seriāls: Bloodline Vētra paradīzē

Kā jau zināms, kompānija Netflix nepublisko pašu veidotās jeb oriģinālās produkcijas kā arī visu pārējo viņu tīklā pieejamo skatāmvielu popularitātes rādījumus. Pirmkārt, jau tradicionālie reitingu datiem, kas tiek apkopoti par visām televīzijām, ir absolūti cits uzskaites princips, kas viņu digitālajai, tiešsaistes – sauciet kā gribat, sistēmai nav piemērojams. Otrkārt, skatījumu skaitu – kaut cik objektīvo popularitātes līmeni, viņi neatklāj nevienam, pat ne pasūtītās produkcijas – filmu un seriālu, veidotājiem. Vien paziņo, vai rezultāti viņu apmierina vai nē. Par to arī liecināja aktiera Kevin Spacey, House of Cards galvenā magnēta, kādā intervijā minētā lakoniskā frāze, ka Netflix joprojām esot “ļoti, ļoti apmierināti” ar seriāla panākumiem.

 

Bet tomēr, kaut kas ir manījies Netflix uzskatos – nule kā publiskojuši viņu arhīvā pieejamās oriģinālās produkcijas salīdzinošo popularitātes rādījumus (Audience Levels) jeb procentuāli tas, kas visvairāk ir skatīts. House of cards, bez pārsteigumiem, lai arī ar vispārēju popularitātes kritumu, joprojām ir skatītākais šovs arhīvā. Katrs ap desmit procentu abonementu uzmanību (vismaz pāris pirmām sērijām) nopelnījuši Netflix jaunpienācēji – Marvel supervaroņu sāga TV formātā Daredevil un Tina Fey veidotais komēdijseriāls Unbreakable Kimmy Schmidt. Bet šoreiz ne par šiem seriāliem, bet gan, manuprāt, vispamatīgāko un sūrāko jaunpienācēju – Bloodline, kas man par pārsteigumu esot visknapāk skatītais jaunums. Neskatoties uz aktieru sastāvu un vispārēji saistošo sižetisko līniju, uz ģimenes drāmas pamatprincipiem veidotais seriāls neesot savācis lielu auditoriju.

 

Par laimi kompāniju Netflix relatīvi zemie popularitātes rādītāji neskumdina. Viss liecina, ka Netflix izvērtē savu seriālu likteni pēc būtības. Ļauj seriāliem ieskrieties, apviļāties un iziet mouth-to-mouth dabisko ciklu, un tikai tad (kas aptuveni pēc otrās sezonas rezultātiem) izlemj seriāla likteni. Netflix nesirgst ar tuvredzību, dumji nemēģina pēc iespējas ātrāk un vieglāk atpelnīt ieguldīto naudu katrā no iesāktajiem projektiem. Viņi apzinās, ka lēna ģimenes drāma, kā (potenciāli atraktīvākais elements) kriminālais blakusstāsts, noskatoties seriāla treileri, iespējams daudziem paslīdējis garām nepamanīts. Tādēļ jau neilgi pēc pirmās sezonas palaišanas apritē izziņoja, ka veikuši otrās sezonas pasūtījumu.

 

Kā jau minēju, seriāls Bloodline ir ģimenes drāma ar kriminālu blakusstāstu. Seriāla apakšnosaukums (tagline) – We’re not bad people, but we did bad thing, ļoti precīzi raksturo kopējo seriāla atmosfēru. Virspusēji saulainā, pasakai līdzīgā Floridas štata (Florida Keys) vide ar relaksētiem cilvēkiem un viņu šķietami dzīves baudām pildītām dzīvēm seriālā Bloodline attēlota perfekti.

 

Bet līdzīgi kā seriāla veidotāju trio Todd Kessler, Daniel Zelma un Glenn Kessler iepriekš veidotajā seriālā Damages, stāsta virsslānis nav tas, kas patiesi norisinās seriāla tēlu dzīvēs un, kas patiesībā veido seriāla pievilcību.

 

Nav apšaubāms, ka seriāla aktieru trupa ar aktieri Ben Mendelsohn kā ģimenes melnā avs, Kyle Chandler kā ģimenes labais un baltais tēls, Sam Shepard un Sissy Spacek tēva un mātes lomās, kā arī Linda Cardellini un Norbert Leo Butz dzīvē mazliet nomaldījušies bērni, veido krāsainu, bet reālistisku ģimenes modeli. Lielās ģimenes tik dažādie locekļi kopā veido plašu problemātikas spektru ar spilgtu sadzīvisku sarunu platformu. Bet tas nav viss, ko piedāvā Bloodline. Pateicoties nelineārajam stāstījumam un ik pa laikam atskanošajai aizkadra balsij, kas ar lielu smagumu un nožēlu vēsta par notikumu, kas skatītajiem vēl tikai tiks atklāts, Bloodline pievieno arī noslēpumainības plīvuru un ar katru sēriju, kā labā grāmatā, arvien vairāk un vairāk ievelk savā varā.

 

Nobeigumā vēl tikai papildus atzīmēšu, ka aktiera Ben Mendelsohn loma – ģimenes nevēlamais un medus podu bojājošais elements, kas pēc vajadzības ārēji spēj būt laipns un patīkams, bet tajā pašā laikā nekad tā īsti neļauj aizmirst par kaut kā ļoti tumša klātesamību, jau tagad diezgan droši uzskatāma par gada labāko aktierdarbu kategorijā Drama Series.

 

.