabāk. Neizprotu kāpēc viņš pārsvarā izvēlas filmas, kurās viņš ir pilnīgs idiots, vājprātīgais vai vienkārši nestabils tipiņš, jo cik nu ir nācies redzēt viņa stand-up comedy skečus un intervijas, viņam ir dotības uz daudz plašākai auditorijai pieņemamiem personāžiem un “perdeļkomēdijas” nebūt nav viss uz ko viņš ir spējīgs.

Man par lielu pārsteigumu, šī plaši izreklamētā amerikāņu komēdija izrādijās kaut kas stipri labāks nekā gaidīju un pat nevēlējos, lai kāds būtu to izrediģējis līdz 20 minūšu garai īsfilmiņai – laika taupīšanas nolūkos, jo tāpat parasti visās amīšu perdeļkomēdijās t.i. pusotras stundas garumā ir tikai kādi trīs normāli joki. Ok, pāris ainas būtu noderējis vēl izrediģēt, bet kopumā ņemot tas nebojāja filmu.

Iespējams, ka šīs pastieptās ainas mazliet nobremzēja kopējo filmas drive un lika pāris reizes ieskatīties pulkstenī un arī ir lielākais filmas mīnus. Bet neskatoties uz to, šī noteikti ir galvas tiesu pārāka par vidējo (amīšu) komēdiju.

Pat palielais zvaigžņu pulciņš (Mark Wahlberg, Will Farrell, Eva Mendez, Michael Keaton, Samuel L. Jackson, Dwayne “The Rock” Johnson) filmu nesadrumstaloja atsevišķās zvaigznes atrādīšanās ainās, bet gan pat mazliet pretēji – visa filma ir kā pašironisks kokteilis ar tik bieži redzētajiem klišejiskiem poličfilmu tēliem un ainām, kur katram stāram bija atrasta ideāla vieta.

Gribētu apgalvot, ka šī ir labāka komēdija kopš 2009. gada superkomēdijas – Hangover. Tā kā iesaku, ja ir vēlme redzēt labu amerikāniska gara komēdiju.